Umowy podpisane. Będą nowe chodniki

środa, 26 czerwiec 2019 20:52

Mimo gorąca udały się wszystkie zaplanowane na dzisiaj spotkania w Starostwie Powiatowym w Środzie Śląskiej.

Piszę do Państwa ponieważ, ani policja, ani straż miejska nic z tym nie robi. Auta jeżdżą z ogromną prędkością przez przejazd PKP w Środzie Śl. Naprawdę chyba ktoś musi kogoś potracić, by się wreszcie zainteresowali.

Na dzisiejszą sesję zaplanowano m.in. raport z działalności Spółki Średzka Komunikacja Publiczna, prezentację i przekazanie nagrody Orła Polskiego Samorządu przyznanej Gminie Środa Śląska oraz rozpatrzenie petycji mieszkańców dotyczącej zaprzestania finansowania i organizacji Festiwalu Uwolnić Muzykę.

Od 2 września 2019 r. w dni robocze na terenie gminy Miękinia będą funkcjonowały 3 nowe linie autobusowe.

Usuwanie skutków nawałnicy dobiega końca

środa, 26 czerwiec 2019 14:11

Pracownicy powiatowej służby drogowej zabezpieczyli najbardziej niebezpieczne miejsca i naprawili wyrwy oraz ubytki.

Od maja br. trwa przebudowa ul. Pogodnej w Lutyni i Wróblowicach. To inwestycja warta ponad 1,5 mln złotych.

Drobne nieścisłości geodezyjne, odkryte podczas pierwszych prac, wymusiły korektę projektu, a w konsekwencji opóźnienie rozpoczęcia budowy ścieżki rowerowej Kulin-Cesarzowice.

Międzynarodowe sukcesy Jacka Molińskiego

środa, 26 czerwiec 2019 12:17

Pan Jacek Moliński jest mieszkańcem gminy Miękinia. Od lat uprawia siatkówkę osób niepełnosprawnych, w której odnosi sukcesy. Ostatni, to zawody w Chinach.

07 na tropie dobrych książek

środa, 26 czerwiec 2019 11:24

Dziennikarz i aktor Bronisław Cieślak odwiedził wczoraj nasze miasto. W trakcie spotkania zainicjowanego przez Bibliotekę Publiczną w Środzie Śląskiej zdradził tajniki produkcji serialu "07 zgłoś się", dobór obsady oraz skąd wzięła się nazwa porucznika Borewicza, a także obejrzano najbardziej kultowe fragmenty filmu.

Ukradł kosiarkę, żeby ją sprzedać

środa, 26 czerwiec 2019 09:55

Średzcy policjanci zatrzymali 37-letniego mieszkańca powiatu średzkiego w związku z kradzieżą kosiarki spalinowej, której wartość pokrzywdzony oszacował na kwotę ok. 700 złotych.

Warto to wiedzieć, by czas letniego wypoczynku upłynął nam jak najlepiej, a przede wszystkim bezpiecznie.

23 czerwca br. odbyły się wybory uzupełniające do Rady Gminy Kostomłoty w związku z wygaśnięciem mandatu zmarłego na początku kwietnia radnego Wacława Jaskuły.

Na zaproszenie Biblioteki Publicznej w Środzie Śląskiej do naszego miasta zawitał dziś  Bronisław Cieślak. W spotkaniu autorskim towarzyszą mu Piotr K(arol) Piotrowski i Dariusz Rekosz.

W ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń przekazujemy treść ostrzeżenia meteorologicznego Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW PIB Oddział we Wrocławiu.

Witam. W Krępicach lądowało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe... Co się stało? .... Mężczyzna piłą niemal odciął dolną część kończyny w okolicy pięty - pyta czytelnik.

W związku z podtopieniami, które miały miejsce kilka dni temu w gminie Udanin na terenie powiatu średzkiego Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Środzie Śląskiej informuje mieszkańców o zwrócenie szczególnej uwagi na postępowanie z produktami spożywczymi oraz wodą:

Firma Green Energy / Energy Group rozpoczyna cykl prezentacji dotyczących nowoczesnych, energooszczędnych i ekologicznych rozwiązań mających zastosowanie zarówno w nowoczesnym budownictwie, jak i starym.

Gminny Ośrodek Kultury, wraz z sołectwem Kostomłoty, 22 czerwca zorganizowali  Festyn Rodzinny dla mieszkańców, podczas którego odbył się konkurs z udziałem pięciu wsi.

Awaria! Może brakować wody

poniedziałek, 24 czerwiec 2019 22:35

Średzka Woda Spółka z o.o. informuje, że z powodu awarii sieci wodociągowej w dniu 24 czerwca 2019 roku, w godz. 22:00 – 02:00, mogą nastąpić przerwy w dostawie wody na ul. Wrocławskiej w Rakoszycach (od skrzyżowania z drogą krajową w kierunku Budziszowa).

Planowane przerwy w dostawie prądu

poniedziałek, 24 czerwiec 2019 20:46

W najbliższych dniach na terenie powiatu średzkiego energii elektrycznej może brakować:

Wyjątkowa noc w Zaborze Wielkim

poniedziałek, 24 czerwiec 2019 19:58

Noc Świętojańska (Noc Kupały), obchodzona w czasie najkrótszej nocy w roku, przypada około 21-22 czerwca. Kupalnocka poświęcona jest przede wszystkim żywiołom wody i ognia, mającym oczyszczającą moc.