×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 147.

“Chodź na słówko” w wykonaniu młodych aktorów

środa, 16 maj 2018 12:34 Dział: Środa Śląska
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Kilka dni temu, na scenie średzkiego Domu Kultury, członkowie szkolnego koła teatralnego „Kurtyna w Górę” zaprezentowali sztukę “Chodź na słówko”. W kwietniu ze swoją przezabawną sztuką koło gościło na scenie Akademii Sztuk Teatralnych we Wrocławiu.

 

Za młodymi aktorami średzkiej Szkoły Podstawowej nr 3 kolejne przedstawienie. Tym razem sztukę “Chodź na słówko” według scenariusza M. Guśniowskiej i w reżyserii Emilii Latos członkowie szkolnego koła teatralnego “Kurtyna w górę” zaprezentowali średzkiej publiczności.

W przedstawieniu zobaczyliśmy osiemnastu uczniów średzkiej podstawówki, którzy w sposób ekspresyjny i dowcipny przedstawili zabawne perypetie trójki bohaterów: Kuli, Toperza i Brzydkiego Słowa szukających pomocy, aby poprawić swój los i spełnić marzenia. Młodzi aktorzy stawiający swoje aktorskie kroki pod okiem Emilii Latos spisali się na medal, dostarczając zebranej licznie widowni dużej dawki pozytywnych emocji i wrażeń.

Jak co roku, występ młodych artystów miał charakter charytatywny. Po przedstawieniu na widzów czekał słodki poczęstunek.

Na scenie zobaczyliśmy:

Kula - Alicja Kozłowska,

Toperz - Marcin Gacek,

Brzydkie Słowo – Maksymilian Walczak,

Język Polski – Wiktoria Owczarenko,

Logopeda – Natalia Kozyra,

Słownik tom I – Joanna Krynicka,

Słownik, tom II - Aleksandra Pasternak,

Internet – Jakub Pasternak,

Pikaczka – Hanna Burak,

Kury, Kogut, pozostałe Brzydkie Słowa – Emilia Bajor, Kacper Bielecki, Adam Głowacki, Emilia Hamkało, Amelia Kozłowska, Szymon Markowski, Aleksandra Tomaszewska, Miron Witkowski, Natalia Żukowska

Oprawa dźwięku: Michał Majewski

Projekt scenografii i śpiew: Igunia Trejda

(isz), Fot. isz

 

1 wystep2

1 wystep5

1 wystep6

1 wystep8

2 wystep7

4 wystep4

5 wystep1

6 wystep9

Więcej zdjęć TUTAJ

Proponowane artykuły:

Ostatnio zmieniany niedziela, 20 maj 2018 23:52

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież