Wydrukuj tę stronę
    Dział: Sport poniedziałek, 21 styczeń 2019 16:44

Brązowy medal dla Bartka Babińskiego na zawodach w Austrii

Skomentuj

Znakomicie spisał się w Austrian Karate Championcup 2019 średzki karateka Bartłomiej Babiński, który wywalczył w tych zawodach trzecie miejsce.

W mistrzostwach, które odbyły się 19.01.2019 r. wzięło udział 638 zawodników z 21państw i 131 klubów. Turniej ten był ostatnim sprawdzianem Bartka przed lutowymi Mistrzostwami Europy w Aalborgu (Dania).

Podopieczny senseia Bogusława Boczniewicza startował w kata juniorów. W eliminacjach pokonał reprezentantów Niemiec 5:0, Szwajcarii 5:0 oraz Austrii 3:2. W półfinale uległ reprezentantowi Włoch 0:5, który został zwycięzcą tych zawodów. W walce o medal brązowy wygrał z zawodnikiem z Rumunii 5:0.

- Jest to kolejny świetny występ Bartka w zawodach międzynarodowych w karate olimpijskim WKF, potwierdzający jego wysokie umiejętności oraz dający nadzieję na udany start w Mistrzostwach Europy - podsumowuje trener Boczniewicz.