Czytelniczka pyta: Nie ma innych sposobów?

środa, 10 październik 2018 10:12
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Otrzymaliśmy list, w którym jedna z czytelniczek uskarża się na stan wyremontowanej drogi pomiędzy miejscowościami Piotrowice, a Pełcznicą.

- Witam chciałabym zapytać, czyj to pomysł, aby między Piotrowicami, a Pełcznicą ZNOWU łatać, a właściwie "obkleić " drogę jakimś lepikiem czy czymś z drobnymi kamyczkami, które lepią się do aut. Mi to coś wpadło między tarczę, a koło, piszczało okropnie i oczywiście rachunek od mechanika! Przecież to jakiś koszmar, to już z trzeci raz w tym roku. Nie ma innych sposobów?  - pod  korespondencją podpisała się "wściekła użytkowniczka drogi".

Kolejnego dnia na jednym z portali społecznościowych pojawiają się zdjęcia z krótką notką:

- Profesjonalna naprawa uszkodzonej nawierzchni, bezpiecznie, szybko i tanio. A za zaoszczędzone pieniądze odmalujemy samochody obywatelom. Tak się naprawia u nas drogi – pisze zdenerwowany kierowca.

W związku z tym, że wspomniana droga jest powiatową, pytamy w starostwie:

- Metoda wykonania jest skuteczna. Z tego co mi wiadomo temperatury jeszcze pozwalają na wykonywanie tego typu napraw. A jeżeli faktycznie na drodze znajdują się nieprzyklejone drobne kamienie, droga nie zostanie odebrana. Planowany jej odbiór przewidziany jest pod koniec października – odpowiada kierowniczka wydziału infrastruktury drogowej.

(kb) fot. Czytelniczka

Ostatnio zmieniany środa, 10 październik 2018 13:28

Artykuły powiązane

  • Mieszkanka do kandydatów: Czy jesteście zainteresowani?

    Właściwie list ten adresowany jest do kandydatek i kandydatów do Rady Powiatu i Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej. Mam nadzieję, że za pośrednictwem Gazety Roland dotrze on do wyżej wymienionych.

  • Szanowni kandydaci, to już przesada!

    Wybory to walka. Rozumiem, ale są pewne granice! Niedawno czytałam u Was o zrywaniu plakatów wyborczych w Udaninie, pewnie nie tylko tam tak jest...

  • Czytelniczka pyta - rzecznik Urzędu Miejskiego odpowiada

    Dzień dobry, usłyszałam, że w Urzędzie Miejskim w Środzie Śląskiej weszło w życie rozporządzenie, które za wszelką cenę ma zapełnić zielone autobusy. Mianowicie jeżeli urzędnik kupi bilet okresowy komunikacji, to może liczyć na zwrot pieniędzy w wypłacie na kwotę około dwa razy większą, niż kosztował bilet.

Komentarze   

Permalink +1 kierowca
ludzie nie wiecie że na drogo nie ma pieniędzy i liczy się koszt ? sprawa jasna
2018-10-11 10:57 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink -1 no
no tak ale moze nazbierać kase i zrobic w mirę dobrze ??????
2018-10-11 11:46 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież