Była pijana. Potrąciła kobietę i odjechała...

poniedziałek, 08 październik 2018 17:54 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Potrąciła pieszą. Nie zatrzymała się, by udzielić jej pomocy, po czym odjechała z miejsca zdarzenia. Niedługo potem spowodowała kolizję. A wszystko to pod wpływem alkoholu...

- Policjanci otrzymali informację o leżącej na chodniku kobiecie, której obrażenia mogą świadczyć o tym, że została potrącona przez samochód. Na miejscu jednak nie było żadnego pojazdu. Jednocześnie wpłynęło zgłoszenie o kierującej samochodem marki BMW, prawdopodobnie, nietrzeźwej, która najechała na unieruchomiony pojazd - informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej, asp. sztab. Marta Stefanowska.

Jak podkreśla policjantka, dyżurna połączyła oba zdarzenia i skierowała na miejsce policjantów, którzy natychmiast podjęli czynności. Po upewnieniu się, że poszkodowana kobieta ma zapewnioną pomoc medyczną, funkcjonariusze udali się na miejsce kolizji, spowodowanej przez kierującą pojazdem marki BMW, który prawdopodobnie uczestniczył we wcześniejszym zdarzeniu. Poczynione przez policjantów ustalenia, a w szczególności uszkodzenia pojazdu, wskazywały, że sprawcą potrącenia 67-latki jest mieszkanka powiatu średzkiego w wieku 35 lat. Przeprowadzone badanie wykazało, że kobieta miała ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Kierująca BMW została zatrzymana i trafiła do policyjnego aresztu.

- Po wytrzeźwieniu została przesłuchana. Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 35-latce trzech zarzutów. Kobieta odpowie za umyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowymi powodując wypadek drogowy znajdując się w stanie nietrzeźwości, ucieczkę z miejsca zdarzenia i nieudzielenie pomocy - podkreśla rzeczniczka średzkiej policji.

Policja przypomina, że kto człowiekowi znajdującemu się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu nie udziela pomocy, mogąc jej udzielić bez narażenia siebie lub innej osoby na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

(rol/ms) fot. policja

 

Komentarze (5)

This comment was minimized by the moderator on the site

Bardzo proszę o pilny kontakt rodzinę Pani poszkodowanej w wypadku. Moj e-mail (...)

This comment was minimized by the moderator on the site

Bardzo proszę o kontakt w ważnej sprawie rodzinę Pani poszkodowanej w tym wypadku. Moj e-mail (...)

This comment was minimized by the moderator on the site

no i masz ci BABO ;-)

This comment was minimized by the moderator on the site

maskara jakaś baba ? babe? nie wieże :zzz

This comment was minimized by the moderator on the site

Posted by kajtek:

maskara jakaś baba ? babe? nie wieże :zzz
<br /><br />Hmm Kajtek - sama nazwa wskazuje, że jesteś niedouczonym leszczem, ale stary - Rada taka - Przyłóż się trochę do nauki, bo jak nie, to jedyne co będziesz robił w przyszłości to kopał a potem zakopywał rowy - jak mawia nasz miłościwie nam panujący pan Premier. Ewentualnie widzę, w sumie nawet już teraz inną dla Ciebie perspektywę. Na WIEŻĘ  - to wdrap się najwyżej - i skocz w dół. Zaoszczędzisz ZUSowi wydatków w przyszłość, której jak dla Ciebie, to nie ma.

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Posting comment as a guest.
0 Characters
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację