Wczoraj, o godzinie 16:25, na obwodnicy Miękini doszło do wypadku drogowego z udziałem dwóch samochodów.

Posterunek policji w Miękini Od 22 marca wraca do swojej dawnej siedziby położonej przy ulicy Willowej 4, ale w zupełnie nowej odsłonie.

Dziś, na 75 km drogi krajowej nr 94, doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. 

Na terenie gminy Miękinia wkrótce pojawi się nowy inwestor. Obiekt o powierzchni 3,37 tys. m kw. zbudowany w 2004 r. przez firmę zajmującą się produkcją okien, kupiła spółka z kapitałem z Chin.

Orange Polska buduje sieć światłowodową na terenie m.in. gminy Miękinia w ramach projektu „Wrocławski i Wrocław Orange Światłowód”.

Samorządowy Ośrodek Kultury w Miękini zaprasza na bezpłatne spotkanie z instruktorem zajęć teatralnych, które odbędzie się 15 marca (piątek) o godzinie 17:30 w Sali widowiskowej SOK.

Trwają prace przygotowawcze związane z długo oczekiwaną przez mieszkańców przebudową dróg gminnych relacji Białków-Wilkostów-Brzezinka Średzka.

Kilkaset osób, głównie Pań, spotkało się 8 marca w sali widowiskowo - sportowej przy szkole w Miękini, by wspólnie świętować Dzień Kobiet.

Jutro przerwy w dostawie wody w Lutyni

poniedziałek, 11 marzec 2019 16:23

Zakład Usług Komunalnych w Miękini informuje, że zaplanowano prace na czynnym odcinku sieci wodociągowej.

Na drodze Błonie - Miękinia auto wpadło do rowu

poniedziałek, 11 marzec 2019 10:28

9 marca o godzinie 20:40 średzcy policjanci zostali powiadomieni o pojeździe, który wjechał do rowu.

Samorządowy Ośrodek Kultury w  Miękini zaprasza na spotkanie autorskie z Rafałem Fronią, himalaistą, podróżnikiem, maratończykiem oraz autorem książki „Anatomia góry – osiem tysięcy metrów ponad marzeniami”.

27 uczestników z gminy Miękinia rywalizowało 5 marca w gminnych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Dwoje z nich z tytułem zwycięzców odjechało na rowerach, stanowiących turniejowe trofeum.

Rusza budowa świetlicy w Wilkszynie

wtorek, 05 marzec 2019 13:24

To efekt umowy podpisanej 5 marca przez Wójta Gminy Miękinia Jana Mariana Grzegorczyna z wykonawcą zadania – firmą „KIZ” Krzysztof Staśko, Wiesław Staśko ze Środy Śląskiej.

Gmina Miękinia w Unii Światłowodowej

wtorek, 05 marzec 2019 11:42

Orange Polska buduje sieć światłowodową na terenie m.in. gminy Miękinia w ramach projektu „Wrocławski i Wrocław Orange Światłowód”. Inwestycja jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC).

Gminny Dzień Kobiet w Miękini

wtorek, 05 marzec 2019 10:54

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na Gminny Dzień Kobiet w stylu lat 50 i 60.

Do końca września br. przy drodze wojewódzkiej nr 336 powstanie chodnik o długości 700 m pomiędzy miejscowościami Pisarzowice i Brzezinka Średzka zapewniający łączność ze stacją kolejową i wybudowanym w ubiegłym roku parkingiem P&R w Brzezince Średzkiej.

I miejsce dla tancerek z Miękini!

środa, 27 luty 2019 14:02

Zespół taneczny Feniks z Miękini zajął I miejsce w Ogólnopolskich Konfrontacjach Tanecznych w Jelczu-Laskowicach w formacji junior - średnio zaawansowane. 

UWAGA! Zastępcza organizacja ruchu drogowego

poniedziałek, 25 luty 2019 15:57

Od 26.02.2019 r. zostanie wprowadzona zastępcza organizacja ruchu drogowego na drodze gminnej relacji Białków – Wilkostów na czas realizacji zadania pn. „Przebudowa publicznych dróg gminnych nr 104 886D relacji Wilkostów – Brzezinka Średzka i drogi nr 104 889D relacji Białków – Wilkostów”.

Podczas tegorocznych wyborów w sołectwach gminy Miękinia, wybierano sołtysów 28 sołectw. W 13 z nich głosowań nie przeprowadzono, ponieważ zarejestrowano tam po jednym kandydacie.

W minioną sobotę na obwodnicy Miękini doszło do kolejnego wypadku, w którym poszkodowane zastały dwie osoby.

Kto zniszczył plac zabaw w Wilkszynie?

poniedziałek, 25 luty 2019 09:27

W ostatnim czasie mieszkańcy Wilkszyna w gminie Miękinia, doświadczyli aktu wandalizmu na placu zabawach przy ul. Łąkowej.