Bike Maraton w Miękini (transmisja na żywo)

sobota, 13 kwiecień 2019 10:13 Dział: Miękinia
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Dzieje się teraz w Miękini! Rozpoczęła się inauguracja największego w Polsce cyklu maratonów MTB.

W tym sezonie są cztery dystanse i oddzielne starty dla poszczególnych grup. Jak już informowaliśmy, organizatorzy pierwszy raz w tym roku, przetestują nową formułę Bike Maratonu.

O 10:00 ruszył dystans GIGA ( w Miękini będzie to 71 km, z przewyższeniem 700 m)

O 11:00 wspólnie CLASSIC (31 km, 265 m) i MEGA (51 km, 490 m). I tylko w przypadku tych dwóch dystansów będzie możliwość zmiany/ wyboru dystansu w trakcie wyścigu (rozjazd po 27 km, limit czasu 2 h 30 min.)

O 11:30 rusza FUN (19 km, 130 m)

FUN jest krótki i łatwy. CLASSIC to propozycja dla tych, którzy w poprzednich latach czuli niedostatek kilometrów, a nie chcieli za bardzo rywalizować na dystansie MEGA. Tu wszystko, mniej więcej, zostaje po staremu, tak jak na GIGA – wyścigu dla elity i najmocniejszych kolarzy. Rozdzielenie startów to mniejszy tłok w sektorach startowych, mniej nerwów, więcej czasu przed startem i mniejsze korki na pierwszych kilometrach, a oferta dystansów powinna trafić do większej grupy uczestników. Również takich, którzy do tej pory unikali sportowej rywalizacji. Może więc czas na FUN podczas Bike Maratonu?

Najmłodsi – jak najbardziej! Sonko Kids Bike Maraton czeka również na nich. Ta rywalizacja rozpocznie się po starcie dystansu FUN. Poza tym – jak zwykle w Miękini – duże EXPO, sporo atrakcji dla dużych i małych, loteria fantowa „Jedziemy z pomocą” i losowanie nagród, pokazy trialu i duża dawka pozytywnej kolarskiej energii - informują organizatorzy.

(red) / fot. mpr

I cz. wydarzenia

II cz. wydarzenia

Transmisję przygotowali: Kamil Kalita, Dariusz Dziadosz, Grzegorz Zaczyk, Michał Witkowski, Bogdan Sziwa, Tadeusz Ostropolski i Wiktor Kalita.

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację