Czasy się zmieniły, ograniczenia umysłowe nie...

poniedziałek, 13 sierpień 2018 16:44 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Rok Pański 1985, czarna wołga jeździ po miastach w Polsce i porywa dzieci, które są wywożone na zachód. Ogłoszenia w przedszkolach i szkołach, co bardziej uświadomieni księża informują o zagrożeniu. Jednym słowem panika.

Rok Pański 2018, biały bus jeździ po miastach i porywa dzieci, tym wycinane są narządy, które są sprzedawane na zachód. Media społecznościowe, aż kipią od przerażonych rodziców. Rozważane są zakazy wjazdu do miast dla białych busów, aby przygasić nieco wszechobecną panikę.

Śmieszne? No właśnie nie. Czasy się zmieniły, ograniczenia umysłowe nie. Plota jak była tak będzie, ale przy użyciu portali społecznościowych plotkowa fala zdaje się być jeszcze mocniejsza i jeszcze bardziej bezmyślna. Wyobrażacie sobie, żeby w cywilizowanym kraju, ktoś masowo porywał dzieci i media o tym milczały? Media, które robią reportaż do wydania głównego wieczornych wiadomości o przejściu kaczek przez ulice. Przy porwaniu dziecka i pozbawianiu go narządów, reporter tvn24 wyszedł by z newsem z waszej lodówki. I co wy chcecie od tego zachodu?! Ja rozumiem, 1985 komuna vs zgniły kapitalizm… ale dziś?!

Czy ktokolwiek weryfikował te informacje przed wrzuceniem na swój profil?! Mój syn, typowy młodociany pyskacz wpada do pokoju oznajmiając, że królowa Elżbieta jest kanibalką, stąd jej długi żywot. Źródło? Youtube. I nie przetłumaczysz mu, że ściema, a brak wiedzy połączony  z hormonami wyprowadzi z równowagi nawet Buddę. Przyparłem podrostka do mentalnej ściany iiiii:

- W Internecie  jest wszystko prawdziwe, bo Pani w szkole powiedziała, że to najważniejsze źródło wiedzy jakie wymyśliła ludzkość! - Pokrzyczał i poszedł.

Dziecko jestem w stanie zrozumieć, młody bezkrytyczny umysł korzysta z informacji w miejscu, w którym nie ma żadnej weryfikacji czy odpowiedzialności za zawarte treści. A białego busa wrzucają ludzi dorośli mający za sobą bagaż doświadczeń, krótsza bądź dłuższa historie edukacji. I co? Ano nic. Właśnie przeszła kolejna fala, z jeziora solińskiego wyłowiono chłopca, któremu ktoś wyciął organy. Już nie „zachód”, ale „ktoś”. Jest nadzieje w narodzie…

(lp) fot. zdj. ilustracyjne

Proponowane artykuły:

Komentarze  

Permalink 0 Józek
W internecie niestety jest mnóstwo bezwartościowych informacji a wiele z nich szerzy nieprawdziwe plotki które w mgnienia oka rozlewają się po internecie i później mamy efekty. Według mnie obecnie internet bardziej ogłuia niż szerzy wiedzę no ale z takiego źródła trzeba umieć korzystać.
2018-08-17 10:08 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +1 Łomonosow
Na tej samej zasadzie powstali tacy, którzy uważają, że np. ziemia jest płaska, że Chemitralis rozpylają samoloty latające nad nami, żeby nas wytrzebić troche, bo jest nas za dużo. I znalazło by się wiele innych teorii spiskowych.
Ludzie to tak mają, w coś muszą wierzyć - inaczej tracą napęd. Od zarania dziejów tak było.
2018-08-14 10:20 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +1 Jarek
Niestety ale nic nie poradzisz bo zawsze będzie grupa ludzi która nie dość że wierzy w takie bajki to je jeszcze rozpowszechnia. Najgorsze że coraz więcej ludzi łyka takie bajeczki i później mamy bandę panikarzy którzy sieją zamęt.
2018-08-14 09:16 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +1 Alibaba
Hmmm,zdaje się że "czarna wołga"jeździła 10 lat wcześniej tzn,w 1975.W 1985 czarną wołgą pomykał śp.Markowski wraz z drugą wołgą prowadzoną przez pana Ptaszyńskiego :lol: :-* :lol: :-*
2018-08-13 22:24 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +3 no tak
jak to mówiła pani Dykiel w kultowym filmie: głupota ludzka nie zna granic :)
2018-08-13 17:25 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież