Wydrukuj tę stronę

Czy ta droga doczeka się remontu?

wtorek, 19 marzec 2019 17:18 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Wszystko wskazuje na to, że odcinek drogi powiatowej Środa Śląska - Malczyce, w końcu zostanie wyremontowany. W Starostwie Powiatowym w Środzie Śląskiej podpisano umowę na wykonanie stosownej dokumentacji.

Jak informowano na lutowej sesji Rady Powiatu, w maju 2018 roku została zawarta pierwsza umowa na wykonanie dokumentacji. Biuro wyłonionej firmy pobrało materiały z geodezji już w lipcu i miało czas na wykonanie projektu do końca roku.

- Do końca 2018 roku projekt ten nie został wykonany. Po długich negocjacjach, w związku z pojawiającymi się problemami na granicy dwóch gmin Środa Śląska i Malczyce, zgodziliśmy się na przedłużenie umowy do końca stycznia br. – wyjaśniał wicestarosta, Grzegorz Pierzchalski. Niestety, również w tym terminie firma zajmująca się tworzeniem dokumentacji nie wysłała projektu  do średzkiego starostwa.  - Wspomniany dokument dostarczony został pod koniec lutego, jednak nie spełniał żadnych wymogów, które mogłyby go później kwalifikować  do budowy tej drogi  – poinformował Grzegorz Pierzchalski.

Ogłoszony kolejny przetarg, spośród czterech zgłoszonych firm pozwolił na wyłonienie najlepszej oferty. Projekt przygotuje spółka PPH AWIS z Zielonej Góry. Dzisiaj (19.03.2019 r.) starostwie podpisali umowę ze spółką, która wykona dokumentację dotyczącą przebudowy drogi powiatowej nr 2066D od granicy Środy Śląskiej, do skrzyżowania z drogą powiatową nr 2068D w Malczycach, wraz ze ścieżką rowerową Jastrzębce – Chomiąża – Malczyce.  Inwestycja będzie zrealizowana w partnerstwie z gminami Malczyce i Środa Śląska.

W najbliższym czasie złożony zostanie wniosek o dofinansowanie do Funduszu Dróg Samorządowych.

(kb) / fot. rfp

Ostatnio zmieniany wtorek, 19 marzec 2019 17:28