Co robić gdy zauważymy rój pszczół, gniazdo os czy szerszeni?

wtorek, 11 wrzesień 2018 07:30 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W związku z licznymi pytaniami mieszkańców związanymi z naszym artykułem na temat owadów błonkoskrzydłych - wyjaśniamy.

Gdy na naszym teranie zobaczymy rój pszczół, o tym zdarzeniu należy powiadomić najbliższego pszczelarza, który zabierze owady. Wyrój pszczół trwa od lipca, nieraz nawet do października. Na terenie naszego powiatu pszczelarzy możemy spotkać m.in. w Jugowcu, Lipnicy (tel. 71 317 27 77), Szczepanowie i Miękini. O pomoc możemy prosić również Powiatowe Koło Pszczelarzy ze Środy Śląskiej.

W przypadku gdy, osy czy szerszenie nie stwarzają bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia ludzi, gniazdami tych owadów zajmują się specjalistyczne firmy. Na terenie naszego powiatu znajduje się osoba, która pomoże rozwiązać problem, a więcej informacji uzyskamy pod nr tel. 512-484-414.

(kb) fot. pixabay

Komentarze (3)

This comment was minimized by the moderator on the site

Uważam,że straż pożarna, czy straż miejska może podać numer tel.gdzie należy dzwonić w w/w sprawie.Kiedyś na mój tel. stacjonarny często dzwonili ludzie z pytaniem czy to ambasada niemiecka? Znalazłem numer w książce tel.do ambasady i uprzejmie, cierpliwie podawałem.

This comment was minimized by the moderator on the site

Jak zauważymy rój to należy go zlikwidować i tyle. Na pewno nie wzywajcie strażaków czy straży miejskiej b to nie ich obowiązki. Są firmy które się tym zajmują lub samemu też można się za to zabrać.

This comment was minimized by the moderator on the site

Oby dotarło do ludzi i przestali wzywać straż pożarną która jest od czego innego a nie niszczenia gniazd szerszeni. W ogóle to powinny być kary za takie bezpodstawne wezwania.

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację