Forum przedsiębiorców gminy Miękinia

piątek, 18 styczeń 2019 20:44

Prawie 40 przedsiębiorców działających na terenie gminy Miękinia wzięło udział w forum zorganizowanym 16 stycznia br. z inicjatywy wójta Jana Mariana Grzegorczyna.

12 stycznia ULKS Marten Ciechów rozegrał mecz tenisa stołowego z LZS Orion Branda Bukowice.

Dziś, 6 minut po północy, na parkingu autostrady A4, miał miejsce pożar samochodu ciężarowego.

W Komornikach powstaje Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK PULS HMT pod patronatem średzkiego oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża.

Kradzież na budowie w Malczycach

piątek, 18 styczeń 2019 18:42

W nocy 16 na 17 stycznia, na terenie gminy Malczyce, doszło do włamania na budowę domu jednorodzinnego.

Prace modernizacyjne. Może brakować wody!

piątek, 18 styczeń 2019 17:33

Średzka Woda sp. z o.o. w Środzie Śląskiej informuje, że z powodu prac modernizacyjnych na sieci wodociągowej w dniu 21 stycznia 2019 r. od godziny 8.00 do godziny 15.00 może nastąpić przerwa w dostawie wody

Burmistrz Środy Śląskiej serdecznie zaprasza na ostatnie już zebrania wiejskie, zwoływane w celu powołania nowych organów - sołtysa i rady sołeckiej, które odbędą się:

OSP w Gościsławiu ma nowy wóz

czwartek, 17 styczeń 2019 19:11

Dzięki licznym negocjacjom wójta gminy Udanin Wojciecha Płaziuka oraz prezesa OSP w Gościsławiu Rafała Grzegorka, pozyskano dla jednostki lepiej wyposażony samochód strażacki.

Kreatywne ferie 2019 w Miękini

czwartek, 17 styczeń 2019 18:20

W pierwszym tygodniu ferii w Samorządowym Ośrodku Kultury w Miękini odbędą się zajęcia kreatywnego myślenia oraz będzie możliwość skorzystania z centrum komputerowego.

Jak dowiedzieliśmy się przed chwilą, mający się jutro odbyć w naszym mieście mecz sparingowy Śląska Wrocław z Odrą Opole został "przeniesiony" do Wrocławia.

Ferie zimowe w GOK w Kostomłotach

czwartek, 17 styczeń 2019 13:54

Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku 6-15 lat z terenu gminy Kostomłoty na spektakl i do udziału w zajęciach zorganizowanych w Gminnym Ośrodku Kultury w czasie ferii.

Grupa mieszkańców naszego miasta spotka się w najbliższą sobotę o godzinie 12:00 na rynku dolnym, by uczcić minutą ciszy pamięć zamordowanego niedawno Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Wczorajszy mecz sparingowy w Środzie Śląskiej zakończył się wygraną drużyny z Wrocławia.

Średzcy policjanci przedstawili zarzut kradzieży mężczyźnie, który z terenu prywatnej posesji w Środzie Śląskiej zabrał rower górski, by następnie wrócić na nim do miejsca zamieszkania w sąsiedniej miejscowości.

- To już kolejny raz, kiedy uczestnik ruchu powiadamia dyżurnego policji o innym kierującym, który swoim sposobem jazdy stwarza zagrożenie w ruchu. Taka odpowiedzialna obywatelska postawa eliminuje z dróg bezmyślnych kierowców i  pozwala na wyciągnięcie wobec nich stosownych konsekwencji - informuje asp. sztab. Marta Stefanowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej.

UWAGA! Występ kabaretu Neo-Nówka odwołany!

czwartek, 17 styczeń 2019 10:04

Ze względu na żałobę narodową występ Kabaretu Neo-Nówka w Środzie Śląskiej zostaje odwołany. Przeniesiony jest na 8 lutego (zakupione przez Państwa bilety zachowują ważność, godziny pozostają niezmienne).

Olbrzymi sukces Bartłomieja Babińskiego, który został powołany do Reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy w karate olimpijskim WKF, które odbędą się w Aalborgu (Dania) w dniach 8-10.02.2019 r.

W minionym tygodniu (7-13 stycznia) policjanci z powiatu średzkiego interweniowali 120 razy. Patrol drogowy został wysłany do 14 kolizji. Ponadto zatrzymano: 2 nietrzeźwych kierujących, 4 osoby na gorącym uczynku, 3 osoby poszukiwane oraz 1 do wytrzeźwienia.

Pod koniec stycznia najmłodsi mieszkańcy regionu będą mieli okazję rozpocząć swoją przygodę z nurkowaniem. Szkoła Pływania i Nurkowania Sonar rusza z kolejną, trzecią już edycją, "ferii nurkowych".

Kabaretowy wieczór w GOK w Malczycach

środa, 16 styczeń 2019 14:59

Wkrótce w Malczycach wystąpi kabaret Rewers, którego członkowie z nieprzeciętną wyobraźnią artystyczną komentują sprawy społeczne i absurdy życia codziennego.

W najbliższych dniach na terenie powiatu średzkiego przerwy w dostawie prądu mogą mieć miejsce: