Była pijana. Potrąciła kobietę i odjechała...

poniedziałek, 08 październik 2018 17:54
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Potrąciła pieszą. Nie zatrzymała się, by udzielić jej pomocy, po czym odjechała z miejsca zdarzenia. Niedługo potem spowodowała kolizję. A wszystko to pod wpływem alkoholu...

- Policjanci otrzymali informację o leżącej na chodniku kobiecie, której obrażenia mogą świadczyć o tym, że została potrącona przez samochód. Na miejscu jednak nie było żadnego pojazdu. Jednocześnie wpłynęło zgłoszenie o kierującej samochodem marki BMW, prawdopodobnie, nietrzeźwej, która najechała na unieruchomiony pojazd - informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej, asp. sztab. Marta Stefanowska.

Jak podkreśla policjantka, dyżurna połączyła oba zdarzenia i skierowała na miejsce policjantów, którzy natychmiast podjęli czynności. Po upewnieniu się, że poszkodowana kobieta ma zapewnioną pomoc medyczną, funkcjonariusze udali się na miejsce kolizji, spowodowanej przez kierującą pojazdem marki BMW, który prawdopodobnie uczestniczył we wcześniejszym zdarzeniu. Poczynione przez policjantów ustalenia, a w szczególności uszkodzenia pojazdu, wskazywały, że sprawcą potrącenia 67-latki jest mieszkanka powiatu średzkiego w wieku 35 lat. Przeprowadzone badanie wykazało, że kobieta miała ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Kierująca BMW została zatrzymana i trafiła do policyjnego aresztu.

- Po wytrzeźwieniu została przesłuchana. Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 35-latce trzech zarzutów. Kobieta odpowie za umyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowymi powodując wypadek drogowy znajdując się w stanie nietrzeźwości, ucieczkę z miejsca zdarzenia i nieudzielenie pomocy - podkreśla rzeczniczka średzkiej policji.

Policja przypomina, że kto człowiekowi znajdującemu się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu nie udziela pomocy, mogąc jej udzielić bez narażenia siebie lub innej osoby na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

(rol/ms) fot. policja

 

Proponowane artykuły:

Komentarze  

Permalink -3 Monika
Bardzo proszę o pilny kontakt rodzinę Pani poszkodowanej w wypadku. Moj e-mail (...)
2018-10-09 08:44 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink -4 Monika
Bardzo proszę o kontakt w ważnej sprawie rodzinę Pani poszkodowanej w tym wypadku. Moj e-mail (...)
2018-10-09 08:41 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +3 baba
no i masz ci BABO ;-)
2018-10-08 18:41 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +3 kajtek
maskara jakaś baba ? babe? nie wieże :zzz
2018-10-08 18:29 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink -3 Jan Kler
Cytuję kajtek:
maskara jakaś baba ? babe? nie wieże :zzz


Hmm Kajtek - sama nazwa wskazuje, że jesteś niedouczonym leszczem, ale stary - Rada taka - Przyłóż się trochę do nauki, bo jak nie, to jedyne co będziesz robił w przyszłości to kopał a potem zakopywał rowy - jak mawia nasz miłościwie nam panujący pan Premier. Ewentualnie widzę, w sumie nawet już teraz inną dla Ciebie perspektywę. Na WIEŻĘ  - to wdrap się najwyżej - i skocz w dół. Zaoszczędzisz ZUSowi wydatków w przyszłość, której jak dla Ciebie, to nie ma.
2018-10-09 11:22 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież