Co z cmentarzem w Samborzu? Jest decyzja!

poniedziałek, 01 kwiecień 2019 16:51 Dział: Kostomłoty
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Sprawa dotycząca likwidacji cmentarza w Samborzu została wyjaśniona na spotkaniu, które odbyło się we wsi 26 marca.

Temat ten poruszyliśmy na naszych łamach 25 marca. Przypomnijmy. Zaniepokojeni mieszkańcy twierdzili, że wójt gminy Kostomłoty zamierza zlikwidować cmentarz, który utrzymują z własnych środków i opiekują się nim od lat.

Z kolei wójt Janina Gawlik przedstawiając swoje stanowisko w tej sprawie uspokajała, że likwidacja, to ostateczność. - Nie została podjęta jeszcze decyzja o zamknięciu cmentarza. Cały czas prowadzone są rozmowy. W gminie Kostomłoty nie ma cmentarzy komunalnych, dlatego zależy mi, aby cmentarz znajdujący się w miejscowości Samborz, przejęła parafia. Konserwator nakazał zabezpieczenie otwartych mogił, natomiast dyrektor sanepidu wyjaśniła zasady ekshumacji. Kiedy podczas prac na cmentarzu zostaną znalezione kości, właściciel cmentarza jest zobowiązany oddać szczątki na badanie wykonane przez prokuratora oraz ponieść odpowiednie koszty ekshumacji - wyjaśniała Janina Gawlik.

Dzień po naszej publikacji odbyło się spotkanie wiejskie z duchownymi i władzami gminy, podczas którego doszło do porozumienia. Jak nas poinformowano, mieszkańcy Samborza przez kolejne 20 lat mogą użytkować teren gminny, na którym jest cmentarz, na zasadach obowiązujących do tej pory.

(kb) / fot. kb

Komentarze (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

no i po sprawie

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację