15 marca w Szkole Podstawowej nr 3 w Środzie Śląskiej odbył się IX Powiatowy Konkurs Czytelniczy dla uczniów klas II i III szkół podstawowych powiatu średzkiego.

Średzkie muzeum zaprasza do wielkanocnego zaułku

poniedziałek, 25 marzec 2019 13:47

Muzeum Regionalne w Środzie Śląskiej serdecznie zaprasza 5 kwietnia na warsztaty robienia palm wielkanocnych i imprezę dziedzińcową "Zaułek Wielkanocny".

Przewodniczący Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej zaprasza na VIII sesję Rady Miejskiej, która odbędzie się w dniu 27 marca 2019 roku (środa) o godz. 15:00, w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Środzie Śląskiej, Plac Wolności 1 (ratusz).

Porzucony pies czeka na nowego właściciela

poniedziałek, 25 marzec 2019 11:04

Straż Miejska w Środzie Śląskiej poszukuje nowego właściciela dla porzuconego psa.

W dniach 25-26 marca do naszego miasta zawita Kino Mobilne 9D. Jedna z atrakcji największych parków rozrywki na świecie zamontowana na kołach.

Jak co roku, 21 marca, dzieci z Przedszkola Publicznego w Ciechowie przywitały wiosnę. Przedszkolaki ze wszystkich grup barwnym korowodem przemaszerowały ulicami Ciechowa i uczestniczyły w symbolicznym „topieniu Marzanny”.

Przed chwilą doszło do zdarzenia drogowego w Komornikach. W miejscu tym możemy spodziewać się utrudnień w ruchu.

Dzisiaj wszystkie dzieci z Przedszkola Publicznego nr 1 w Środzie Śląskiej, kolorowym korowodem przemaszerowały ulicami naszego miasta, aby przywitać wiosnę.

- W maju rozpoczynamy sezon imprez plenerowych w Środzie Śląskiej! - informuje Dom Kultury w Środzie Śląskiej.

Morsy Środa Śląska i Starosta Powiatu Średzkiego Krzysztof Szałankiewicz serdecznie zapraszają na Charytatywne Morsowanie dla Alanka.

Dzisiaj, około godziny 17:00, na skrzyżowaniu ul. Malczyckiej z ul. Spółdzielczą w Środzie Śląskiej, doszło potrącenia młodego mężczyzny.

Magiczna noc w bibliotece. Zapisy trwają!

poniedziałek, 18 marzec 2019 19:54

Biblioteka Publiczna w Środzie Śląskiej zaprasza dzieci w wieku od 8 do 11 lat do udziału w spotkaniu pełnym baśni, magii, tajemnic i pięknych historii.

Centrum Reagowania: UWAGA na silne wiatry!

piątek, 15 marzec 2019 21:03

W ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń przekazujemy treść ostrzeżenia meteorologicznego Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW PIB Oddział we Wrocławiu.

W sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Środzie Śląskiej trwa losowanie 5 nagród dla mieszkańców, którzy brali udział w Plebiscycie Gminne Wydarzenie Roku 2018.

Dzień Kobiet, to wyjątkowy dzień dla wszystkich pań, zarówno tych dużych, jak i małych. Jak co roku 8 marca w Przedszkolu Publicznym w Ciechowie panował świąteczny i pogodny nastrój.

Biblioteka Publiczna w  Środzie Śląskiej zaprasza na wystawę obrazów pn. "Malujemy… i tak już będzie”. 

Masz co najmniej trójkę dzieci? Bez względu na ich wiek możesz uzyskać Średzką Kartę Dużej Rodziny!

Dzień Matki to doskonała okazja, aby wspólnie z mamą wybrać się na galę operetkową i dać się porwać magii kultowych utworów muzycznych.

Uroczystości nadania tytułu Sołtysa Roku zorganizowano w Dniu Sołtysa obchodzonym 11 marca.

Od 1 marca 2019 roku każda osoba chcąca wyrobić Średzką Kartę Mieszkańca może tego dokonać za pośrednictwem osoby upoważnionej lub otrzymać drogą pocztową.

- Już niebawem na naszej scenie pojawią się nowi, młodzi twórcy, którzy zaprezentują swoje talenty podczas corocznej gali "Promujemy Młode Talenty" – informują organizatorzy.