Gorąco zapraszamy Państwa do udziału w cennej lekcji historii. W 1945 roku rozpoczęły się masowe wysiedlenia Polaków z odległych zakątków dawnej Polski, z Kresów Wschodnich. Część z tych osób osiedliła się w Szczepanowie oraz okolicznych miejscowościach.

Dolnośląscy policjanci, w tym funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej wraz z przedstawicielami innych służb, w szczególności Służbą Ochrony Państwa czuwali nad bezpieczeństwem podczas wizyty Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy na terenie powiatu średzkiego.

Wczoraj w Urzędzie Gminy Malczyce odbyła się pierwsza sesja młodzieżowej rady w nowym składzie. Podczas obrad, które rozpoczęły się o godz. 17:00, wójt Piotr Frankowski podziękował radnym poprzedniej kadencji za zaangażowanie w pracę oraz życzył wytrwałości w spełnianiu marzeń i dążeniu do celu.

W Piersnie będzie nowa droga i chodnik

piątek, 18 październik 2019 21:08

Wczoraj w Urzędzie Gminy Kostomłoty podpisana została umowa na budowę drogi gminnej i  chodnika w Piersnie.

Koncertowy wieczór w malczyckim GOKu

piątek, 18 październik 2019 20:50

Muzyk, pieśniarz i kompozytor, Piotr Rejda ze Środy Śląskiej wystąpi wkrótce wraz z zespołem w Gminnym Ośrodku Kultury w Malczycach. Na muzycznym wieczorze gościć będzie również zespół Żniwa.

Do wypadku doszło wczoraj o godzinie 14:18 pomiędzy Krępicami, a stacją paliw BP.

Z okazji 100-lecia stoczni w Malczycach

piątek, 18 październik 2019 15:00

W Gminnym Ośrodku Kultury im. Władysława Stanisława Reymonta w Malczycach, 8 października odbyła się konferencja „Niezwykłości na Szlaku Odry” z okazji 100-lecia powstania stoczni w Malczycach.

Wojsko czeka na Ciebie!

piątek, 18 październik 2019 13:47

Jeśli chcesz połączyć pracę z pasją i myślisz o tym, by zostać żołnierzem zawodowym, zacznij od służby przygotowawczej, której odbycie jest jednym z warunków wstąpienia w szeregi Wojska Polskiego.

15 minut może uratować życie!

piątek, 18 październik 2019 13:28

Kilka kropli krwi i 15 minut. Tylko tyle wystarczy, aby sprawdzić, czy nie jesteśmy zakażeni HCV, wirusem wywołującym zapalenie wątroby typu C (WZW C).

22 października o godzinie 17.00 zapraszamy do Muzeum Regionalnego w Środzie Śląskiej  na kolejny ciekawy wykład.

Przywrócenie linii 923 – krótka historia

piątek, 18 październik 2019 10:12

W świetle ostatnich informacji prasowych i internetowych dotyczących linii autobusowej nr 923 uznaliśmy za zasadne przedstawić kolejność zdarzeń, pomijanych niestety we wspomnianych publikacjach, które ostatecznie doprowadziły do przywrócenia kursu do Leśnicy.

Na rynku dolnym w Środzie Śląskiej trwa otwarte spotkanie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy z mieszkańcami miasta i powiatu.

Zarządzenie nr 71/2019 Wójta Gminy Udanin z dnia 12 września 2019 r.

Przedwczoraj - 14 października, odpowiadając na zaproszenie dzieci, wszyscy pracownicy naszego przedszkola zebrali się w sali ,,Rybek" ... A tam niespodzianka!

Z Pisy włoskiej przez Sycylię do Malty. Wystartowaliśmy w marcu br. i postanowiliśmy zatrzymać się na dłużej w Grecji.

Wzorem poprzednich Kobiecych Czwartków spotkania składać się będą z dwóch części. Zapewniony jak zawsze będzie dreszczyk pozytywnych emocji podczas filmu i nie tylko, bo dopełnieniem „kobiecego wieczoru” są różnego rodzaju warsztaty.

Lokal do wynajęcia w przychodni w Miękini

środa, 16 październik 2019 16:15

Dolnośląskie Centrum Medyczne DOLMED S.A. wynajmie lokal w budynku przychodni w Miękini przy ul. Kolejowej 4.

15 października w Przedszkolu Publicznym w Malczycach odbyły się uroczystości związane z Dniem Edukacji Narodowej.

Praca przy produkcji dachówki ceramicznej

środa, 16 październik 2019 15:48

Fabryka Ceramiki Budowlanej z siedzibą przy ul. Powstańców Wlkp. 13, 63-500 Ostrzeszów,  www.fcbceramika.pl, Tel. 62 732 34 47 (52) zatrudni pracownika przy produkcji dachówki ceramicznej.

Wójt Gminy Miękinia Jan Marian Grzegorczyn ma zaszczyt zaprosić na uroczyste obchody Święta Niepodległości, które odbędą się10 listopada 2019 r. 

Oferta pracy w Eldisy Polska

środa, 16 październik 2019 15:12

Zajmujemy się produkcją uszczelek przede wszystkim do przemysłu motoryzacyjnego i AGD. Naszymi odbiorcami są m.in.: Mercedes-Benz, Audi, Volkswagen, BMW, Porsche, Rolls-Royce, Miele, B/S/H, Electrolux.