Budowa linii elektroenergetycznej na terenie gminy Malczyce

wtorek, 28 sierpień 2018 20:29 Dział: Malczyce
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dzisiaj w Urzędzie Gminy Malczyce odbyło się spotkanie wójta Piotra Frankowskiego  w sprawie budowy linii elektroenergetycznej 400 kV Czarna- Pasikurowice.

Planowane rozpoczęcie prac ma nastąpić we wrześniu br., a cała inwestycja zakończy się w roku 2020. W trakcie prac na terenie gminy Malczyce powstanie ok. 8 kilometrów nowo wybudowanej linii łącznie z infrastrukturą towarzyszącą.

- Negocjacje w sprawie budowy tej linii trwały 3 lata i cieszę się, że przechodzimy do kolejnego etapu inwestycyjnego. Oprócz tego, że będziemy posiadać na naszym terenie nowoczesną linię elektroenergetyczną zbudowaną w oparciu o najnowsze technologie przyjazne ludziom i środowisku, cieszy mnie również fakt że, co roku dzięki tej inwestycji do budżetu gminy wpłynie podatek w wysokości ok. 500 tys. zł - mówi wójt Piotr Frankowski.

Spotkanie prowadzili przedstawiciele inwestora oraz kierownik budowy z ramienia generalnego wykonawcy jakim  jest firma Elfeko SA z Gdyni. Pracownicy urzędu oraz sołtysi reprezentujący obręby, przez które będzie przebiegała trasa linii, mogli uzyskać praktyczne informacje dotyczące etapów inwestycji.

Dwutorowa linia 400 kV Czarna-Pasikurowice będzie przebiegać przez miejscowości Kwietno, Rusko, Wilczków, Rachów i Chomiąża rozciągając się na ośmiokilometrowej trasie tworząc 17 słupów elektroenergetycznych.

(gmal) fot. ug

Ostatnio zmieniany wtorek, 28 sierpień 2018 20:43

Komentarze (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

To idealnie się zbiegło spotkanie tuż przed wyborami :lol: Będzie można się wykazać a tak na poważnie to dobrze że dodatkowe pieniądze zasilą budżet gminy. Jak na nasze realia to znaczący wpływ.

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację