Wojewoda Dolnośląski z wizytą w Udaninie

czwartek, 21 marzec 2019 12:02

Dzisiaj Udanin odwiedził Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak. Spotkanie z władzami gminy oraz mieszkańcami dotyczące programu "Nowa Piątka", odbyło się o godzinie 10:00 na parkingu obok Urzędu Gminy. 

Pierwszy dzień wiosny, który przypada 21 marca, to także obchodzony w tym dniu Światowy Dzień Zespołu Downa. Data ta jest symboliczna, ponieważ zespół Downa związany jest z obecnością dodatkowego, trzeciego chromosomu 21.

21 marca o godzinie 10:00 na parkingu obok Urzędu Gminy Udanin, odbędzie się spotkanie z Wojewodą Dolnośląskim Pawłem Hreniakiem dotyczące programu "Nowa Piątka".

Dwie uroczystości w Drogomiłowicach

poniedziałek, 18 marzec 2019 11:02

16 marca mieszkańcy Drogomiłowic w gminie Udanin mieli dwie okazje do świętowania.

Transport publiczny w gminie Udanin już funkcjonuje

poniedziałek, 18 marzec 2019 09:36

Wójt gminy Udanin Wojciech Płaziuk, podpisał umowę z PKS Kamienna Góra, która będzie obsługiwać komunikację gminną.

Gmina Udanin w ub.r. uzyskała dofinansowanie na wykonanie zadania pn. „Budowa Wielofunkcyjnej Otwartej Strefy Aktywności w miejscowości Ujazd Górny”. Obecnie doposażono ją w 3 urządzenia z przeznaczeniem dla najmłodszych.

W związku z realizacją projektu pn. „Wszechstronna edukacja - klucz do sukcesu w Gminie Udanin”, do Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Udaninie został dostarczony sprzęt komputerowy i multimedialny. 

Wczoraj, wójt gminy Udanin Wojciech Płaziuk, z rąk Wojewody Dolnośląskiego Pawła Hreniaka, odebrał promesę Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.

W dniach od 21 lutego do 2 marca br., podczas zebrań wiejskich zorganizowanych na terenie gminy Udanin, zostały przeprowadzone wybory Sołtysów i Rad Sołeckich.

21 marca - Pierwszego Dnia Wiosny Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Udaninie organizuje kolorowy, wiosenny pochód ulicami Udanina.

Dzisiaj w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Udaninie odbyły się gminne eliminacje Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Zakończyły się wybory sołeckie w Gminie Udanin

poniedziałek, 04 marzec 2019 19:00

Wybory sołeckie w gminie Udanin dobiegły końca. W ostatnich dniach głosowań nastąpiła zmiana na stanowisku gospodarza wsi Jarosław, gdzie funkcję sołtysa pełnić będzie Beata Lipka.

Pomimo wielu apeli do mieszkańców oraz przestróg przed oszustami działającymi w przeróżny sposób na szkodę osób starszych, Policja nadal odnotowuje tego typu przypadki...

Pobiegli ku Pamięci Żołnierzy Wyklętych

piątek, 01 marzec 2019 15:52

Dziś, o godz. 11:00, na boisku „Orlik” w Udaninie rozpoczął się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych "Tropem wilczym".

Na terenie gminy Udanin wybory sołeckie potrwają do 2 marca br. W ostatnich dniach, w kilku kolejnych miejscowościach, wybrano sołtysów.

22 lutego odbyły się zebrania wiejskie w Karnicach i Ujeździe Dolnym. Podczas zebrania w Karnicach wójt gminy Udanin,Wojciech Płaziuk złożył podziękowania dotychczasowej Pani Sołtys - Agnieszce Wawron. 

Dzisiaj odbyły się dwa pierwsze zebrania wiejskie, podczas których wójt gminy Udanin, Wojciech Płaziuk omówił obecny stan gminy oraz przedstawił dokonane dotychczas i podjęte działania do realizacji w przyszłości.

Wójt gminy Udanin, wspólnie z dyrekcją Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Udaninie i Szkoły  Podstawowej w Ujeździe Górnym, zapraszają na Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych "Tropem wilczym".

Gaz ziemny w gminie Udanin - ankieta

czwartek, 21 luty 2019 10:55

Wójt gminy Udanin podjął starania związane z doprowadzeniem gazu ziemnego na terenie gminy.

Od poniedziałku do piątku od godziny 10:00 do 12:00 wydawana jest żywność pozyskana z Banku Żywności we Wrocławiu dla osób najbardziej potrzebujących, w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym realizowanego w Podprogramie 2018.

10. rocznica katastrofy śmigłowca w Jarostowie

poniedziałek, 18 luty 2019 12:33

18 lutego, czyli dzień po 10. rocznicy katastrofy śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego we Wrocławiu, który rozbił się w czasie akcji ratunkowej w miejscowości Jarostów,