Budowa linii elektroenergetycznej na terenie gminy Malczyce

wtorek, 28 sierpień 2018 20:29 Dział: Malczyce
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dzisiaj w Urzędzie Gminy Malczyce odbyło się spotkanie wójta Piotra Frankowskiego  w sprawie budowy linii elektroenergetycznej 400 kV Czarna- Pasikurowice.

Planowane rozpoczęcie prac ma nastąpić we wrześniu br., a cała inwestycja zakończy się w roku 2020. W trakcie prac na terenie gminy Malczyce powstanie ok. 8 kilometrów nowo wybudowanej linii łącznie z infrastrukturą towarzyszącą.

- Negocjacje w sprawie budowy tej linii trwały 3 lata i cieszę się, że przechodzimy do kolejnego etapu inwestycyjnego. Oprócz tego, że będziemy posiadać na naszym terenie nowoczesną linię elektroenergetyczną zbudowaną w oparciu o najnowsze technologie przyjazne ludziom i środowisku, cieszy mnie również fakt że, co roku dzięki tej inwestycji do budżetu gminy wpłynie podatek w wysokości ok. 500 tys. zł - mówi wójt Piotr Frankowski.

Spotkanie prowadzili przedstawiciele inwestora oraz kierownik budowy z ramienia generalnego wykonawcy jakim  jest firma Elfeko SA z Gdyni. Pracownicy urzędu oraz sołtysi reprezentujący obręby, przez które będzie przebiegała trasa linii, mogli uzyskać praktyczne informacje dotyczące etapów inwestycji.

Dwutorowa linia 400 kV Czarna-Pasikurowice będzie przebiegać przez miejscowości Kwietno, Rusko, Wilczków, Rachów i Chomiąża rozciągając się na ośmiokilometrowej trasie tworząc 17 słupów elektroenergetycznych.

(gmal) fot. ug

Ostatnio zmieniany wtorek, 28 sierpień 2018 20:43

Komentarze  

Permalink 0 Wujo
To idealnie się zbiegło spotkanie tuż przed wyborami :lol: Będzie można się wykazać a tak na poważnie to dobrze że dodatkowe pieniądze zasilą budżet gminy. Jak na nasze realia to znaczący wpływ.
2018-08-30 13:58 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież