Będzie Oddział Pediatryczny i Chirurgi?

środa, 09 maj 2018 12:41 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Właśnie zakończyło się spotkanie w Starostwie Powiatowym w Środzie Śl. dotyczące przywrócenia działalności w średzkim szpitalu. Spółka Invicti podpisała umowę z syndykiem na wynajem pomieszczeń w budynku.

 

Starosta Sebastian Burdzy spotkał się z syndykiem Jackiem Hampelskim i zarządem spółki medycznej Invicti - prezesem zarządu Grzegorzem Kryczem i wiceprezesem Izabelą Szarzyńską.

Rozmowy przebiegły pod kątem wyrażanych nadziei, że w końcu w budynku szpitala zagości stabilizacja i świadczone tam będą na stałe profesjonalne usługi medyczne. Jakie plany ma Invicti? - Na początek stworzenie profesjonalnego, nowoczesnego i komfortowego zakładu opiekuńczo - leczniczego - usłyszeliśmy na spotkaniu, a także utworzenie oddziału specjalistycznej rehabilitacji neurologicznej, kardiologicznej i ogólnoustrojowej, a priorytetem jest podpisanie umowy z NFZ na przywrócenie oddziału pediatrycznego.

W planach jest także uruchomienie bloku operacyjnego, otworzenie przychodni POZ z pełnym zakresem usług specjalistycznych i całodobowej apteki.

Dzisiaj syndyk przekazał klucze spółce, zatem wszystko jest na dobrej drodze. Czy uda się przywrócić średzkiemu szpitalowi kolejne "życie"? - Mamy taką nadzieję i trzymały kciuki za wdrożenie przynajmniej zaplanowanych oddziałów i usług.

Te pierwsze - opiekuńczo - lecznicze, zaczną działać już za dwa miesiące.

(red) fot. Wiktor Kalita

szptal 1

Ostatnio zmieniany środa, 09 maj 2018 13:20

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież