Wybory Burmistrza: 4.320 głosów nie wystarczy?

niedziela, 23 grudzień 2018 17:21

Od wyborów Burmistrza Środy Śląskiej minęło już 2 miesiące, jednak niektórzy kandydaci, którzy sukcesu w nich delikatnie mówiąc nie odnieśli, wciąż walczą, licząc że odwrócą werdykt wyborców szukając pojedynczych głosów w sądach. Tak przynajmniej wynika z doniesień medialnych i pogłosek. Po co to robią? Czemu ma to służyć? Czy ma to sens i logikę? Spróbujmy sobie odpowiedzieć analizując wyniki wyborów 21 X.

Jak już informowaliśmy, w związku z postanowieniem Sądu Okręgowego we Wrocławiu w sprawie protestu wyborczego, nastąpiło wygaśnięcie mandatu radnego Pawła Marchewki wybranego do Rady Gminy Kostomłoty z listy Nr 16 Komitetu Wyborczego Wyborców Mariusza Żałobniaka Wspólnota Samorządowa.

Zarządzeniem Wojewody Dolnośląskiego, 17 lutego 2019 r. odbędą się ponowne wybory do Rady Gminy Kostomłoty w jednomandatowym okręgu wyborczym nr 4.

Szanowni Państwo! W dniu 21 listopada 2018 roku na I Sesji VIII kadencji Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej jako Radny złożyłem ślubowanie:

Po prawie 3 tygodniach od wyborów wciąż nie wiadomo jaka koalicja powstanie w Radzie Powiatu i kto będzie Starostą. Opcji jest kilka bo układ sił po wyborach jest dość  zrównoważony. Żadna z opcji nie ma zdecydowanej przewagi i nie jest niczego pewna przed zbliżającymi się głosowaniami, po zaprzysiężeniu radnych powiatowych. Dużo emocji, jak zawsze zresztą, budzą kwestie personalne: kto będzie starostą, kto wicestarostą, a kto przewodniczącym czy wiceprzewodniczącym Rady Powiatu…

Serdecznie dziękuję wszystkim mieszkańcom Gminy Kostomłoty za poparcie i zaufanie udzielone mi 21 października i 4 listopada, w I i II turze wyborów na Wójta Gminy Kostomłoty.

Leszek Maciejewski: Dziękuję wyborcom!

środa, 07 listopad 2018 12:38

Szanowni Państwo, Mieszkańcy Gminy Środa Śląska! Składam Wam serdecznie podziękowania za to, że po raz kolejny obdarzyliście mnie mandatem zaufania.

W drugiej turze wyborów samorządowych zmierzyli się kandydaci na wójtów w dwóch gminach powiatu średzkiego.

Mieszkańcom gminy Środa Śląska składam serdecznie podziękowania za oddanie głosu na moją osobę w wyborach samorządowych.

Beata Andrejewicz popiera Mariusza Żałobniaka

wtorek, 30 październik 2018 15:52

Drodzy Mieszkańcy Gminy Kostomłoty! Wybory samorządowe prawie za nami. Jak pewnie Państwo wiecie uzyskałam 400 głosów poparcia w rywalizacji o fotel Wójta gminy.

Adam Ruciński: Dziękuję Mieszkańcom!

poniedziałek, 29 październik 2018 12:11

Drodzy Mieszkańcy! Serdecznie dziękuję za okazane zaufanie i dosłownie każdy głos oddany 21 października na moją osobę i kandydatów na radnych KW Stowarzyszenia RAZEM dla Ziemi Średzkiej.

Mariusz Żałobniak: Dziękuję wyborcom!

czwartek, 25 październik 2018 17:27

Dziękuję wyborcom z gminy Kostomłoty za zaufanie jakim mnie obdarzyliście w wyborach na Wójta naszej Gminy w dniu 21października.

Dziś Państwowa Komisja Wyborcza przedstawiła wyniki do Wojewódzkiego Sejmiku Dolnośląskiego. O miejsca w ławach sejmiku ubiegało się również trzech przedstawicieli z Powiatu Średzkiego, którzy niestety nie otrzymali mandatu:  

Rada Powiatu w Środzie Śląskiej - wyniki wyborów

poniedziałek, 22 październik 2018 21:23

Czas poznać wyniki wyborów do Rady Powiatu Średzkiego. Kto uzyskał ile głosów i kto będzie reprezentował nasz powiat przez najbliższe 5 lat?

W pierwszej turze burmistrzem został Adam Ruciński

poniedziałek, 22 październik 2018 21:11

W wynikach ogłoszonych przez Państwową Komisję wyborczą, Adam Ruciński ponownie został wybrany burmistrzem Środy Śląskiej z wynikiem 4 320 głosów.

Rada Miejska w Środzie Śląskiej - wyniki wyborów

poniedziałek, 22 październik 2018 21:02

Przekazujemy wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej ogłoszone przez Państwową Komisję wyborczą z godziny 19:58.

Rada Gminy Kostomłoty - wyniki wyborów

poniedziałek, 22 październik 2018 13:58

Znane są oficjalne wyniki wyborów do Rady Gminy Kostomłoty. Kto wygrał? Zobaczcie.

Druga tura wyborów wójta w Kostomłotach

poniedziałek, 22 październik 2018 13:52

Już wiadomo oficjalnie, że w drugiej turze wyborów spotkają się kandydaci na wójta w Gminie Kostomłoty - Janina Gawlik i Mariusz Żałobniak.

Rada Gminy Malczyce - wyniki wyborów

poniedziałek, 22 październik 2018 12:15

Dane opublikowane przez Państwową Komisję Wyborczą z godziny 10:21

Rada Gminy Miękinia - wyniki wyborów

poniedziałek, 22 październik 2018 12:07

Dane opublikowane przez Państwową Komisję Wyborczą z godziny 10:21

Jan Marian Grzegorczyn ponownie wójtem Gminy Miękinia

poniedziałek, 22 październik 2018 11:34

O mandat wójta Gminy Miękinia ubiegało się trzech kandydatów. Ostatecznie walkę wygrał Jan Marian Grzegorczyn zdobywając 4 882 głosy.