Dożynki parafialne w Szczepanowie

piątek, 23 sierpień 2019 15:37

W niedzielę, 18 sierpnia, odbyły się dożynki parafialne sołectw Brodno, Kobylniki, Słup, Szczepanów i Zakrzów. W tym roku gospodarzem było sołectwo Szczepanów.

Poseł na Sejm RP, wiceminister środowiska prof. dr hab. Mariusz Orion Jędrysek odwiedził dziś plac targowy w Środzie Śląskiej, gdzie spotkał się z mieszkańcami.

Dziś około godziny 14:00, na pomoc mieszkańcowi (prawdopodobnie z podejrzeniem zawału serca) do centrum naszego miasta ruszyło kilka służb.

Wśród szczęśliwców, którzy powalczą o tytuł Mistrza Kuchni w programie telewizji TVN, nagrodę pieniężną oraz książkę z przepisami, znalazł się 37-letni mieszkaniec Środy Śląskiej Mariusz Komenda. – Jak się okazało również i ja, prosty elektryk ze Środy Śl. dostałem szansę, aby udowodnić, że mogę zostać MasterChef`em – mówi zadowolony.

Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Udaninie jest już prawie przygotowana  do rozpoczęcia nowego roku szkolnego. W tej chwili trwają ostatnie, wykończeniowe prace remontowe. 

Praca w Schumacher Packaging

czwartek, 22 sierpień 2019 21:19

Firma Schumacher Packaging jest jednym z największych europejskich producentów opakowań z tektury litej i falistej. Aktualnie do naszego zakładu w Krępicach pod Wrocławiem poszukujemy osoby na stanowisko: Asystent/-ka ds. sprzedaży i marketingu.

Przerwa w dostawie wody w Szczepanowie

czwartek, 22 sierpień 2019 21:01

Średzka Woda sp. z o.o. w Środzie Śląskiej informuje, że z powodu prac modernizacyjnych na sieci wodociągowej

Piknik rodzinny w Juszczynie

czwartek, 22 sierpień 2019 17:09

- Piknik rodzinny zapisał się na stałe w kalendarzu imprez organizowanych przez sołectwo Juszczyn, jest lubiany przez wszystkich rodziców i dzieci tej miejscowości. W tym roku odbył się 27 lipca - mówi sołtys Grzegorz Zajączkowski.

Na parkingu na rynku górnym w Środzie Śląskiej dwóch mieszkańców zatrzymało pijanego mężczyznę, który chciał odjechać samochodem.

Kolizja we Wróblowicach

czwartek, 22 sierpień 2019 16:30

Do zdarzenia doszło wczoraj o godzinie 8:26, na 78,9 km drogi krajowej nr 94 w miejscowości Wróblowice.

We wtorek 20 sierpnia, ok. godz. 12:00, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej został powiadomiony o kierującym pojazdem marki Renault, który przejechał przez obwodnicę Miękini i uderzył w betonowy przepust.

Średzka Komunikacja Publiczna zapewni mieszkańcom Gminy Środa Śląska dojazd na Dożynki Gminne w Zakrzowie, które odbędą się 25 sierpnia.

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Skarbów Dolnego Śląska w Malczycach ogłasza nabór ofert na stanowisko pracy -  kierowca  autobusu szkolnego.

Jutro policyjne działania pn. Motocyklista

czwartek, 22 sierpień 2019 12:46

Motocykliści to kategoria osób, która w trakcie zdarzeń drogowych najczęściej doznaje obrażeń ciała. Z analiz wynika, iż najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych jest przekraczanie dozwolonej prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu i nieprawidłowe wyprzedzanie.

Dracula w zamku na wodzie w Wojnowicach

czwartek, 22 sierpień 2019 12:38

Pewnego dnia do biura nieruchomości w Londynie wpływa lukratywne zamówienie. Celem transakcji są najdroższe parcele w mieście. Ambitny notariusz Jonathan Harker zostaje oddelegowany by osobiście nadzorować podpisanie umowy. Uzbrojony w plik dokumentów wyrusza do Transylwanii, gdzie mieszka tajemniczy kupiec - hrabia Dracula.

Wjechał do rowu, był kompletnie pijany

środa, 21 sierpień 2019 20:34

Od 14 do 18 sierpnia br. funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej prowadzili działania pn.: „Sierpniowy weekend”.

Turystyka Dróg Gruntowych 4x4, Dom Kultury w Środzie Śl. oraz Sołectwo Brodno 24 sierpnia organizują wyścigi wraków. Na linii startu ustawi się kilkadziesiąt samochodów, których stan  pozwala na jazdę polskimi drogami.

Pożegnanie wakacji - festyn w Krynicznie

środa, 21 sierpień 2019 18:35

31 sierpnia w Krynicznie odbędzie się festyn z wieloma atrakcjami, na który serdecznie  zapraszamy w imieniu organizatorów.

Budowa parkingu w Pisarzowicach dobiega końca

środa, 21 sierpień 2019 17:08

Parking wzdłuż ulicy Szkolnej w Pisarzowicach jest już prawie gotowy. Pozostało jeszcze wykonanie linii rozgraniczających miejsca parkingowe.

Dożynki gminy Kostomłoty dla utalentowanych

środa, 21 sierpień 2019 16:59

W związku z Dożynkami Gminnymi, które odbędą się w tym roku w gminne Kostomłoty w dniu 8 września (niedziela) na terenie boiska w miejscowości Zabłoto, serdecznie zapraszamy wytwórców zamieszkujących na terenie gminy Kostomłoty do prezentacji swoich wyrobów (rękodzieło, artykuły spożywcze, malarstwo, rzeźbiarstwo, literatura...).

Droga Chomiąża - Rzeczyca już gotowa

środa, 21 sierpień 2019 16:42

Od początku sierpnia można korzystać z odnowionej nawierzchni drogi gminnej między Chomiążą, a Rzeczycą.