W Komornikach powstaje Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK PULS HMT pod patronatem średzkiego oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża.

Prace modernizacyjne. Może brakować wody!

piątek, 18 styczeń 2019 17:33

Średzka Woda sp. z o.o. w Środzie Śląskiej informuje, że z powodu prac modernizacyjnych na sieci wodociągowej w dniu 21 stycznia 2019 r. od godziny 8.00 do godziny 15.00 może nastąpić przerwa w dostawie wody

Burmistrz Środy Śląskiej serdecznie zaprasza na ostatnie już zebrania wiejskie, zwoływane w celu powołania nowych organów - sołtysa i rady sołeckiej, które odbędą się:

Grupa mieszkańców naszego miasta spotka się w najbliższą sobotę o godzinie 12:00 na rynku dolnym, by uczcić minutą ciszy pamięć zamordowanego niedawno Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

UWAGA! Występ kabaretu Neo-Nówka odwołany!

czwartek, 17 styczeń 2019 10:04

Ze względu na żałobę narodową występ Kabaretu Neo-Nówka w Środzie Śląskiej zostaje odwołany. Przeniesiony jest na 8 lutego (zakupione przez Państwa bilety zachowują ważność, godziny pozostają niezmienne).

Pod koniec stycznia najmłodsi mieszkańcy regionu będą mieli okazję rozpocząć swoją przygodę z nurkowaniem. Szkoła Pływania i Nurkowania Sonar rusza z kolejną, trzecią już edycją, "ferii nurkowych".

Praca na produkcji w Schürholz Polska

środa, 16 styczeń 2019 13:16

Firma Schürholz Polska w Komornikach niedaleko Środy Śląskiej zajmująca się produkcją komponentów metalowych do branży motoryzacyjnej poszukuje kandydatów na stanowisko: Pracownik Produkcji.

Firma Schürholz Polska w Komornikach niedaleko Środy Śląskiej zajmująca się produkcją komponentów metalowych do branży motoryzacyjnej poszukuje kandydatów na stanowisko: Operator Wózka Widłowego / Magazynier.

Straż Miejska w Środzie Śląskiej otrzymała zgłoszenie o prawdopodobnym wypalaniu śmieci w parku w Jugowcu. Jak się okazało nie były to śmieci lecz... kable.

Praca dla Operatora Maszyn Produkcyjnych

wtorek, 15 styczeń 2019 18:50

voestalpine Rotec Sp. z o. o.  to nieustannie rozwijająca się Firma i wiodący lider w swoim sektorze. Aktualnie do naszego zespołu, poszukujemy osób na stanowisko: Operator Maszyn Produkcyjnych.

voestalpine Rotec Sp. z o.o. jest producentem komponentów dla dostawców z branży motoryzacyjnej, wiodącym w zakresie wydajności produkcji oraz nowoczesności rozwiązań technicznych. Do naszego zakładu w Komornikach k/Środy Śląskiej poszukujemy osób na stanowisko: Magazynier-operator wózka widłowego.

Jak już informowaliśmy, funkcjonariusze straży miejskiej i policji, w okresie zimowym regularnie sprawdzają miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne lub pod wpływem alkoholu.

Nabór na stanowisko radcy prawnego

wtorek, 15 styczeń 2019 14:06

Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Środzie Śląskiej ogłasza nabór na stanowisko radcy prawnego w Zespole Obsługi Placówek Oświatowych w Środzie Śląskiej.

Rodzice: Nie chcemy widzieć łez Helenki!

wtorek, 15 styczeń 2019 13:46

9-letnia Helenka Szatan ze Środy Śląskiej potrzebuje pomocy. Od kiedy zachorowała, jej życie stało się ciągłym cierpieniem...

Zapraszamy 9 lutego br. do Domu Kultury w Środzie Śląskiej na Koncert Muzyki Włoskiej w wykonaniu Trio Boffelli.

Wybór Gabriela Narutowicza na pierwszego prezydenta wolnej Polski, podzielił naród. Choć uważany nawet przez przeciwników politycznych za człowieka stosunkowo neutralnego, to środowiska mu przeciwne uważały, że nie powinien przyjmować proponowanego mu urzędu z powodu układu partii politycznych, które go wybrały.

Odbiór świątecznych drzewek w gminie Środa Śląska

poniedziałek, 14 styczeń 2019 15:32

Informujemy wszystkich właścicieli zamieszkujących nieruchomości na terenie Gminy Środa Śląska, że w terminie od 2 stycznia do 15 lutego br. realizowany jest odbiór bożonarodzeniowych drzewek, które należy wystawić przy śmietnikach lub wiatach śmietnikowych.

Burmistrz Środy Śląskiej ogłasza nabór na stanowisko Skarbnika Gminy Środa Śląska.

Organizatorzy imprezy off-roadowej, która odbyła się wczoraj w Przemościu mogą mieć powody do dumy. W sumie, dzięki ich zaangażowaniu i wsparciu sponsorów, udało się zebrać na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 15011,26 zł.

Wszystkim, którzy w tak bolesnej dla nas chwili dzielili smutek i żal, okazali wiele serca, wzięli liczny udział we mszy św. i odprowadzili na miejsce wiecznego spoczynku

Ograniczenie prędkości jazdy na drodze w Szczepanowie miało rozwiązać kłopoty związane z brawurową jazdą, jednak powstał kolejny problem...