Bożonarodzeniowy Zaułek średzkiego muzeum

środa, 19 grudzień 2018 21:59 Dział: Środa Śląska
Oceń ten artykuł
(1 głos)

W piątek (14 grudnia) dziedziniec Muzeum Regionalnego w Środzie Śląskiej błyszczał za sprawą świecidełek, ozdób świątecznych, ale nie tylko... 

Na kiermaszu zorganizowanym z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia mieszkańcy mieli okazję zakupić  m.in. przetwory z miodu, ozdoby świąteczne, zdobione naczynia, poczęstować się darmowymi specjałami oraz wspomóc leczenie chorego 2,5 letniego Alana z Ujazdu Górnego.

W związku z ogromnymi kosztami operacji serduszka chłopca, uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Wincentego Witosa postanowili dołączyć do akcji pomocy Alankowi. Na imprezę w muzeum szkolni kucharze upiekli ciasta oraz pierniczki, a wielu innych uczniów podarowało książki, które zostały wystawione na sprzedaży. Podczas kiermaszu i z datków do puszek udało im się zebrać 1.449,47 zł. - Większym zainteresowaniem wśród kupujących cieszyły się ciasta. Gdybyśmy wiedzieli, że tyle osób kupi słodkości, przygotowalibyśmy ich wiele więcej – powiedziała nam jedna z uczennic.

Na dziedzicu muzeum była również okazja  skosztować wielu potraw. Były m.in. pieczone jabłka św. Jadwigi oraz Kociołek Dziedzińcowy Piotra Batoga.  A to wszystko wyjątkowo smakowało przy dźwiękach kolęd w wykonaniu naszych rodzimych artystów. Bo w Bożonarodzeniowym Zaułku muzealnym odbyło się także Anielskie Kolędowanie, a śpiewali i grali:  Dolnoślązacy, Paweł Wenderski, Sebastian Stępniak, Krzysztof Wowczuk, Tomasz Matuszewski, a także GrupaTeatralna.

(kb) / fot. kb

Ostatnio zmieniany czwartek, 20 grudzień 2018 09:37

Komentarze  

Permalink -1 Ja
Zaułek był 14-tego grudnia w piątek ....
2018-12-20 09:35 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink 0 anioł
wiem wiem tez byłem miód i wino piłem ;-)
2018-12-20 15:56 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież