Blisko 200 nowych miejsc w żłobkach, w tym w Miękini

środa, 16 maj 2018 15:50 Dział: Miękinia
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Kolejnych 187 nowych miejsc w żłobkach powstanie w dolnośląskich gminach. Projekt realizowany jest przez Dolnośląski Ośrodek Pomocy Społecznej, a pieniądze pochodzą z funduszy unijnych, które są w dyspozycji Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

 

 Projekt województwa dolnośląskiego, realizowany przez DOPS, to największe przedsięwzięcie konkursowe. Cieszę się, że dzięki unijnemu wsparciu prawie 200 nowych miejsc w żłobkach pojawi się w dolnośląskich gminach. To o tyle ważne, że brak opieki nad maluchami, to często bariera, która utrudnia rodzicom powrót na rynek pracy – mówi marszałek Cezary Przybylski.

Projekt opiewa na 4,3 mln zł. A partnerami w nim jest siedem dolnośląskich gmin.

W ramach „Dolnośląskich żłobków”:

  • w Brzegu Dolnym powstanie klub dziecięcy dla 30 osób;
  • w Długołęce w istniejącym żłobku zostaną utworzone 24 nowe miejsca opieki;
  • w Lądku-Zdroju powstanie nowy żłobek dla 20 dzieci;
  • we Wrocławiu powstanie nowy żłobek dla  32 dzieci;
  • w Wądrożu Wielkim w istniejącym żłobku zostanie utworzonych 8 nowych miejsc opieki;
  • w Miękini powstanie nowy żłobek dla 48 dzieci;
  • w Oleśnicy (gmina wiejska) powstanie nowy żłobek dla 25 dzieci.

Tym działaniem pokazujemy, że nie tylko wspieramy tworzenie nowych żłobków i klubów dziecięcych, ale też wspieramy rozwój istniejących placówek. Finansujemy remont i adaptację pomieszczeń do potrzeb maluchów, także z niepełnosprawnościami. Przekazujemy pieniądze na zakup i montaż niezbędnego wyposażenia, a także sprzęt do edukacji i wspierania rozwoju najmłodszych Dolnoślązaków – wylicza Ewa Grzebieniak, Dyrektor Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

Działamy kompleksowo, bo oprócz funduszy na przygotowanie żłobków i klubów dziecięcych, przekazujemy pieniądze na funkcjonowanie placówki przez rok łącznie np. z wynagrodzeniem personelu, kosztów wyżywienia i pobytu dziecka. To sprawia, że w takich placówkach odpłatność jest symboliczna i wacha się od 70 do 270 zł – dodaje Bartosz Kotecki, wicedyrektor DWUP.

Działanie 8.4 Godzenie życia zawodowego i prywatnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020. To projekty realizowane z  dofinansowaniem Unii Europejskiej. Do dziś dofinansowano 63 projekty, których wartość przekracza 74,5 mln zł. Co pozwoli na utworzenie ponad 2 tys. miejsc w żłobkach i klubach malucha oraz zatrudnienie 140 niań. Wsparciem objętych zostanie blisko 2,6 tys. najmłodszych Dolnoślązaków i ich rodziców. Obecnie DWUP ocenia kolejne wnioski w konkursie, w którym do rozdysponowania jest blisko 27 mln zł.

(mpr) fot. mpr

fot1

Ostatnio zmieniany niedziela, 20 maj 2018 23:42

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież