Charytatywne wędkowanie na średzkich Kajakach

sobota, 29 czerwiec 2019 17:49 Dział: Środa Śląska
Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Jak podkreślają jednogłośnie – Wszyscy pomagają. My też chcemy, łącząc przyjemne z pożytecznym.

Wczoraj na akwenie Kajaki w Środzie Śląskiej odbyły się Charytatywne Zawody Karpiowe, których celem było zebranie jak największej kwoty na rzecz Karoliny Soboniak, 12- letniej mieszkanki naszego powiatu, która po przeszczepie wątroby wymaga kosztownej opieki medycznej.

Kiedy wśród wędkarzy padła propozycja zorganizowania charytatywnego wędkowania - Gabriel, członek koła wędkarskiego PZW SAZAN Środa Śląska zaproponował, aby to właśnie jej pomóc.  - Karolinkę znam od dawana. Poznałem wiele historii z życia tej dziewczynki i w związku z zaistniałą sytuacją i możliwością pomocy, od razu pomyślałem o niej  – wyjaśnia.

Przy akwenie Kajaki spotkaliśmy Karolinę wraz z rodziną, która wspiera wędkarzy i marzy o wędkarskiej nocy spędzonej wspólnie z nimi. Pani Agnieszka, mama dziewczynki dziękuje wszystkim, którzy postanowili przekazać datki na leczenie jej córki.  Jednocześnie ogromnie dziękując organizatorom oraz wędkarzom, którzy chętnie wzięli udział w zawodach.

Udział w nich zgłosiło 12 drużyn, a przybyło 9. Wszyscy zawodnicy, jak mówią, cieszą się z organizacji tej akcji - To prawdopodobnie pierwsze charytatywne wędkowanie w naszym powiecie – mówili z dumą wędkarze. - Poprzez dobrą zabawę mamy okazję pomóc. Podczas tych zawodów nie liczy się rywalizacja, jesteśmy tu, aby pomagać i to jest najważniejsze – dodał prezes koła SAZAN Jerzy Durman.

O wynikach akcji poinformujemy wkrótce.

(kb) / fot. kb

Ostatnio zmieniany wtorek, 02 lipiec 2019 13:49

Komentarze (3)

This comment was minimized by the moderator on the site

Skoro artykuł i zdjęcia są wstawione w sobotę, 29 czerwca 2019 o 17:49, to nie dotyczą zawodów "po" tylko w trakcie :-) Nie ma listy zwycięzców, zdjęć z rozdania nagród itp. :-) Proponuję naukę ortografii i czytania ze zrozumieniem :-)

This comment was minimized by the moderator on the site

Zawody były super a na Rolandzie oczywiście żadnych zdjęć i artykułu po... Doczekamy się?

This comment was minimized by the moderator on the site

halo piszesz pod artykułem i twierdzisz że go nie ma?? a ja widzę i tekst i fotki :-)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację