"Chciałem sprawdzić czy mogę jechać, ale na komendzie nie było alkomatu"

wtorek, 08 styczeń 2019 16:25 Dział: Listy / opinie
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Jak informują komendy policji w całym kraju, każda z osób ma możliwość darmowego "przebadania się" alkomatem. Z tej możliwości 31.12.2018 r. chciał skorzystać nasz czytelnik w Komendzie Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej, jednak odpowiedź jaką usłyszał nieco go zdziwiła.

- Była godzina 10:00, gdy zapytałem o taką możliwość. Dyżurny kazał mi czekać... I  czekać.(...) Nagle podszedł do mnie i powiedział, że niestety, ale nie ma na komisariacie żadnego alkomatu i jeśli chcę,   to mogę zatrzymać gdzieś jakiś patrol, aby to zrobić.(...) Człowiek chce sprawdzić czy może jechać samochodem, a nie może, bo komisariat nie ma alkomatu. Ilu kierowców powiedziało „a dobra 
trudno, wsiadam i jadę”? Czy to jest odpowiedzialne? Potem się dziwią, 800 kierowców zatrzymanych pod wpływem alkoholu. A może jakiś procent z nich chciał siebie sprawdzić, ale nie miał możliwości?
pisze mężczyzna.

Zapytaliśmy dlaczego urządzenie badające stan trzeźwości nie było dostępne w tym dniu w KPP:

- W związku z obowiązkiem wykonania legalizacji, urządzenia służące do badania stanu trzeźwości zostały przekazane firmie wykonującej usługi w tym zakresie. Dlatego też mogą wystąpić trudności w możliwości przebadania się mieszkańców alkomatem. Do czasu wykonania legalizacji stosowne urządzenia znajdują się w radiowozach i są wykorzystywane w codziennej służbie. We wskazanym przez Panią dniu policjanci realizowali czynności poza budynkiem komendy, dlatego też nie było możliwości przeprowadzenia badania – wyjaśnia asp. sztab Marta Stefanowska, oficer prasowy KPP w Środzie Śląskiej.

(kb) / fot. policja, zdj. ilustracyjne

Ostatnio zmieniany wtorek, 08 styczeń 2019 17:14

Komentarze  

Permalink 0 Janusz
Ile razy ja to słyszałem:) po kilku takich akcjach najlepiej wychodzi się na starym porzekadle "umiesz liczyć, licz na siebie". Odżałowałem trochę kasy, kupiłem dobry alkomat (Alkohit X8), służy mi bez zarzutu i nie muszę się już nikogo o nic prosić.
2019-01-14 21:16 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +4 hmm
"W związku z obowiązkiem wykonania legalizacji, urządzenia ..." ha,ha,ha...
2019-01-09 11:57 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +9 Eva
Może zróbmy zrzutów i kupimy im jeszcze jeden :lol:
2019-01-09 10:18 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +7 aleks
jaki Pan taki kram. może czas na zmiany?
2019-01-09 09:42 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +12 Cooks
Ostatnio w sredzkiej policji jak chcialem zapytac sie czy mozna uzyskac jakies tam papiery, policjantna dyżurce strasznie podnosił glos, byl opryskliwy jak na swoj sposob nie kulturalny bez pozdrowien.
2019-01-09 05:23 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +10 Maciek
Ja na średzkiej komendzie miałem także niemila sytuację. Podobnie chciałem przebadać się alkomatem na co otrzymałem odpowiedź od dyżurnego: A po co Ty chcesz się badać, na oko widzę, że jesteś pijany. Dyżurnego, niestety nie znam nazwiska bo chętnie bym się nim z wami podzielił (policjant starej daty, który zapewne pamięta jeszcze czasy milicji) niejednokrotnie widziałem pod wpływem alkoholu sądził pewnie że ma doświadczenie w ocenie trzeźwości na oko. Żebyście widzieli jego minę jak po badaniu okazało się, że jestem trzeźwy. Taką to właśnie pomocna jest nasza policja.
2019-01-08 22:19 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +2 Ryan
Ale w Nowy Rok już była świeczka dostępna i Policjanci w dobrym humorze nie odmawiali badania. Pozdrawiam.
2019-01-08 19:49 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink 0 Izuś
A tam pracuje mój narzeczony i go kocham bo jest dzielny
2019-01-08 18:02 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +7 Arek
Biedna komenda,jeden stacjonarny alkomat na wyposażeniu.
2019-01-08 16:35 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink 0 abba
pani pisze w liczbie mnogiej więc chyba jest więcej
2019-01-08 16:41 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież