Nowa kuchnia i jadalnia w Szkole Podstawowej w Udaninie

poniedziałek, 12 sierpień 2019 16:54

„Posiłek w szkole i w domu” to rządowy program, dzięki któremu Gmina Udanin wyremontuje kuchnię i stołówkę szkolną oraz zakupi niezbędne wyposażenie.

Trwa przebudowa drogi w Lusinie

poniedziałek, 12 sierpień 2019 16:05

Trwa przebudowa drogi gminnej nr 107347D w miejscowości Lusina. Wójt Gminy Udanin Wojciech Płaziuk podpisał umowę na wykonanie przedmiotowego zadania w maju br. W chwili obecnej został wykonany chodnik oraz położono pierwszą warstwę nawierzchni asfaltowej.

Będą tradycyjne obrzędy, przegląd zespołów ludowych, konkursy, animacje dla dzieci, koncerty, pokaz pirotechniczny, zabawa taneczna i grochówka dla wszystkich.

Wczoraj w świetlicy wiejskiej w Pielaszkowicach w gminie Udanin, odbyło się uroczyste wręczenie promes na dofinansowanie projektów w ramach konkursu „Odnowa Dolnośląskiej Wsi” w 2019 roku oraz na utrzymanie urządzeń melioracji wodnych.

Trwają bezpłatne szkolenia dla seniorów w Udaninie

poniedziałek, 05 sierpień 2019 15:28

Od 14 maja br. seniorzy z terenu Gminy Udanin korzystają z bezpłatnych szkoleń komputerowych.

Nowe strefy aktywności na terenie gminy Udanin

piątek, 02 sierpień 2019 11:23

Ukończone zostały dwie Otwarte Strefy Aktywności w miejscowościach Jarosław i Pichorowice - informuje wójt gminy Udanin Wojciech Płaziuk.

Garaż remizy OSP w Pichorowicach po remoncie

czwartek, 01 sierpień 2019 18:11

W pomieszczeniu garażowym remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Pichorowicach został przeprowadzony remont. Uzupełnieniowo uszkodzone cegły, osadzono narożniki, wykonano nowe tynki i przeprowadzono prace malarskie.

Sołectwo Lusina wydaje informator

poniedziałek, 29 lipiec 2019 10:38

W związku z zakończeniem remontu świetlicy wiejskiej pojawiła się możliwość ożywienia życia kulturalnego w Lusinie i wydania informatora.

Kolejne place zabaw w gminie Udanin

czwartek, 25 lipiec 2019 17:49

W ciągu ostatnich dni na terenie Gminy Udanin powstały 2 nowe place zabaw- w miejscowościach Jarosław i Lasek.

Udana akcja krwiodawstwa w Udaninie

środa, 24 lipiec 2019 22:46

W poniedziałek 22 lipca, w sali narad Urzędu Gminy Udanin, odbyła się akcja krwiodawstwa przeprowadzona przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. prof. dr hab. Tadeusza Dorobisza we Wrocławiu.

22 lipca, w samo południe, wójt gminy Udanin Wojciech Płaziuk przekazał sprzęt dla Ochotniczych Straży Pożarnych zakupiony w ramach środków Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Fundusz Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Ministerstwo Sprawiedliwości.

W świetlicy wiejskiej w Jarostowie został wykonany remont. Wykonawcą była Spółka z o.o. Polboto, reprezentowana przez wiceprezesa zarządu: Eildert Derk Oldenziela, pod kierownictwem Grzegorza Filusa.

Konkursy - Dożynki Gminne Udanin 2019

wtorek, 16 lipiec 2019 16:28

Wójt gminy Udanin Wojciech Płaziuk informuje o konkursach dożynkowych na Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy – Dożynki Gminne Udanin 2019 oraz na Najciekawsze Stoisko Wiejskie Gminy Udanin – Dożynki Gminne Udanin 2019.

W związku z aktem wandalizmu na Otwartej Strefie Aktywności w miejscowości Ujazd Górny i licznymi zgłoszeniami mieszkańców, wójt gminy Udanin Wojciech Płaziuk informuje, że na terenie gminy zostaną wzmożone patrole policji.

Wójt gminy Udanin Wojciech Płaziuk informuje, że została podpisana umowa z PKS Kamienna Góra na uruchomienie przewozu osób na terenie gminy oraz do Strzegomia w okresie wakacji tj. od 16.07.2019 r. do 31.08.2019 r.:

Na XI sesji Rady Gminy Udanin, która odbyła się 9 lipca, wójt Wojciech Płaziuk wraz z przewodniczącym rady Januszem Strzeleckim, wręczyli listy gratulacyjne, bony upominkowe oraz podziękowania.

Remont murów oporowych na rzece w Ujeździe Górnym

poniedziałek, 08 lipiec 2019 16:09

Na wniosek wójta gminy Udanin Wojciecha Płaziuka, doszło do spotkania z panią kierownik Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie - Nadzór Wodny w Środzie Śląskiej.

Zawody Spławikowe o Puchar Wójta Gminy Udanin

poniedziałek, 08 lipiec 2019 10:49

30 na zbiorniku Zalany w Piekarach w godzinach od 7:00 do 10:00 odbyły się Zawody Spławikowe o Puchar Wójta Gminy Udanin.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Środzie Śląskiej, informuje konsumentów wody z wodociągu Lusinie

Klub Sportowy z Damianowa od pewnego czasu zbierał sportowe ubrania, buty oraz piłki, które miały zostać przekazane do fundacji, skąd trafią do dzieci z Madagaskaru.

Wójt Gminy Udanin informuje, że w badaniach jakości wody z wodociągu Lusina (zaopatrującego miejscowości: Damianowo, Drogomiłowice, Dźwigórz, Gościsław, Konary, Księżyce, Lasek, Lusina, Łagiewniki Średzkie, Pichorowice, Piekary, Pielaszkowice, Różana, Sokolniki, Udanin) stwierdzono obecność bakterii grupy coli.