"Kuchenne Rewolucje" Magdy Gessler po sąsiedzku

"Kuchenne Rewolucje" Magdy Gessler po sąsiedzku

Od niedzieli do czwartku w Kawicach nagrywane były sceny do programu kulinarnego „Kuchenne Rewolucje”, który prowadzi Magda Gessler.

Nowa oferta Al Lago! Atrakcyjna promocja i świąteczna propozycja

Nowa oferta Al Lago! Atrakcyjna promocja i świąteczna propozycja

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszym aktualnym menu, atrakcyjną promocją w godzinach lunchowych oraz świąteczną propozycją wigilijną dla…

Zebrali ponad 3,5 tys. złotych na paczki dla potrzebujących

Zebrali ponad 3,5 tys. złotych na paczki dla potrzebujących

Przez dwa dni 4 i 11 grudnia, na ulicach naszego miasta kwestowali uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 3 z Odziałem…

Będą ponowne wybory do Rady Gminy Kostomłoty

Będą ponowne wybory do Rady Gminy Kostomłoty

Zarządzeniem Wojewody Dolnośląskiego, 17 lutego 2019 r. odbędą się ponowne wybory do Rady Gminy Kostomłoty w jednomandatowym okręgu wyborczym nr…

Co dalej z komunikacją na trasie Kostomłoty - Wrocław?

wtorek, 09 październik 2018 11:22
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Na początku września br. pisaliśmy o likwidacji linii 527 Kostomłoty –Wrocław. W rozmowie z nami wójt Stanisław Wicha wspomniał, że prowadzi rozmowy z przewoźnikami mające na celu umożliwienie wyjazdów do lub z Wrocławia, w godzinach popołudniowo – wieczornych. 

Na obecną chwilę transport do Wrocławia zapewnia, jak dotychczas, firma Just Car, która w swoim rozkładzie posiada pięć kursów do Wrocławia w ciągu dnia. Są to godziny dogodne dla uczniów – informuje Stanisław Wicha, wójt gminy Kostomłoty. - Natomiast ja cały czas prowadzę rozmowy w celu znalezienia nowego przewoźnika, który zapewni więcej kursów w godzinach dogodnych dla osób pracujących we Wrocławiu – dodaje wójt.

Od września br. nic się nie zmieniło, w październiku naukę rozpoczęli studenci, którzy kończą lekcje niestety później i często mają problem z powrotami do domów.

- Zwracam się z prośbą o ponowne zainteresowanie się tematem, o którym pisaliście Państwo na początku września, a mianowicie likwidacji przez przewoźnika linii 527 na trasie Kostomłoty - Wrocław. Pomimo, iż rok szkolny trwa już od miesiąca, a rok akademicki właśnie się rozpoczął, problem nadal pozostaje nierozwiązany (...). Sytuacja ta jest bardzo uciążliwa, ponieważ uczniowie, bądź studenci są uzależnieni od osób trzecich, które muszą dowozić ich do Kątów Wrocławskich, skąd odjeżdżają pociągi, bądź busy, ponieważ pomimo firmy JustCar, która jeździ na trasie Kostomłoty - Wrocław, jest to zaledwie 5 kursów, z czego ostatni z Wrocławia o godzinie 16:45, a pomimo zdania gminy, że są to godziny dogodne dla uczniów, to jednak studenci także są osobami uczącymi się, a nawet na studiach stacjonarnych zajęcia kończą się wieczorami (...) – pisze czytelniczka.

Mija kilka godzin i otrzymujemy kolejny list:

- Czy za Państwa pośrednictwem można byłoby uzyskać informację od wójta gminy Kostomłoty, co dalej z komunikacją na trasie Kostomłoty-Wrocław? Jestem studentką, zajęcia kończę w godzinach popołudniowych i nie mam możliwości powrotu bezpośrednio do Kostomłotów. Dogodne byłyby połączenia z Kostomłotów do Kątów Wrocławskich, ale niestety nie ma jakichkolwiek działań ze strony władz. (...) Kursy, które obsługuje firma Kruk nie są niestety wystarczające. Dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych owszem. Studenci zostali pozostawieni sami sobie. Twierdzenia przedwyborcze, że młodzież jest przyszłością tego kraju są po prostu śmieszne i kpiące skoro tak władza ludzi traktuje.

Zapytaliśmy ponownie wójta o sprawę:

- W związku z uruchomieniem nowej linii Kostomłoty - Wrocław cały czas prowadzone są rozmowy. Na obecną chwilę firmy transportowe analizują trasę. Gdy zostanie ona zatwierdzona, pozostaje załatwienie potrzebnej dokumentacji (m.in. pozwolenia na dzierżawę przystanków autobusowych). W związku z tym, że jest to linia pozagminna, niestety ja nic więcej nie mogę zrobić w tej sprawie. Firma transportowa musi otrzymać pozwolenia z poszczególnych gmin, przez które przebiega trasa  – wyjaśnia wójt gminy Kostomłoty Stanisław Wicha.

(kb) fot. zdj. ilustracyjne

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież