Czy ta droga doczeka się remontu?

wtorek, 19 marzec 2019 17:18 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Wszystko wskazuje na to, że odcinek drogi powiatowej Środa Śląska - Malczyce, w końcu zostanie wyremontowany. W Starostwie Powiatowym w Środzie Śląskiej podpisano umowę na wykonanie stosownej dokumentacji.

Jak informowano na lutowej sesji Rady Powiatu, w maju 2018 roku została zawarta pierwsza umowa na wykonanie dokumentacji. Biuro wyłonionej firmy pobrało materiały z geodezji już w lipcu i miało czas na wykonanie projektu do końca roku.

- Do końca 2018 roku projekt ten nie został wykonany. Po długich negocjacjach, w związku z pojawiającymi się problemami na granicy dwóch gmin Środa Śląska i Malczyce, zgodziliśmy się na przedłużenie umowy do końca stycznia br. – wyjaśniał wicestarosta, Grzegorz Pierzchalski. Niestety, również w tym terminie firma zajmująca się tworzeniem dokumentacji nie wysłała projektu  do średzkiego starostwa.  - Wspomniany dokument dostarczony został pod koniec lutego, jednak nie spełniał żadnych wymogów, które mogłyby go później kwalifikować  do budowy tej drogi  – poinformował Grzegorz Pierzchalski.

Ogłoszony kolejny przetarg, spośród czterech zgłoszonych firm pozwolił na wyłonienie najlepszej oferty. Projekt przygotuje spółka PPH AWIS z Zielonej Góry. Dzisiaj (19.03.2019 r.) starostwie podpisali umowę ze spółką, która wykona dokumentację dotyczącą przebudowy drogi powiatowej nr 2066D od granicy Środy Śląskiej, do skrzyżowania z drogą powiatową nr 2068D w Malczycach, wraz ze ścieżką rowerową Jastrzębce – Chomiąża – Malczyce.  Inwestycja będzie zrealizowana w partnerstwie z gminami Malczyce i Środa Śląska.

W najbliższym czasie złożony zostanie wniosek o dofinansowanie do Funduszu Dróg Samorządowych.

(kb) / fot. rfp

Proponowane artykuły:

Komentarze (3)

This comment was minimized by the moderator on the site

Nie wierzę,wyremontują Burdzynówkę,no super.

This comment was minimized by the moderator on the site

no wreszcie ile lat na to mamy czekać

This comment was minimized by the moderator on the site

najwyższa pora bo odcinek od Jastrzębiec do Chomiąży to istna tragedia. Czekam na info kiedy będzie projekt i przetarg na remont -z niecierpliwością

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację