Bogata strefa rozrywki dla młodszych i strasznych oraz sporo innych atrakcji, a przede wszystkim znanej i różnorodnej  muzyki uświetniło 10. jubileuszową edycję Festiwalu Lata w Miękini - imprezy, która od lat przyciąga ogromną rzeszę uczestników.

Przerwy w dostawie wody na terenie gminy Miękinia

poniedziałek, 19 sierpień 2019 19:38

Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Miękini informuje, że zaplanowano prace na czynnej sieci wodociągowej w miejscowości Gałów.

Gminne drogi prawie gotowe

poniedziałek, 19 sierpień 2019 11:01

Przebudowa dróg gminnych relacji Białków-Wilkostów-Brzezinka Średzka nie zwalnia tempa. Zaawansowanie prac wynosi już 95%.

Gmina Miękinia: Trwa przebudowa ul. Pogodnej

poniedziałek, 19 sierpień 2019 10:43

Na placu budowy ul. Pogodnej w Lutyni i Wróblowicach widać już duże postępy.

Dożynki Gminy Miękinia (fotoreportaż)

środa, 14 sierpień 2019 22:45

W miniony weekend wiele się działo w Miękini, a jednym z wydarzeń było sobotnie Święto Plonów, które rozpoczęła msza święta w miejscowym kościele.

Budowa świetlicy wiejskiej wraz z biblioteką w Wilkszynie wkroczyła w etap prac wykończeniowych.

Festiwal Lata w Miękini już 10 i 11sierpnia!

poniedziałek, 05 sierpień 2019 16:46

Zbliża się kolejna 10. już edycja imprezy w Miękini. W najbliższy weekend zagoszczą tam znani i lubiani wykonawcy. Jak zawsze nie zbraknie dodatkowych atrakcji, również dla dzieci.

Złote Gody par małżeńskich z terenu gminy Miękinia

poniedziałek, 05 sierpień 2019 15:48

W minioną sobotę, w Samorządowym Ośrodku Kultury w Miękini, 5 par z gminy Miękinia świętowało swoje Złote Gody.

Trwają prace przy budowie parkingu przy Szkole Podstawowej w Pisarzowicach.

Linia 923 - ważne informacje dla mieszkańców

czwartek, 01 sierpień 2019 11:55

W związku z licznymi postulatami mieszkańców gminy Miękinia korzystających z linii 923 informujemy, że nadal są prowadzone rozmowy z Miastem Wrocław w sprawie pozostawienia Leśnicy jako przystanku końcowego.

Skrzyżowanie łączące DK94 z drogami podporządkowanymi w Krępicach, zostanie przebudowane, a dodatkowo będzie wprowadzona sygnalizacja świetlna.

Złote Gody Państwa Zofii i Tadeusza Ponieważ

poniedziałek, 29 lipiec 2019 11:46

26 lipca w Urzędzie Gminy Malczyce odbyła się uroczystość Złotych Godów Państwa Zofii i Tadeusza Ponieważ.

Problem komunikacyjny w Wilkszynie

środa, 24 lipiec 2019 11:03

Mieszkańcy Wilkszyna borykają się z uciążliwym problemem komunikacyjnym. Dolnośląskie Linie Autobusowe zamieściły na swojej stronie internetowej informację o przejęciu linii autobusowych od Operatora firmy Warbus.

OSA w gminie Miękinia

wtorek, 16 lipiec 2019 14:09

4 otwarte strefy aktywności z urządzeniami siłowni zewnętrznej powstaną w Białkowie, Krępicach, Miękini i Żurawińcu. Umowę na realizację wójt gminy Miękinia podpisał z firmą Freekids, wyłonioną w drodze przetargu nieograniczonego.

Gmina Miękinia: Usuwamy azbest!

poniedziałek, 15 lipiec 2019 13:27

W lipcu b.r. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu po raz kolejny uruchomił nabór wniosków dla gmin na usuwanie wyrobów zawierających azbest, do którego przystąpi Gmina Miękinia.

W minioną sobotę (6 lipca) odbył się IV Turniej Rycerski o Mizerykordię Kasztelana Zamku Wojnowice. Tego dnia rycerze stoczyli ze sobą bój, a do walki zagrzewało ich duże grono uczestników całego wydarzenia.

Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego Tymoteusz Myrda, poinformował o planowanej przebudowie skrzyżowania na drodze krajowej nr 94 w Błoniu.

Doposażenie placu zabaw w Mrozowie

poniedziałek, 08 lipiec 2019 10:41

Pomimo braku dofinansowania z konkursu „Odnowa Dolnośląskiej Wsi” gmina Miękinia zamierza zrealizować projekt polegający na doposażeniu miejsca rekreacji w Mrozowie w urządzenia placu zabaw, siłowni zewnętrznej i utworzyć skwer.

W Pisarzowicach powstanie nowy parking

czwartek, 04 lipiec 2019 11:39

Wzdłuż ulicy Szkolnej wybudowanych zostanie w sumie 13 miejsc postojowych, w tym 1 miejsce dla osób niepełnosprawnych. Parking powinien zostać oddany do użytku do końca sierpnia br.

83 uczniów, 1120 godz. przeprowadzonych zajęć rozwijających uzdolnienia i zajęć wyrównawczych z matematyki i języków obcych to w dużym skrócie efekt trwającego od stycznia 2018 roku projektu „Szkolna Akademia Umiejętności”.

Wójt Gminy Miękinia, Zamek Wojnowice i Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego we Wrocławiu w sobotę 6 lipca zapraszają na IV Turniej Rycerski o Mizerykordię Kasztelana Zamku Wojnowice.