Cztery miliony euro na rozbudowę Vibracoustic

środa, 08 sierpień 2018 14:49 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Vibracoustic, wiodący dostawca usług w zakresie technologii antywibracyjnych dla przemysłu motoryzacyjnego, rozbudowuje polską siedzibę „Środa Śląska I” inwestując cztery miliony euro.

W ten sposób firma umacnia pozycję lidera na rynku i kładzie fundamenty pod dalszy rozwój.

W zakładzie Środa Śląska I firma Vibracoustic produkuje konwencjonalne i hydrauliczne łożyska podwozia dla międzynarodowych klientów z branży motoryzacyjnej. W ramach rozbudowy zostaną m.in. stworzone nowe możliwości produkcyjne dla wytwarzania mikrokomórkowych komponentów poliuretanowych (komponentów MCU). Nowopowstały obiekt będzie posiadał wydział prototypów z zapleczem do testów, co znacznie skróci proces opracowywania i realizacji zamówień klientów.

Suma czterech milionów euro została zainwestowana przede wszystkim w maszyny i urządzenia produkcyjne, które odpowiadają najwyższym standardom branżowym w zakresie produktywności, bezpieczeństwa pracy i ochrony środowiska. Poprzez rozbudowę zakładu Środa Śląska I Vibracoustic stworzy do końca 2018 roku łącznie 50 nowych miejsc pracy, głównie w obszarach produkcji, inżynierii oraz utrzymania ruchu.

Wpływ na decyzję o rozbudowie polskiego zakładu miały nie tylko czynniki ogólnogospodarcze ale przede wszystkim wysokie kompetencje pracowników, wysoki poziom jakości, rzetelność dostaw dla lokalnych oraz międzynarodowych klientów, wyróżnienia w dziedzinie ochrony zdrowia, bezpieczeństwa i ochrony środowiska, jak również bliska i udana współpraca z lokalnymi władzami.

Inwestycja o wartości czterech milionów euro w rozbudowę zakładu Środa Śląska I, a tym samym w wysoce nowoczesne miejsca pracy, to dla Vibracoustic kolejny krok w kierunku umożliwienia dalszego rozwoju i umocnienia pozycji firmy na rynku.

Vibracoustic od 19 lat produkuje części w zakładzie Środa Śląska I na rynek lokalny oraz międzynarodowy i obecnie zatrudnia ponad 360 pracowników. W obu polskich zakładach – Środa Śląska I oraz Środa Śląska II – Vibracoustic zatrudnia ponad 750 pracowników.

Firma jest wiodącym dostawcą rozwiązań w zakresie technologii wibracyjnych dla globalnego przemysłu samochodów osobowych i użytkowych.

W 2017 roku firma osiągnęła dochody na poziomie 2,1 miliarda euro. Z dziesięcioma tysiącami pracowników w 43 siedzibach w 19 krajach Vibracoustic opracowuje i przygotowuje komponenty do napędów i łożysk podwozia, które redukują wibracje i hałas. Dalsze informacje na stronie www.vibracoustic.com

mpr / fot. mpr

Proponowane artykuły:

Ostatnio zmieniany środa, 08 sierpień 2018 19:56

Komentarze (21)

This comment was minimized by the moderator on the site

Wydaje mi się że chyba dobrze że się rozbudowują i będą dodatkowe miejsca pracy? Nie wiem jakie warunki tam panują i jak płacą bo widzę że dyskusja jest gorąca a zdania podzielone. Każda raca jest ciężka i wymagająca i zwyczajowo pracujący będą narzekać.

This comment was minimized by the moderator on the site

Bo mnie wqrwiacie! Jak się przyjmujesz do pracy w zakładzie to znaczy, że zgadasz się na pewne warunki spisane w regulaminie pracy i wydaje mi się, że te warunki w Vibrze są dobrze przedstawione w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej! Po za tym zanim kandydaci podejmą rozmowę kwalifikującą są oprowadzani po hali produkcyjnej żeby zobaczyć co ich czeka! Rozmowa kwalifikacyjna odbywa się z kierownikiem produkcji, mistrzem zmiany i kadrową, a kandydat może pytać o co chce. Rozumiem, że ciężko, bo...

Bo mnie wqrwiacie! Jak się przyjmujesz do pracy w zakładzie to znaczy, że zgadasz się na pewne warunki spisane w regulaminie pracy i wydaje mi się, że te warunki w Vibrze są dobrze przedstawione w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej! Po za tym zanim kandydaci podejmą rozmowę kwalifikującą są oprowadzani po hali produkcyjnej żeby zobaczyć co ich czeka! Rozmowa kwalifikacyjna odbywa się z kierownikiem produkcji, mistrzem zmiany i kadrową, a kandydat może pytać o co chce. Rozumiem, że ciężko, bo tak jest i nikt tego nie ukrywa. Osobom które z "widzenia" nie dadzą rady raczej się odmawia. Reszcie która się zakwalifikuje daje się szansę żeby mogły się wykazać i pracować. Praca jest ciężka, ale też dobrze płatna i po okresie próbnym można liczyć na traktowanie jak pełnoprawny pracownik. Nie wiem skąd tyle jadu. Powiedzcie mi w którym zakładzie jest ubezpieczenie prywatne gratis, bilety do średzkich uciech połowe tańsze, w czasie upałów brak norm i ludzie roznoszący wodę co jakiś czas każdemu?

Czytaj więcej
This comment was minimized by the moderator on the site

rayan powiedz ile pracownik w Niemczech ma normy a ile tutaj w Polsce i ile zarabia ?

This comment was minimized by the moderator on the site

RYAN proponuje ci rozpędź się a mur sam cie znajdzie jesteś chyba z patologicznej rodziny

This comment was minimized by the moderator on the site

Posted by Ryan:

Powiedzcie mi w którym zakładzie jest ubezpieczenie prywatne gratis, bilety do średzkich uciech połowe tańsze, w czasie upałów brak norm i ludzie roznoszący wodę co jakiś czas każdemu?
Ś<br /><br />Ubezpieczenie prywatne gratis ?? Każdy musi za nie zapłacić, prosze nie kłamać! Brak norm ?? na każdej zmiane są spisywane i wieszane na tablicach przy maszynach ! Wody nikt nie roznosi tylko jest w lodówce.... a no tak zapomniałem że Hala i i Hala 2 to dwa zupełnie inne...

Posted by Ryan:

Powiedzcie mi w którym zakładzie jest ubezpieczenie prywatne gratis, bilety do średzkich uciech połowe tańsze, w czasie upałów brak norm i ludzie roznoszący wodę co jakiś czas każdemu?
Ś<br /><br />Ubezpieczenie prywatne gratis ?? Każdy musi za nie zapłacić, prosze nie kłamać! Brak norm ?? na każdej zmiane są spisywane i wieszane na tablicach przy maszynach ! Wody nikt nie roznosi tylko jest w lodówce.... a no tak zapomniałem że Hala i i Hala 2 to dwa zupełnie inne zakłady....

Czytaj więcej
This comment was minimized by the moderator on the site

On jest z biura

This comment was minimized by the moderator on the site

Nie jestem z biura! Jakoś może inaczej myślący, ale podoba mi się w Vibrze. Robie swoje, lubią mnie, nikt mną nie szasta. Pracowałem w innych zakładach i w Vibrze jest mi lepiej niż wcześniej. Jest tyle pracy, że każdy może wybierać więc w czym problem? Jak czytam te komentarze o Hali 2 to mnie ciary przechodzą, bo chciałem tam trafić! Kto tam rządzi, co tam się dzieje? Dajcie linka do tych komentarzy do kadrowej albo dyra, może coś zrobią!<br />Pozdrawiam.

This comment was minimized by the moderator on the site

Dobre po polsku piszesz, brat.

This comment was minimized by the moderator on the site

Nic co napisałeś nie jest nowością na "strefie" i większość zakładów ma podobne zachęty, czasem więcej (np. obiady za drobną opłatą) a czasem mniej (dopłaca tylko 50% do MultiSportu czy ubezpieczenia).<br /><br />Zastanawia mnie jednak jedna kwestia "Osobom które z "widzenia" nie dadzą rady raczej się odmawia." jesteś członkiem tej tajemniczej komisji? Sprawa podchodzi pod dyskryminację, lepiej się nie chwal takimi informacjami, radzę...<br /><br />Wyobraź sobie, że woda to też nie jakaś...

Nic co napisałeś nie jest nowością na "strefie" i większość zakładów ma podobne zachęty, czasem więcej (np. obiady za drobną opłatą) a czasem mniej (dopłaca tylko 50% do MultiSportu czy ubezpieczenia).<br /><br />Zastanawia mnie jednak jedna kwestia "Osobom które z "widzenia" nie dadzą rady raczej się odmawia." jesteś członkiem tej tajemniczej komisji? Sprawa podchodzi pod dyskryminację, lepiej się nie chwal takimi informacjami, radzę...<br /><br />Wyobraź sobie, że woda to też nie jakaś rewelacja u nas jej nie roznoszą ale jest dostępna np. w kantynie a stałe roczne źródełka na hali produkcyjnej. Wiem że jeden z zakładów rozdaje Oshee.<br /><br />No to życzę powodzenia w rekrutacji! Nie do zobaczenia.

Czytaj więcej
This comment was minimized by the moderator on the site

Widzę że dużo tu niepochlebnych opinii o zakładzie. Jest aż tak źle czy piszą to osoby które zwolniono za obijanie się? W każdej pracy jest kierownictwo które goni więc i tu chyba nie ma inaczej a że wymagają to normalka na linii. Chętnie posłucham innych opinii o tym zakładzie.

This comment was minimized by the moderator on the site

Idź i zobacz, żebyś nie umówił po latach że przez forum i komentarze zrezygnowałeś a tam sam miód.

This comment was minimized by the moderator on the site

Nie znam firmy w ktorej nie czepiano by się kierownictwa. Dajcie na wstrzymanie oni sa od tego zeby wymagać, taka ich rola bez przesady. Róbcie swoje jak należy i tyle. Ja też mam kierownika jak wielu -trzeba się jakoś dogadywać.

This comment was minimized by the moderator on the site

Wychylcie się za monitorów, wyłączcie exele i wykasujcie mało realne słupki, pomyślcie o podwładnym jak o człowieku, sąsiedzie, koledze...<br /><br />Tak, bo "wymagać" trzeba odpowiedzialnie, bez nacisku i udawania że nie widzisz problemu albo nie wesz ile wykonanie takiej czynności może zająć czasu i nie jest to jedyna na dzień dzisiejszy. Często tak bywa, że pracownik aby wykonać Twoje polecenie balansuje na granicy przepisów BHP. Nie pracuję w Viberoo ale problem jest ogólny - żeby mi się...

Wychylcie się za monitorów, wyłączcie exele i wykasujcie mało realne słupki, pomyślcie o podwładnym jak o człowieku, sąsiedzie, koledze...<br /><br />Tak, bo "wymagać" trzeba odpowiedzialnie, bez nacisku i udawania że nie widzisz problemu albo nie wesz ile wykonanie takiej czynności może zająć czasu i nie jest to jedyna na dzień dzisiejszy. Często tak bywa, że pracownik aby wykonać Twoje polecenie balansuje na granicy przepisów BHP. Nie pracuję w Viberoo ale problem jest ogólny - żeby mi się tam jakiś kierownik urażony nie poczuł mojemu owszem, należy się opr!<br /><br /><br />Nie jest to realne ale chciałbym aby w każdym zakładzie na strefie zrobić przez miesiąc strajk włoski, każdy pracownik skrupulatnie wykonuje zadania, według instrukcji bhp, 5s, lean i nawet 126p. Oj słupki lecą...

Czytaj więcej
This comment was minimized by the moderator on the site

Ja pracuje tam od kilku lat i na 1 miejscu jest przestrzeganie zasad BHP i na to szczególnie naciska każdy kierownik !

This comment was minimized by the moderator on the site

Fresenus Clinoco Kabi ostatnio dziewczyny się buntowały. Ktoś wie jaki wynik?

This comment was minimized by the moderator on the site

co ty wypisujesz zlego zlowa nie moge powiedziec o kiero jak mnie zwalnial za byle co nawet mi reke podal na pozegnanie

This comment was minimized by the moderator on the site

wy tam zapier... na 2 zmianach a [wypowiedź niezgodna z regulaminem] na browarku na kajakach czy gdzieś tam

This comment was minimized by the moderator on the site

vibra vibra kojazy mi sie z omenem (szczepanow) [wypowiedź niezgodna z regulaminem] szczepanow hamowina prostactwo brak szacunku dla ludzi tyle że ekipa trzyma sie razem i jakos ich tam w chu.. robia i sobie radzą ciekawe czy w ten upal blender dal pare minut przerwy wiecej ,,,,,robota jak robota ,ale szacunku ze strony kierownictawa za grosz

This comment was minimized by the moderator on the site

zakład się rozbudowuje a rąk do pracy brak, ciekawe jak zarząd chce to pogodzić ??

This comment was minimized by the moderator on the site

Tam już nawet ukraina nie chce pracować nie polecam nikomu tego zakładu

This comment was minimized by the moderator on the site

Posted by ERROR:

zakład się rozbudowuje a rąk do pracy brak, ciekawe jak zarząd chce to pogodzić ??
<br />Posted by Jarek:
Tam już nawet ukraina nie chce pracować nie polecam nikomu tego zakładu
<br /><br />harcore na "strefie" to szuru buru jeśli wiesz co chcę powiedzieć...

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację