Tak jak napisałem w tytule, od początku wakacji jeden z mieszkańców osiedla na ulicy Wrocławskiej w Środzie Śląskiej zakłóca życie codzienne osiedla.

Trwa VIII Festiwal Kultury Ludowej w Mieście Skarbów przy akwenie Kajaki w Środzie Śląskiej.

Mistrz Polski 80 + Pan Józef Misiak!

niedziela, 21 lipiec 2019 13:31

Na starcie Mistrzostw Polski Masters w Kolarstwie Szosowym w Starachowicach stanęło 600 uczestników. W tym tłumie znaleźli się członkowie grupy kolarskiej Rycerze Rolanda - Maciejewski Team.

Średzka Woda Spółka z o.o. informuje, że z powodu awarii sieci wodociągowej w dniu 20 lipca 2019 roku, do godz. 18:00, mogą nastąpić przerwy w dostawie wody w Ciechowie

Burmistrz Środy Śląskiej ogłasza nabór na stanowisko Komendanta Straży Miejskiej w Środzie Śląskiej.

Dziś na kilka godzin w wielu miejscowościach powiatu średzkiego nastąpiła kilkugodzinna przerwa w dostawie energii elektrycznej. Dlaczego?

Sprawa Wójta Piotra Frankowskiego budzi bardzo wiele kontrowersyjnych emocji i jest szeroko komentowana przez mieszkańców. Chcąc rozwiać wszelkie wątpliwości oraz odpowiadając na pisemnie formowane pytania przez niektórych mieszkańców należy odnieść się do sytuacji.

W dniu 11 maja br. odprowadziłyśmy na miejsce wiecznego spoczynku i pożegnaliśmy na zawsze bliską nam osobę, dobrego przyjaciela, a dla wielu pokoleń młodzieży długoletniego nauczyciela języka polskiego oraz zasłużonego działacza harcerskiego, zwłaszcza w latach 1945-1949.

Konkursy dożynkowe gminy Malczyce

czwartek, 18 lipiec 2019 21:24

Wójt Gminy Malczyce Piotr Frankowski ogłasza konkurs na wieniec dożynkowy oraz najładniejsze stoisko dożynkowe podczas Dożynek Gminnych w Sołectwie Wilczków, które odbędą się 24 sierpnia br.

Oferta pracy w Santander Bank Polska S.A. (były BZ WBK) na stanowisku: doradca klienta z gotówką

Jeszcze raz na chwilę wracamy do Dni Warcabowych zainicjowanych przez Roberta Sobczyka, które odbyły się 26 czerwca w oddziale banku Santander w Środzie Śląskiej.

Motocykliści to kategoria osób, która w trakcie zdarzeń drogowych najczęściej doznaje obrażeń ciała.

Zdarzenia drogowe na autostradzie A4 stają się codziennością, nieuwaga i rozkojarzenie w połączeniu z prędkością, przyczyniają się do częstych kolizji i wypadków.

Praca dla Inkasenta w Spółce Średzka Woda

czwartek, 18 lipiec 2019 13:34

Prezes Zarządu Średzkiej Wody Sp. z o.o. w Środzie Śląskiej ogłasza nabór na stanowisko pracy: Inkasent

Koło wędkarskie PZW Sazan w Środzie Śląskiej bardzo często organizuje zawody. Ostatnie odbyły się na "Kajakach" w Środzie Śl. w nocy z 13 na 14 lipca. W konkurencji połowów spławikowo – gruntowych swoimi umiejętnościami pochwaliło się 36 wędkarzy.

Miniony weekend obfitował niestety w zdarzenia drogowe. Jedno z nich okazało się tragiczne w skutkach...

Zakończono I etap zadania inwestycyjnego „Budowa oświetlenia ulicznego na terenie gminy Kostomłoty” w miejscowościach: Kostomłoty, ul. Świerkowa, Szymanowice oraz Piotrowice.

W świetlicy wiejskiej w Jarostowie został wykonany remont. Wykonawcą była Spółka z o.o. Polboto, reprezentowana przez wiceprezesa zarządu: Eildert Derk Oldenziela, pod kierownictwem Grzegorza Filusa.

Przed nami trzecia odsłona prestiżowej Złotej Korony Średzkiej o Puchar Burmistrza Środy Śląskiej w warcabach stupolowych.

Planowane przerwy w dostawie energii elektrycznej na terenie powiatu średzkiego:

„Żegnając przyjaciela, nie płacz, ponieważ jego nieobecność ukaże ci to, co najbardziej w nim kochasz...”