Bezmyślność ludzka nie zna granic...

czwartek, 21 czerwiec 2018 15:27 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

37-letni mieszkaniec powiatu oleśnickiego jechał wieczorem autostradą A4 poruszając się samochodem od krawędzi do osi jezdni. Hamował i gwałtownie przyspieszał.

 

Takie zachowanie zaniepokoiło innego uczestnika ruchu dlatego postanowił skłonić kierowcę Volkswagena do zjazdu na najbliższy parking. Po rozmowie z nim i "wyczuciu woni alkoholowej" natychmiast wezwał policję.

 

- Po przyjeździe funkcjonariuszy okazało się, że w samochodzie znajdują się jeszcze jego dzieci w  wieku 8 i 11 lat. Chłopiec był przewożony bez wymaganego fotelika. Dziećmi do czasu przyjazdu matki zaopiekowała się policja z drugiego patrolu. Kierowca nie posiadał przy sobie prawa jazdy, a po wykonaniu badań alkomatem zapaliła się czerwona lampka co wskazywało, że kierowca jest pod wpływem alkoholu. Mężczyzna z każdą chwilą stawał się bardziej arogancki, nie wykonywał poleceń oraz nie odpowiadał na pytania. W związku z popełnionym wykroczeniem funkcjonariusze nałożyli na 37-latka mandat karny - informuje st. asp. Marta Stefanowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej.

Nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany i doprowadzony do jednostki policji. Natomiast samochód zabezpieczono na parkingu strzeżonym. Mężczyzna w związku z odmową  badania na zawartość alkoholu w organizmie został przewieziony do szpitala, gdzie pobrano mu krew.  

Kierowca Volkswagena , gdy wytrzeźwiał został przesłuchany. Policja przedstawiła mu zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. 37-latek odpowie także za narażenie dzieci  na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Za co grozi mu do 5 lat więzienia. 

Należy podziękować panu, który zauważył dziwne zachowanie kierującego i postanowił wezwać policję. Być może to dzięki niemu nikomu nic się nie stało. 

(kb/ms) fot. policja

Ostatnio zmieniany piątek, 22 czerwiec 2018 00:01

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież