Chcieli zrobić "skok po pijaku". Wpadli na gorącym uczynku

piątek, 17 maj 2019 15:43 Dział: Środa Śląska
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Do policyjnego aresztu trafiło dwóch mężczyzn w związku z usiłowaniem włamania do jednego z budynków na terenie Środy Śląskiej.

-  W związku ze zgłoszeniem, średzcy policjanci udali się na miejsce zdarzenia. Ustalili, że sprawcy po uprzednim wybiciu szyby do kotłowni dostali się do wnętrza budynku. Na podstawie ustaleń wytypowali osoby, które mogły mieć związek z przestępstwem - informuje asp. szt. Marta Stefanowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej.

W trakcie realizowanych czynności zatrzymali dwóch mieszkańców Środy Śląskiej, którzy siedzieli na ławce niedaleko miejsca zdarzenia i pili piwo.

- Mężczyźni w wieku 51 i 52 lat nie potrafili racjonalnie wytłumaczyć funkcjonariuszom, co robią w tym miejscu o północy i wyjaśnić logicznie okoliczności, w jakich się tu znaleźli.

Zostali zatrzymani i doprowadzeni do jednostki policji. Byli nietrzeźwi, mieli blisko i ponad dwa promile alkoholu w organizmie - podkreśla rzeczniczka policji.

Gdy wytrzeźwieli usłyszeli zarzut usiłowania włamania i kradzieży znajdującego się tam mienia.

Przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności. Taka sama kara grozi za usiłowanie.

(rol/ms) / fot. policja

Komentarzy (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

A jak im to udowodnią, że to oni się włamali, jak oni nic nie pamiętają bo nawaleni jak Messerschmitty ? Zbrodnia doskonała. Ja nic nie pamiętam, i co mi zrobicie. Chyba, że ich ktoś widział, ale nie sądze.

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację