Czy nowy znak w Szczepanowie faktycznie stanowi problem?

piątek, 11 styczeń 2019 18:31 Dział: Środa Śląska
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Ograniczenie prędkości jazdy na drodze w Szczepanowie miało rozwiązać kłopoty związane z brawurową jazdą, jednak powstał kolejny problem...

 - (...) Jadąc samochodem spostrzegłem, że w Szczepanowie przy kościele, na początku ulicy Długiej zarządca umieścił znak B43 oznaczający wjazd do strefy ograniczonej prędkości do 30km/h. Jakkolwiek jest to działanie chwalebne, ponieważ zwiększa bezpieczeństwo to zapomniano o jednym - w 99% wjazd do strefy oznacza, że znajdują się w niej wyłącznie skrzyżowania równorzędne. W wypadku Szczepanowa o tym zapomniano. Ulica Długa krzyżuje się z kilkoma innymi drogami, które do tej pory były podporządkowane. Obawiam się że część kierowców może wyjść z podobnego założenia i teraz z ulic podporządkowanych będą wyjeżdżać na zasadach ogólnych (pierwszeństwo z prawej strony), co może doprowadzić do stłuczek i wypadków, ponieważ każdy wjazd do strefy będzie interpretował na swój sposób. Uważam że zarządca powinien ustalić pierwszeństwo dla każdego skrzyżowania w strefie, bądź postawić znaki A-5 - pisze czytelnik.

W tej sprawie skontaktowaliśmy się z Urzędem Miejskim w Środzie Śląskiej. Jak się okazuje ulica Długa biegnąca niemalże przez całą wieś, powszechnie uznawana jest przez użytkowników za drogę główną, ponieważ jest częściej uczęszczaną, tym samym czyniąc z ulic przecinających ją, drogami podporządkowanymi. Jednak na żadnej z dróg wyjazdowych z prawej czy też lewej strony nie ma znaku A7 - ustąp pierwszeństwa oraz na ul. Długiej nie ma znaku D1, że jest ona z pierwszeństwem przejazdu. Więc na ul. Długiej obowiązywała i obowiązuje  zasada „prawej ręki” czyli skrzyżowania o drogach równorzędnych (nie dotyczy to dróg, które łączą się z ul. Długą o nawierzchni gruntowej, one są podporządkowane).

Postawienie znaku B43 oznaczającego wjazd do strefy, w której obowiązuje zakaz przekraczania prędkości określonej na znaku liczbą kilometrów na godzinę, nie zmienia pierwszeństwa na skrzyżowaniach i nie oznacza, że wszystkie skrzyżowania w strefie są równorzędnymi.

- Dla bezpieczeństwa oraz jednoznacznego interpretowania znaków przez kierowców, w miejscowości Szczepanów postawiony zostanie również znak D48 przy wjeździe do strefy informujący o braku pierwszeństwa na ul. Długiej  – informuje Andrzej Rędzio, inspektor w Wydziale Inwestycyjnym Urzędu Miejskiego w Środzie Śląskiej.

(kb) / fot. wk, zdj. ilustracyjne

Komentarze  

Permalink 0 Długa
Gdzie są linie P-14? Gdzie zapowiadany znak D48? Domagam się natychmiastowych działań od bezmózga który wprowadził tą strefę!
2019-01-18 06:28 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +4 Olo
Kazik 4 lata temu obiecywał gruntowny remont ulicy Długiej, przygrał z nami w kulki i dlatego odpadł...
2019-01-13 17:38 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +5 Ewa
O to po raz kolejny ujawnił się nieprzeciętny geniusz LORDA. Pewnie ustawienie znaku zostało wymyślone gdzieś między 2 a 3 w nocy i stąd taka kolejna głupota. A może to my nie możemy odgadnąć zamierzeń nieprzeniknionego geniusza naszego włodarza. Panie Burmistrzu w poprzedniej kadencji razem z przewodniczącym G na zebraniu obiecywaliście nowa nową drogę a teraz otrzymujemy jakiś chory znak na dziurawej drodze.
Do tego znowu karze Pan tłumaczyć się biednemu urzędnikowi ze swoich chorych decyzji.
Panie burmistrzu może w ogóle zakazać ruchu samochodów na ul Długiej i puścić tylko te śmieszne zielone autobusy. Będzie bezpieczniej no i może autobusy będą woziły ludzi a nie samo powietrze.
Proponuje to przemyśleć tę propozycję i to najlepiej tak trochę po północy.
2019-01-13 14:11 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink -3 adam
a przy tobie proponuje ustawić znak J24h-czyli jad całą dobę...żyłka ci pęknie od tych złośliwości dziewczyno
2019-01-13 14:22 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +12 Długa
I po co to? Stan techniczny ulicy Długiej jest tak fatalny że i tak każdy kto choć trochę myśli o swoim samochodzie szybciej niż 30km/h nie jedzie. Najpierw naprawić nawierzchnie, a nie znaki za 50zł ustawiać.
2019-01-12 12:43 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +11 Aska
Nie od zawsze skrzyżowania na Długiej były równorzędne tylko odkąd drogi boczne zostały utwardzone. I już wtedy zarządca drogi zapomniał w tym miejscu postawić odpowiedniego znaku. Gdyż przed utwardzeniem tych dróg ul. Długa była jedyną z pierszeństwem. Poza tym ciekawi mnie czy wieżdzając na ul Długą od strony Świętego też jest znak informujący o wieździe do."strefy"? Moim zdaniem aby nie było większego zamieszania ul. Długa powinna być z pierszeństwem bo teraz tylko czekać aż zaczną się stłuczki.
2019-01-12 07:36 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +3 Aska
Sorry za literówki :P
2019-01-12 08:39 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +4 Długa
Zgadzam się. A tak btw. to od strony Świętego również znak ustawiono.
Nie wiem w ogóle po co ta akcja. Przecież na długiej nic się nie stało, żadnej stłuczki, żadnego wypadku... Jakie jest uzasadnienie tej strefy?
2019-01-12 12:46 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink -4 Andrzej
" Ulica Długa krzyżuje się z kilkoma innymi drogami, które do tej pory były podporządkowane." - Żadne z tych dróg nigdy nie były podporządkowane. Kierowcy jadący ul. Długą wmówili sobie że ta ulica na całym jej odcinku jest z pierwszeństwo. Przykładem jest np. skrzyżowanie ul. Długiej z ul. Boczną czy też ul. Długa z ul. Polną. Na tych skrzyżowaniach nigdy nie były postawione żadne znaki informujące o pierwszeństwie przejazdu czy drodze podporządkowane. Co za tym idzie od zawsze te skrzyżowania były równorzędne. Wiele innych skrzyżowań na ul. Długiej od zawsze były równorzędne tylko nikt nie zwracał na to uwagi. Teraz tylko czekać na pierwszą kolizję oby nie była zbyt niebezpieczna.
2019-01-11 23:37 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +2 Erwin
O, znaffca. Pragnę poinformować że całkiem niedawno niemal WSZYSTKIE ulice odchodzące od Długiej były GRUNTOWE (Polna, Boczna, Ogrodowa, Lipowa, Topolowa, Wąska etc.etc.). Gdy je utwardzano nikt z UG nie pomyślał o ustanawianiu pierwszeństw więc ludzie jeździli nadal na starych zasadach. Trzeba to teraz uregulować żeby nie było wypadków, bo jak ktoś tylko rozbije samochód to pal licho, ale jak ktoś zginie to będzie szukanie winnych.
2019-01-12 12:41 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +1 znaki
Na krzyżówkach z Długą poustawiane są znaki A7 ustąp pierszenstwa przejazdu, wiec kierowcy wjeżdżający na Długą wiedzą jak się zachować
2019-01-17 07:22 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink -1 Długa
Tylko na nielicznych, przestań łżeć!

A gdzie linie P-14 na pozostałych skrzyżowaniach? Jeżeli ktoś chciał wprowadzić tą strefę ze względów bezpieczeństwa to mówiąc kolokwialnie dał du*y! Teraz jest zdecydowanie bardziej niebezpiecznie bo status większości skrzyżowań jest nieuregulowany. I gdzie ten zapowiadany znak D48, hmmmm?
2019-01-18 06:26 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +4 erwin
Halo! Ale znak D48 informuje o zmianie na NAJBLIŻSZYM SKRZYŻOWANIU! Konieczna jest tabliczka pod znakiem - DOTYCZY CAŁEJ ULICY DŁUGIEJ! Niech w urzędzie o tym nie zapomną bo tak to znak D48 musieliby ustawić przed każdym skrzyżowaniem na Długiej a jest ich kilkanaście!
2019-01-11 21:08 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink -2 Andrzej
Wystarczy aby wszyscy kierowcy przypomnieli sobie, że skrzyżowanie na którym nie ma żadnych znaków jest skrzyżowaniem równorzędnym. Poza tym istnieją również znaki poziome informujące o ustąpieniu pierwszeństwa, których to nie ma na naszych skrzyżowaniach a być powinny.
2019-01-11 23:58 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +7 Absurd
To się nadaje do telewizji, trzeba to zgłosić do absurdów drogowych na tvn turbo :lol: :lol:
2019-01-11 20:26 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +4 no tak
znaki znakami a przyzwyczajenia swoją drogą :P
2019-01-11 19:59 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink -1 oni
Znak B 43 nie oznacza, że to strefa skrzyżowań równorzędnych, na których nie jest określone pierwszeństwo przejazdu.
2019-01-11 20:15 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież