Ferie zimowe w GOK w Kostomłotach

czwartek, 17 styczeń 2019 13:54

Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku 6-15 lat z terenu gminy Kostomłoty na spektakl i do udziału w zajęciach zorganizowanych w Gminnym Ośrodku Kultury w czasie ferii.

Wczorajszy dzień spędziliśmy w towarzystwie wielu wolontariuszy 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od rana podążali oni także ulicami gminy Kostomłoty, aby dać możliwość mieszkańcom wsparcia akcji.

Zderzenie aut na zjeździe Kostomłoty

poniedziałek, 14 styczeń 2019 14:43

Stłuczki, kolizje, wypadki - w tym miejscu są wpisane w niemal codzienne raporty służb. Wczoraj na zjeździe z autostrady A4 w Kostomłotach doszło do dwóch kolizji. Dziś do kolejnej...

Wypadek na zjeździe Kostomłoty!

niedziela, 13 styczeń 2019 16:10

Dziś około godziny 16:00, na zjeździe z autostrady A4 w Kostomłotach, miał miejsce wypadek samochodowy.

Już 13 stycznia o godzinie 15:00 wielki finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się również w Gminnym Ośrodku Kultury w Kostomłotach.

Wójt gminy Kostomłoty Janina Gawlik zaprasza wszystkich przedsiębiorców, podmioty gospodarcze prowadzące działalność handlową i usługową na terenie gminy Kostomłoty do uczestnictwa w spotkaniu przedsiębiorców,

Na podstawie uchwały nr III/26  /18 Rady Gminy Kostomłoty z dnia 28 grudnia 2018 r. w sprawie zarządzenia wyborów Sołtysów i Rad Sołeckich, Wójt Gminy Kostomłoty podaje do publicznej wiadomości terminy zebrań wiejskich.

Na dzisiejszej sesji Rady Gminy Kostomłoty miało miejsce między innymi podjęcie uchwały w sprawie zmiany budżetu gminy na rok 2018.

Kolędowanie z Eleni w Osieku

czwartek, 27 grudzień 2018 10:18

Eleni, znana polska piosenkarka pochodzenia greckiego, wystąpi w styczniu w kościele w Osieku.

Wypadek koło Osieka. Są poszkodowani

piątek, 14 grudzień 2018 18:07

Dziś o godz. 14:04, na 377 km drogi krajowej nr 5, kierujący pojazdem marki Ford, jadąc w kierunku Strzegomia z niewyjaśnionych przyczyn uderzył w tył poprzedzającego go pojazdu marki Skoda, a następnie zjechał do przydrożnego rowu i uderzył w przepust drogowy.

Dziś, w godzinach porannych, kierujący samochodem osobowym marki Honda Civic, stracił panowanie nad pojazdem, uderzając w samochód ciężarowy marki Volvo. Odbijając się wpadł do przydrożnego rowu zahaczając o przepust, wskutek czego auto dachowało.

Oto finaliści konkursu "Mam talent" w Kostomłotach

poniedziałek, 10 grudzień 2018 15:19

Finał dziesiątej, jubileuszowej edycji konkursu "Mam talent" w Kostomłotach, za nami. Wzięło w nim udział czternaścioro niezwykle uzdolnionych młodych ludzi, którzy zaprezentowali swoje talenty w śpiewie i grze na instrumentach.

7 grudnia Św. Mikołaj odwiedził dzieci z Piersna i Jenkowic. Spotkanie udało się zorganizować przy współpracy rodziców, sołtysa Piersna, sołtysa Jenkowic oraz Gminnego Ośrodka Kultury w Kostomłotach.

Spotkanie z Mikołajem w Kostomłotach

wtorek, 04 grudzień 2018 15:57

Zanim przybył wyjątkowy gość, trzeba było się wykazać. Przecież nie ma prezentów za nic. Dzieci oczywiście ochoczo przystąpiły do zabaw.

Dzień Życzliwości w gminie Kostomłoty

czwartek, 22 listopad 2018 15:04

Wczoraj, z okazji Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień, uczniowie Szkoły Podstawowej w Kostomłotach odwiedzili wójta swojej gminy.

Konkurs plastyczny na ozdobę choinkową

środa, 21 listopad 2018 10:54

Gminny Ośrodek Kultury w Kostomłotach zaprasza dzieci i młodzież z gminy Kostomłoty do wzięcia udziału w konkursie plastycznym na ozdobę choinkową.

Sesja Rady Gminy Kostomłoty (transmisja na żywo)

poniedziałek, 19 listopad 2018 14:02

Rozpoczęła się pierwsza po wyborach sesja Rady Gminy Kostomłoty.

Jak przystało na tę szczególną datę, jaką jest 11 listopada, także w Kostomłotach uczczono święto odzyskania przez Polskę niepodległości.

Podobnie jak w całym kraju, tak samo we wsi Piersno odbyły się uroczystości poświęcone 100-leciu odzyskania niepodległości.

Wczoraj w godzinach wieczornych, pomiędzy węzłami Gościsław – Kostomłoty na autostradzie A4 w kierunku Wrocławia, doszło do dachowania samochodu osobowego marki Volkswagen.

Wczoraj doszło do kolejnego zdarzenia na zjeździe z autostrady A4 w Kostomłotach. Przyczyną  było niezastosowanie się do znaków drogowych.