Dziękujemy Radnemu Gminy Malczyce!

poniedziałek, 10 czerwiec 2019 19:46

W imieniu swoim i naszych dzieci, chcielibyśmy podziękować Radnemu Gminy Malczyce Panu Wiesławowi Kowalskiemu za fachową i skuteczną pomoc związaną z dowożeniem naszych dzieci do szkół.

Informacja Urzędu Miejskiego w Środzie Śląskiej w sprawie działań podjętych w wyniku protestu mieszkańców Kulina dot. budowy stacji bazowej telefonii komórkowej na podstawie decyzji Starosty Średzkiego.

Dzień dobry. Proszę o poruszenie kwestii, zarówno obowiązków jakie ciążą na właścicielach nieruchomości, jak i samego bezpieczeństwa, jakie to za sobą niesie.

Z kalendarza wynika, że nasz „Venator” już miesiąc pływa w Grecji. Zleciało nie wiadomo jak. Najpierw nocne wejście do porciku Paxsos z Jackiem, potem wolne skubanie Korfu, aby na kilka dni wylądować w stolicy Korfu w śmierdzącym basenie staromiejskim.

Kilka dni pobytu na greckiej wyspie Korfu w oczekiwaniu na Daniela i ruszamy na kilkudniowy wypad do Albanii. Cel to Sarande, miesteczko leżące kilkanaście mil od Korfu.

Brawo Nauczyciele! (list do redakcji)

czwartek, 25 kwiecień 2019 22:56

Już trzeci tydzień trwa protest nauczycieli. Po Środzie Śl. krążą watahy znudzonej młodzieży, szukające sposobu na zabicie wolnego czasu...

"Nauczycielom się należy tyle, ile mają na umowie" - to cytat jednego z moich nauczycieli, z którym w zupełności się zgadzam. Rok szkolny, a przede wszystkim jego końcówka nie jest odpowiednim momentem na jakiekolwiek strajki w oświacie.

Z datą 24.04.2019 r. kończę strajk jako nauczyciel niezrzeszony w żadnym związku zawodowym. Podjęłam strajk solidaryzując się z nauczycielami, dając świadectwo braku akceptacji pogarszającej się od lat sytuacji naszego szkolnictwa.

Codziennie spaceruję z psem po naszych pięknych średzkich alejkach. Zaraz koło nich, przy ul. Basztowej, zrobiono dla dzieci mały plac zabaw. Małe pociechy odpoczywają i bawią się na nim codziennie, ale dzisiejszy widok po prostu mnie przerazili i nie mogłam nie zareagować!

Ja bym chciała żeby nauczyciele wypowiedzieli się, co mają do zaoferowania uczniom (w przypadku podwyżki) prócz zadawania stert zadań domowych? Dlaczego równie gorliwie nie strajkowali przeciwko reformom? Złym reformom, przeładowany program...

Późnym popołudniem (28 marca) podnosimy kotwicę w Portopalo na Sycylii i ruszamy na Maltę. Daleko nie jest - ledwie 55-65 mil. Gdyby nie martwa fala po silnym wietrze, nocka przeszłaby spokojnie.

Czytelnik: Nie chcemy takich widoków!

niedziela, 07 kwiecień 2019 16:44

Witam, proszę o poruszenie tematu. Zastanawiam się jak w centrum miasta, w niedzielne południe, spacerujący rodzice z dziećmi i zajadający się lodami, muszą oglądać takie "osobniki".

Wyspa Słońca. Tak nazywają niektórzy tę największą wyspę na morzu śródziemnym. Nigdzie w Europie nie występuje taka ilość dni słonecznych w roku, jak tutaj.

STRAJK! (okiem mieszkańca)

poniedziałek, 01 kwiecień 2019 14:31

To czy nauczyciele zarabiają dużo, dla ludzi spoza „branży”, przypomina pytanie „ile warta jest krowa w Mozambiku?” Po 10-minutowej wizycie na szkolnym korytarzu stwierdziłbym, że nie ma pieniędzy wartych przetrwania tej dżungli, ale już po wizycie na wywiadówce czar pryska i nie zapłaciłbym nic lub niewiele.

22 marca opublikowaliśmy prośbę mieszkańców Środy Śl. o interwencję w sprawie notorycznego zaśmiecania, przez osoby czekające na busy i autobusy, wejścia do klatki schodowej przy Placu Wolności 66/68.

Ta grupa, to moi herosi naszych czasów

czwartek, 28 marzec 2019 17:50

Kino zawsze było odzwierciedlaniem naszych obaw, w zależności od czasów i zagrożeń jakie w nich odczuwaliśmy, tworzone były masowo filmy z formą otuchy.

Od  wczesnego świtu pada deszcz, ale wiatr dopisuje. Po byle jakim wietrze w nocy teraz płyniemy półwiatrem z prędkością 8-9 knotów. Kurs na wyspę Stromboli.

Szanowna redakcjo! W związku z notorycznym zaśmiecaniem wejścia do klatki schodowej przy ulicy Plac Wolności 66/68, przez ludzi czekających na busy i autobusy, my mieszkańcy,  zwracamy się z prośbą o interwencję w tej sprawie.

- Na porannym spacerze z psem, postanowiłem przejść się za nowe Dino w Środzie Śląskiej,  na tak zwaną polankę. Koło muru z cegieł odkryłem wysypisko śmieci.

-  Jestem mieszkańcem Malczyc od ponad 50 lat. Zwracam się z prośbą o pomoc w związku dużym wzrostem natężenia ruchu przez olbrzymie samochody ciężarowe niszczące malczyckie drogi i budynki (samochód jadący z ładunkiem ponad 30 ton powoduje, że meble w domu drżą) - twierdzi mężczyzna.

Rejs trwa. Po ominięciu wschodniego wybrzeża wyspy Elba, nocą z bólem ciągniemy na południe. Wiatr kręci i odwraca kierunek.