Artykuły wg. daty publikacji (kalendarz).

« Styczeń 2019 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

„Czym zdobyta? Krwią i blizną”

niedziela, 11 listopad 2018 00:15 Dział: Środa Śląska
Oceń ten artykuł
(8 głosów)

Wolność, tak często słyszymy to słowo. Słowo, którego znaczenia nie znamy. Nie mamy pojęcia czym jest wolność, a raczej czym jest jej brak.

Dlatego jej nie doceniamy, kłócimy się jako naród i budujemy coraz wyższe mury w imię nam bliskich ideologii. Nie rozmawiamy i nie budujemy więzi, stajemy się słabsi jako Państwo i samotni jako obywatele. A są w nas Polakach tak wielkie pokłady miłości do swojego kraju, że potrafimy w zjednoczeniu zmienić bieg historii.

Pod naciskiem potrafimy stać się litą skałą, o którą kruszy się każdy miecz, stać nas na ponadludzką pracę w interesie naszego Państwa. Jednocześnie potrafimy ta zawziętość, pracowitość i spryt obrócić przeciwko na samym. A przecież bycie wolnym to przywilej, który nawet dziś nie jest każdemu dany.

Jesteśmy wolni, a dzisiejszy dzień powinien nam przypominać, że ten fakt nie jest dany na zawsze. 100 lat temu Polska odzyskała niepodległość i wróciła na mapy świata, a Polacy przestali być obcy na własnej ziemi.

Kocham ten kraj ze wszystkimi jego wadami, często wracam do historii Dywizjonu 303, odsieczy wiedeńskiej czy „nadludzi” z Loreto, to pomaga mi zapomnieć o wadach poczuć się dumny z bycia Polakiem. A warto być dumnym ze swojego pochodzenia, to ona nas definiuje. Jesteśmy Narodem Polskim, dziś jest nasze święto! Wszystkiego dobrego z tej okazji!

(lp) fot. Wime

Komentarze  

Permalink 0 polecam
ten tekst!
2018-11-15 14:31 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +2 hmmm
Pięknie napisane,...wolność zdobyta "Krwią i blizną"...
2018-11-12 16:33 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież