Co robić gdy zauważymy rój pszczół, gniazdo os czy szerszeni?

wtorek, 11 wrzesień 2018 07:30 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W związku z licznymi pytaniami mieszkańców związanymi z naszym artykułem na temat owadów błonkoskrzydłych - wyjaśniamy.

Gdy na naszym teranie zobaczymy rój pszczół, o tym zdarzeniu należy powiadomić najbliższego pszczelarza, który zabierze owady. Wyrój pszczół trwa od lipca, nieraz nawet do października. Na terenie naszego powiatu pszczelarzy możemy spotkać m.in. w Jugowcu, Lipnicy (tel. 71 317 27 77), Szczepanowie i Miękini. O pomoc możemy prosić również Powiatowe Koło Pszczelarzy ze Środy Śląskiej.

W przypadku gdy, osy czy szerszenie nie stwarzają bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia ludzi, gniazdami tych owadów zajmują się specjalistyczne firmy. Na terenie naszego powiatu znajduje się osoba, która pomoże rozwiązać problem, a więcej informacji uzyskamy pod nr tel. 512-484-414.

(kb) fot. pixabay

Komentarze  

Permalink 0 taśma czaskowskiego
Uważam,że straż pożarna, czy straż miejska może podać numer tel.gdzie należy dzwonić w w/w sprawie.Kiedyś na mój tel. stacjonarny często dzwonili ludzie z pytaniem czy to ambasada niemiecka? Znalazłem numer w książce tel.do ambasady i uprzejmie, cierpliwie podawałem.
2018-09-13 17:49 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink 0 Wiolka
Jak zauważymy rój to należy go zlikwidować i tyle. Na pewno nie wzywajcie strażaków czy straży miejskiej b to nie ich obowiązki. Są firmy które się tym zajmują lub samemu też można się za to zabrać.
2018-09-11 14:49 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink 0 Maszka
Oby dotarło do ludzi i przestali wzywać straż pożarną która jest od czego innego a nie niszczenia gniazd szerszeni. W ogóle to powinny być kary za takie bezpodstawne wezwania.
2018-09-11 10:24 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież