Jak informują komendy policji w całym kraju, każda z osób ma możliwość darmowego "przebadania się" alkomatem. Z tej możliwości 31.12.2018 r. chciał skorzystać nasz czytelnik w Komendzie Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej, jednak odpowiedź jaką usłyszał nieco go zdziwiła.

Nie ma winnego, więc kto posprząta?

czwartek, 03 styczeń 2019 12:59

Czy zaśmiecenie czyjegoś terenu może być bezkarne? Jak się okazuje odpowiedź na to pytanie nie jest taka oczywista...

Odpowiedź na "świąteczne pytanie"

środa, 02 styczeń 2019 11:55

20 grudnia opublikowaliśmy list, w którym mieszkaniec poprosił, aby zadać pytanie pracownikom średzkiego magistratu dlaczego na ul. Wrocławskiej - od żłobka do Orlenu, nie ma żadnej ozdoby świątecznej?

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie...?

piątek, 28 grudzień 2018 16:30

Miłośniczki zwierząt ze Środy Śląskiej zatroskane losem kota, który od dłuższego czasu "mieszkał" w okolicach Cmentarza Komunalnego, za naszym pośrednictwem zwracają się do Państwa z prośbą.

"Świąteczne" pytanie do Urzędu Miejskiego

czwartek, 20 grudzień 2018 15:40

Witam, bardzo ładnie ta nasza Środa wystrojona świątecznie tylko szkoda, że ul. Wrocławska od żłobka aż do Orlenu nie ma żadnej ozdoby.

Witam, w tej sprawie pisałem do burmistrza i Średzkiej Komunikacji Publicznej, jednak nie ma żadnego odzewu. Może Państwo uzyskają jakieś informację?

- Na ulicy Kilińskiego w Środzie Śląskiej ktoś przekrzywił znak drogowy. Bardzo proszę o nagłośnienie sprawy - poprosiła mieszkanka naszego miasta.

Szanowna Redakcjo. Piszę do Was, ponieważ od kilku dni chodzą słuchy o tym, że możemy zostać od Nowego Roku bez żadnego już połączenia do Środy Śląskiej.

Zielono mi nie będzie! (list do redakcji)

wtorek, 11 grudzień 2018 12:22

W październiku na ul. Przy Polance (dawne boisko "na Meprozecie") rozpoczęto prace budowlane. Teren ten został sprzedany w zeszłym roku przez gminę.

W ostatnim czasie do naszej redakcji wpłynęło zapytanie: dlaczego autobusy szkolne, które kursują za darmo przez miejscowości Rachów, Wilczków i Chełm, nie obejmują na swojej trasie miejscowości Mazurowice?

Witam! Czy mogą nam Państwo pomóc ustalić dlaczego na drodze ze Środy Śląskie do Kostomłotów, w dwóch miejscach, brak jest środkowej linii na jezdni?


Prace na drodze były wykonywane niedawno, a wyjeżdżając z Ciechowa, na wysokości komisu brak jest środkowej linii.

Odpowiedź Urzędu Miejskiego w Środzie Śląskiej na list mieszkanki miejscowości Święte opublikowany na łamach portalu www.roland-gazeta.pl w dniu 28 listopada dotyczący poszerzenia drogi, a także likwidacji progów zwalniających przy drodze gminnej.

Stoimy przy kei na rzece Arno przy Nautica 180. To zaprzyjaźniona marinka, albo raczej dwie, należące do tego samego właściciela - Alessandro i jego mamy.

Czym palicie drodzy średzianie? (list do redakcji)

poniedziałek, 03 grudzień 2018 17:32

Sezon grzewczy w pełni i w pełni smród nad miastem się unosi. Ciekaw jestem, kiedy ludzie w naszym mieście przestaną palić w piecach czym popadnie?

Pani Jolanta Połońska z miejscowości Święte w gminie Środa Śląska, poprosiła nas wczoraj o zajęcie się problemem, który jej zdaniem, przysparza sporo problemów mieszkańcom.

W nocy z 27 na 28 października w Jeleniej Górze, rozpędzony Seat wpada w parę pieszych przechodzących przez pasy. Oboje giną na miejscu, osierocając dwóch synów.

Ruszamy bladym świtem z Gibraltaru. Jak zwykle ruch w porcie – promy we wszystkie strony, wielkie kontenerowce i dziesiątki innych stalowych wytworów stoczni.

W odpowiedzi na pismo mieszkańca Środy Śląskiej opublikowane na portalu Roland w dniu 25 października br., dotyczące ustawienia czasu pracy oświetlenia ulicznego w mieście - chcemy wyjaśnić, iż zaistniały problem był ściśle związany ze zmianą czasu z letniego na zimowy.

Czytelnik: Czy ktoś coś z tym zrobi?

piątek, 02 listopad 2018 16:55

Mieszkaniec Środy Śląskiej zwrócił się do nas z prośbą o zajęcie się prawą ustawień czasu pracy naświetlaczy w centrum miasta. - 25. Października zaniosłem pisemną prośbę do burmistrza Środy Śląskiej. Zapytajcie proszę czy ktoś coś z tym zrobi? – poprosił.

Pierwsze dni z Madery kursem na cieśninę Gibraltar można by określić terminem – nudy. Trzy pierwsze dni idealnej, z punktu widzenia żeglarza, pogody.

Po co psom i kotom banery reklamowe?

środa, 24 październik 2018 13:51

Na to pytanie odpowiada Czytelnik, który za naszym pośrednictwem zwraca się z apelem do kandydatów biorących udział w tegorocznych wyborach samorządowych.