Budżet Obywatelski 2019 - na miejscu 1. skatepark i frajdolandia

środa, 24 październik 2018 12:20 Dział: Środa Śląska
Oceń ten artykuł
(1 głos)

12 projektów, w tym 5 projektów dotyczących obszaru miejskiego oraz 7  w obszarze wiejskim toczyło boje o zwycięstwo w konkursie. Głosy były zróżnicowane wagowo, aby każda z miejscowości niezależnie od swojej wielkości miała równe szanse.

Największą liczbę głosów, a  tym samym pierwsze miejsce w obszarze miejskim zajął projekt pn. „Budowa Skateparku w Środzie Śląskiej”. Cieszył się on największym zainteresowaniem i uzyskał 298 pkt. Zrealizowanie tego projektu wyniesie 99 tys. zł, a w efekcie powstanie obiekt, na którym młodzież będzie miała szansę aktywnie spędzić swój wolny czas. Drugie miejsce z 72 głosami zdobył projekt pn. „Kreatywny plac zabaw”. Koszty realizacji to również 99 tys. zł. Plac ten nie będzie służył wyłącznie do zabawy, będzie to miejsce, w którym dzieci będą trenowały zarówno swoje ciała, jak i umiejętności społeczne polegające na współpracy, kreatywności oraz współzawodnictwie.

Projekt „Frajdolandia – czyli frajda dla dzieci w postaci zmodernizowanego placu zabaw w Przedmościu” zdobył pierwsze miejsce w zadaniach w obszarze wiejskim, zdobywając 71,28 pkt. Zmodernizowany plac zabaw będzie pełnił ważną funkcję społeczną, gdyż pozwoli dzieciom bezpiecznie i aktywnie spędzić czas wśród rówieśników, zawierać nowe znajomości, uczyć się i bawić. Koszt inwestycji to 95,5 tys. zł. – W puli Budżetu Obywatelskiego na 2019 rok mamy 200 tys. zł na projekty miejskie i 150 tys. zł na zadania na terenach wiejskich, co dało gwarancję realizacji trzech projektów – dwóch w Środzie Śląskiej i jednego w Przedmościu.  W porozumieniu z autorami projektu „Aktywne Jaśkowice” w Szczepanowie uznaliśmy, że warto docenić również ich starania i wykonać tę inwestycję w zmniejszonym zakresie – mówi Rafał Ratuszniak, koordynator programu. Plac zabaw „Aktywne Jaśkowice” w Szczepanowie uplasował się tuż za projektem z Przedmościa, zdobywając 69,66 pkt. Inwestycja będzie zrealizowana za kwotę max. 54,4 tys. zł

Gratulujemy autorom wszystkich projektów oraz tym, którzy oddali swoje głosy i w ten sposób wzięli udział w zmienianiu  oblicza Środy Śląskiej.

Lista projektów wraz z liczbą głosów:

– obszar miejski:

 1. Budowa Skateparku w Środzie Śląskiej – 298 pkt
 2. Kreatywny Plac Zabaw – 72 pkt
 3. Plac zabaw w parku przy ul. Malczyckiej/Kolejowej w Środzie Śląskiej – 29 pkt
 4. Rewitalizacja parku przy Malczyckiej/Kolejowej w Środzie Śląskiej – 25 pkt
 5. Parking przy ogrodach działkowych – 17 pkt

– obszar wiejski:

 1. Frajdolandia – czyli frajda dla dzieci w postaci zmodernizowanego placu zabaw w Przedmościu – 71,28 pkt
 2. Plac zabaw „Aktywne Jaśkowice” w Szczepanowie – 69.66 pkt
 3. Rakoszyce – wieś z energią – 43.68 pkt
 4. Plac zabaw przy ścieżce edukacyjno przyrodniczej w Brodnie – 18.81 pkt
 5. Budowa parkingu przy kościele NMP Wspomożycielki Wiernych w Ciechowie na ul. Kościelnej – 5.13 pkt
 6. Plac Zabaw na Boisku w Szczepanowie – 2.70 pkt
 7. Zmień klepisko na boisko – 1.60 pkt.

Urząd Miejski w Środzie Śląskiej

Komentarze  

Permalink 0 Zenek
Tyle pieniędzy na "kreatywny plac zabaw" , starczy dziwnych pomysłów...na prawe są miejsca, gdzie nie można pospacerować, gdzie trzeba chodniki naprawić lub zbudować, zbudować parkingi (aut coraz więcej), nie ma gdzie z psem wyjść, więcej ścieżek (ta do Jastrzębiec i Szczepanowa to jakaś pomyłka ), doświetlić miejsca, itd itp...
...co za dziwne pomysły....
Skatepark - fajny pomysła dla młodych , ale bedzie tam uczestniczyc tylko garstka dzieci .
Pozdrawiam
2018-10-26 08:54 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +4 jozin
dobrze że taki budżet obywatelski jest
2018-10-24 19:18 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +8 tata
gratuluję młodym skateparkowiczom dopięli swego :-)
2018-10-24 16:12 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież