Jak poinformował dziś przewodniczący Rady Nadzorczej Malczyckich Usług Komunalnych wybrano nowego prezesa spółki.

W Gminnym Ośrodku Kultury w Malczycach 17 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego absolwentów klas gimnazjalnych oraz uczniów klas VIII szkoły podstawowej.

Folkowy weekend w Mazurowicach

wtorek, 18 czerwiec 2019 18:15

W miniony weekend na terenie Karczmy Słowianka w Mazurowicach odbył się pierwszy Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich.

W związku z wystąpieniem w ostatnich dniach intensywnych zjawisk atmosferycznych w naszym regionie, prosimy o niezwłoczne zgłaszanie informacji o poniesionych szkodach do sztabu kryzysowego Urzędu Gminy Malczyce.

My już byliśmy sprawdzić, co ciekawego dzieje się w Mazurowicach. Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich, to świetna impreza dla rodzin z dziećmi.

Spotkanie prezesów OSP z terenu gminy Malczyce

czwartek, 13 czerwiec 2019 19:37

Dziś w Urzędzie Gminy Malczyce odbyło się spotkanie z prezesami jednostek Ochotniczych Straż Pożarnych działających na terenie gminy Malczyce. Rozmowy dotyczyły spraw bieżących oraz planów na przyszłość. 

Na zaproszenie wójta Piotra Frankowskiego, malczycki Urząd Gminy odwiedził prezes wrocławskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Stoczniowiec Wiesław Furtak.

I Mini Zlot Przyjaciół Wingsów (fotoreportaż)

poniedziałek, 10 czerwiec 2019 23:24

W minioną sobotę na stadionie w Malczycach fani jednośladów spotkali się na I Mini Zlocie Przyjaciół Wingsów.

Koncert z okazji częściowo wolnych wyborów `89

poniedziałek, 10 czerwiec 2019 16:29

4 czerwca w Gminnym Ośrodku Kultury w Malczycach odbył się koncert patriotyczny „Czemu nie tańczę na ulicach?” z okazji 30-lecia częściowo wolnych wyborów.

W ramach programu szkoły podstawowe są wyposażane w tablice interaktywne, projektory, głośniki czy interaktywne monitory dotykowe.

Zbliża się coroczna impreza w Malczyach - Nadodrzańska Noc Świętojańska. Zapraszamy 29 czerwca o godzinie 15:00 na stadion przy ul. Mickiewicza.

Wójt gminy Malczyce Piotr Frankowski, 28 maja br. podpisał umowę z Dolnośląską Agencją Współpracy Gospodarczej na stworzenie Gminnego Centrum Inwestora i Eksportera (GCOIE).

31 maja o godz. 13:00 miało miejsce rozdanie nagród w ramach konkursu na opracowanie koncepcji zagospodarowania terenu przy ul. Pocztowej.

W sobotę, 1 czerwca, na stadionie przy ulicy Mickiewicza w Malczycach odbył się gminno - sołecki Bajkowy Dzień Dziecka.

W piątek 31 maja do godziny 14.00 stanowisko wójta gminy Malczyce objęła Maja Głowacka.

Raport o stanie Gminy Malczyce 2016 – 2018

niedziela, 02 czerwiec 2019 20:50

Oddajemy w Państwa ręce „Raport o stanie gminy 2016-2018”. Publikację, która przedstawia pokrótce najważniejsze elementy wybranych dziedzin funkcjonowania gminy w okresie ostatnich trzech lat.

Drodzy Państwo! Miło jest mi poinformować, że Radni Gminy Malczyce na sesji nr VII/2019 przyjęli uchwały w sprawie miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego gminy Malczyce.

Na początku roku przeprowadzone zostały wybory nowych Sołtysów i członków Rad Sołeckich na kadencję 2019 – 2024. Nowo wybranym przedstawicielom sołectw zostały następnie wręczone zaświadczenia o wyborze.

Z okazji 40-lecia kapłaństwa Malczyce odwiedził Edward Janiak - biskup kaliski, który urodził się i wychował w Malczycach.

Konkurs realizowany jest w gminie Malczyce od 2015 roku. W ramach programu wspierane są projekty, które angażują mieszkańców na rzecz dobra wspólnego.

1 czerwca o godzinie 13:00 rozpocznie się impreza dla najmłodszych mieszkańców gminy Malczyce. Na boisku przy ul. Mickiewicza w Malczycach odbędzie się sołecko – gminny Bajkowy Dzień Dziecka.