Będzie Oddział Pediatryczny i Chirurgi?

środa, 09 maj 2018 12:41 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Właśnie zakończyło się spotkanie w Starostwie Powiatowym w Środzie Śl. dotyczące przywrócenia działalności w średzkim szpitalu. Spółka Invicti podpisała umowę z syndykiem na wynajem pomieszczeń w budynku.

 

Starosta Sebastian Burdzy spotkał się z syndykiem Jackiem Hampelskim i zarządem spółki medycznej Invicti - prezesem zarządu Grzegorzem Kryczem i wiceprezesem Izabelą Szarzyńską.

Rozmowy przebiegły pod kątem wyrażanych nadziei, że w końcu w budynku szpitala zagości stabilizacja i świadczone tam będą na stałe profesjonalne usługi medyczne. Jakie plany ma Invicti? - Na początek stworzenie profesjonalnego, nowoczesnego i komfortowego zakładu opiekuńczo - leczniczego - usłyszeliśmy na spotkaniu, a także utworzenie oddziału specjalistycznej rehabilitacji neurologicznej, kardiologicznej i ogólnoustrojowej, a priorytetem jest podpisanie umowy z NFZ na przywrócenie oddziału pediatrycznego.

W planach jest także uruchomienie bloku operacyjnego, otworzenie przychodni POZ z pełnym zakresem usług specjalistycznych i całodobowej apteki.

Dzisiaj syndyk przekazał klucze spółce, zatem wszystko jest na dobrej drodze. Czy uda się przywrócić średzkiemu szpitalowi kolejne "życie"? - Mamy taką nadzieję i trzymały kciuki za wdrożenie przynajmniej zaplanowanych oddziałów i usług.

Te pierwsze - opiekuńczo - lecznicze, zaczną działać już za dwa miesiące.

(red) fot. Wiktor Kalita

szptal 1

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację