Od lipca ubiegłego roku trwają prace związane z uzbrojeniem terenów inwestycyjnych w obrębie miejscowości Źródła, Błonie, Miękinia.

Codziennie spaceruję z psem po naszych pięknych średzkich alejkach. Zaraz koło nich, przy ul. Basztowej, zrobiono dla dzieci mały plac zabaw. Małe pociechy odpoczywają i bawią się na nim codziennie, ale dzisiejszy widok po prostu mnie przerazili i nie mogłam nie zareagować!

W minioną niedzielę, w otwierających sezon wędkarski zawodach spławikowych, udział wzięło 36 wędkarzy.

Przed nami trzecia odsłona prestiżowej Złotej Korony Średzkiej o Puchar Burmistrza Środy Śląskiej w warcabach stupolowych.

Dom Kultury w Środzie Śląskiej zaprasza 26 maja do średzkiego rynku na II Średzki Wieczór Kabaretowy. Czeka nas spotkanie z trzema niepowtarzalnymi kabaretami: POD WYRWIGROSZEM, ŁOWCY B. oraz WEŹRZESZ. 

Pożary i wypadek (z raportu strażaków)

czwartek, 18 kwiecień 2019 13:26

W ostatnim czasie strażacy byli wzywani do pożarów - m.in. garażu, pustostanu oraz wypadku...

Powiatowy konkurs na Dzień Zwycięstwa

czwartek, 18 kwiecień 2019 11:06

Zapraszamy dzieci, młodzież, a także dorosłych mieszkańców powiatu średzkiego do udziału w konkursie plastycznym „8 maja – DZIEŃ ZWYCIĘSTWA”.

Kolarski weekend w gminie Miękinia za nami – sobota (13 kwietnia) upłynęła pod znakiem MTB, a w niedzielę rządzili szosowcy, którzy ścigali się w Szosowym Klasyku.

"Przygody, górskie cuda, tragedie i sukcesy"

środa, 17 kwiecień 2019 19:07

Spotkanie, w którym niedawno uczestniczyliśmy było niewątpliwie pełne wrażeń i emocji. Opowiadane historie powodowały dreszcze na ciele, a prezentowane widoki sprawiały, że chyba każdy uczestnik zamarzył o dalekich wyprawach. Jednak do tych miejsc, o których była mowa, docierają jedynie najodważniejsi.

Duże poruszenie wśród mieszkańców i lawinę pytań, wywołała dzisiejsza akcja ratunkowa z udziałem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Uszkodził mienie, groził pokrzywdzonej i włamał się, bo... był głodny. Średzcy policjanci zatrzymali sprawcę na gorącym uczynku. Zabezpieczyli również przedmiot służący do popełnienia czynów – siekierę.

To był kolejny udany start średzkich karateków w tym sezonie. Tym razem podopieczni senseia Bogusława Boczniewicza rywalizowali w Legnicy, gdzie 14 kwietnia pod patronatem Polskiego Związku Karate odbyły się Mistrzostwa Polski w Karate Olimpijskim.

- Przez dwa dni 5 i 9 kwietnia, na ulicach naszego miasta kwestowali uczniowie średzkich szkół,  którym nie jest obojętny los drugiego człowieka - mówi Mariola Szczepan, kierownik biura PCK w Środzie Śl.

Niedziela Palmowa w Malczycach

środa, 17 kwiecień 2019 12:06

Niedziela Palmowa to święto, które zostało ustanowione na pamiątkę przybycia Chrystusa do Jerozolimy. Rozpoczyna okres przygotowania duchowego do Wielkiej Nocy, będącego wyciszeniem, skupieniem i przeżywaniem Męki Pańskiej. 

Niedziela Palmowa w Piotrowicach

wtorek, 16 kwiecień 2019 23:12

14 kwietnia w Piotrowicach odbyły się coroczne obchody Niedzieli Palmowej, podczas których sołectwa gminy Kostomłoty miały okazję do pokazania swoich umiejętności artystycznych w postaci pięknych palm wielkanocnych, stołów i stoisk.

Armacell Poland Sp. z o.o. lider na rynku izolacji technicznych w związku z intensywnym rozwojem poszukuje kandydatów na stanowisko: MAGAZYNIER

"Za to dzisiaj Tobie Franku dziękujemy!"

wtorek, 16 kwiecień 2019 19:08

Dzisiaj, na cmentarzu w Szczepanowie, pożegnaliśmy śp. Franciszka Siwca - nieodżałowanego społecznika, człowieka o dobrym sercu, który większość swojego życia poświęcił działalności na rzecz propagowania sportu w powiecie średzkim.

Dzisiaj na obwodnicy Środy Śląskiej doszło do wypadku z udziałem dwóch samochodów. Zdarzenie miało miejsce w pobliżu skrzyżowania drogi krajowej nr 94, z drogą na Ogrodnicę.

Zapraszamy Państwa na WIELKIE OTWARCIE SEZONU W CENTRUM KAMIENIA STONE GARDEN 26-27 kwietna 2019.

Kradł cegły. Wpadł na gorącym uczynku

wtorek, 16 kwiecień 2019 14:49

Średzcy policjanci zatrzymali mężczyznę, który z terenu prywatnej posesji ukradł kilkaset cegieł rozbiórkowych. Wpadł na gorącym uczynku, kiedy ładował łup na swój samochód.

Dworzec w Malczycach będzie jak nowy

wtorek, 16 kwiecień 2019 14:21

Budynek dworca kolejowego w Malczycach zostanie gruntownie przebudowany, a teren wokół zagospodarowany.