"Kuchenne Rewolucje" Magdy Gessler po sąsiedzku

"Kuchenne Rewolucje" Magdy Gessler po sąsiedzku

Od niedzieli do czwartku w Kawicach nagrywane były sceny do programu kulinarnego „Kuchenne Rewolucje”, który prowadzi Magda Gessler.

Nowa oferta Al Lago! Atrakcyjna promocja i świąteczna propozycja

Nowa oferta Al Lago! Atrakcyjna promocja i świąteczna propozycja

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszym aktualnym menu, atrakcyjną promocją w godzinach lunchowych oraz świąteczną propozycją wigilijną dla…

Zebrali ponad 3,5 tys. złotych na paczki dla potrzebujących

Zebrali ponad 3,5 tys. złotych na paczki dla potrzebujących

Przez dwa dni 4 i 11 grudnia, na ulicach naszego miasta kwestowali uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 3 z Odziałem…

Będą ponowne wybory do Rady Gminy Kostomłoty

Będą ponowne wybory do Rady Gminy Kostomłoty

Zarządzeniem Wojewody Dolnośląskiego, 17 lutego 2019 r. odbędą się ponowne wybory do Rady Gminy Kostomłoty w jednomandatowym okręgu wyborczym nr…

Czytelniczka pyta - rzecznik Urzędu Miejskiego odpowiada

poniedziałek, 08 październik 2018 19:47
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Dzień dobry, usłyszałam, że w Urzędzie Miejskim w Środzie Śląskiej weszło w życie rozporządzenie, które za wszelką cenę ma zapełnić zielone autobusy. Mianowicie jeżeli urzędnik kupi bilet okresowy komunikacji, to może liczyć na zwrot pieniędzy w wypłacie na kwotę około dwa razy większą, niż kosztował bilet.

Proszę ustalić czy to prawda, bo jeżeli tak to wygląda na to, że po prostu Gmina kupi bilety urzędnikom i dodatkowo zapłaci im aby jeździli... Proszę również o wiadomość czy podejmiecie jakieś ruchy w tym temacie, nie wiem jak wygląda to z anonimowością, ale bardzo o nią proszę.

Czytelniczka

Od redakcji. Na Pani pytanie, na nasza prośbę, odpowiedzi udziela Marta Wilczyńska, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Środzie Śląskiej, inspektor ds. komunikacji zewnętrznej i PR:

- Od 1 października br. w Urzędzie Miejskim w Środzie Śląskiej obowiązuje zmieniony Regulamin Wynagradzania pracowników. Wprowadzony został do niego nowy dodatek do wynagrodzeń - za mobilność ekologiczną w zakresie transportu zbiorowego i postaw prozdrowotnych. Zakłada on dodatki dla pracowników, którzy przez co najmniej 90% liczby dni roboczych w miesiącu będą dojeżdżać do pracy rowerem lub komunikacją publiczną (bez względu na przewoźnika). Kwoty dodatków za dojazdy komunikacją publiczną wahają się od 60 do 100 zł brutto, a za dojazdy rowerem od 30 do 50 zł brutto, w zależności od pokonywanej wybranym sposobem odległości. Dodatek jest fakultatywny, nie obligatoryjny i jego otrzymanie zależy od indywidualnej decyzji każdego z pracowników UM.

Wprowadzenie ww. dodatku ma do spełnienia dwa główne cele: promocję zdrowego trybu życia oraz odciążenie strefy parkowania w rynku z samochodów, którymi dojeżdżają pracownicy UM i gminnych jednostek organizacyjnych. Ten drugi cel, czyli odciążenie strefy parkowania, wynika z uwag przedsiębiorców prowadzących działalność w średzkim rynku, zgłoszonych w UM pisemnie pod koniec maja br. Od 1 października br. Podobne dodatki wprowadzono w Sopocie i Pomorskim Urzędzie Marszałkowskim.

(red) fot. wk

Ostatnio zmieniany wtorek, 09 październik 2018 10:01

Komentarze  

Permalink +9 Zaciekawiony
Można dowiedzieć się kto jest autorem tego dodatku? Ktoś musiał merytorycznie przygotować zmiany w regulaminie i ktoś musiał to wprowadzić. Chciałbym poznać autora
2018-10-09 14:55 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +12 Adamie posluchaj
Panie burmistrzu niech pan wkoncu zobaczy że każda sprawa dotycząca tej spółki to klapa. Może czas dać w niej pracować osobom co się na tym znają lub kazać pracownikom takim jak prezes, dyspozytor itp słuchać innych i się douczyc bo naprawdę reprezentuje narazie bardzo niski poziom. Ale może to się poprawi!
2018-10-09 13:07 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +9 yig
Tak to jest jak prezesem komunikacji miejskiej zostaje doktor rolnictwa. W sumie na byku też się da pojechać, podobieństwo do autobusu jest.
2018-10-09 16:44 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +14 Obserwator
Ale jaja dlatego 700 osób dziennie bo z 60 to jest urzędników. Liczby "piękne" proszę podać wozokilometry jakie przejeżdża ta komunikacja bo dobra komunikacja to taka gdzie na 1 wozokilometr przewozi się ok 5 pasażerów a słaba to taka gdzie jest 1 lub mniej. Więc prosimy o liczby dodatkowo odjalbym te bilety za które urząd płaci aby je sprzedać
2018-10-09 10:36 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink -5 mieszkaniec
Jak widzę konkurenci w wyborach dwoją się i troją żeby do[oooops] jakoś im to nie wychodzi. Żadnych argumentów a sam jad. Ja uważam ze komunikacja to wielka sprawa ważna dla nas mieszkańców i zdania nie zmienię. Jest potrzebna!~!!!
2018-10-09 09:22 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +15 Mieszkaniec
Owszem jest potrzebna, ale można to w różny sposób zorganizować, można jakoś się dogadać, ustalić, można zatrudnić osoby co się na tym znają, można zrobić dobra komunikację która będzie ozdobą. Albo można zrobić tak jak jest czyli masę niedociągnięć, płacenie ludziom żeby jeździli i niszczenie transportu z innych gmin.
2018-10-09 09:31 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +17 Barlej
Mówcie co chcecie ale z pomysłów lorda to można zaczerpnąć inspirację do nakręcenia świetnej komedii.
2018-10-09 08:09 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +16 Radny nieporadny
Szczyt osiągnięty gmina dopłaca do komunikacji, gmina kupuje dodatkowo kupuje bilety plus gmina płaci ludziom żeby jeździli ale cel osiągnięty sredzka komunikacja osiąga zysk i płaci podatek! Proszę o informację kto przygotował taki dodatek do wypłaty. Redakcji proszę ustalić czyj to był pomysł i kto go przygotowal
2018-10-09 07:50 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +18 Gosia
To już jest szczyt wymysłów naszego włodarza! a jeśli to prawda, że zabronił pracownikom parkować autami na PŁATNYCH parkingach, za które płacą i nasyła na nich straż miejską, to już jest żenada. Nagania klientów ŚKP, żeby nie pokazać, że nie do końca jest to trafiony pomysł, a że popsuł przy okazji powiatową komunikację to już inny temat. Nie twierdzę, że jest to do końca zły pomysł, ale organizacja tego transportu, bez uzgodnień z innymi, to jest katastrofa komunikacyjna powiatu. Cóż się spodziewać, żeby to ogarnąć trzeba być dobrym gospodarzem i słuchać głosów ludzi, a w tym przypadku ani jedno...ani drugie w grę nie wchodzi.
2018-10-09 06:56 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +18 Matematyk
Czyli jak ktoś kupił bilet za 110zl na 3 miesięce to dostał 3x100zl dodatku? 190zl więcej?
2018-10-09 06:36 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +20 Piechór
A za najbardziej ekologiczny sposób czyli spacer nie ma dodatków?
2018-10-09 05:59 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +21 Gozdawa
Szanowni Mieszkańcy!!!! Padł rekord. Nowa myśl innowacyjna!! Oczywiście warta premi. Jak nie chcą mieszkańcy jeździć to my wsiadamy. I tak finku do myćka zielonym pojedzie, po drodze zgarnie Kracińskiego i na wycieczkę dostaną. A teraz przed wyborami to tylko do Jerozolimy modlić sie o glosy.
2018-10-08 22:17 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +21 Mariusz
A Jaromir Wodzirej kupował po dwa bilety, jeden jako prezes a drógi jako kierownik? prawdziwy docent rolnictwa. To jest oszustwo!!!! W taki sposób podnieśli dochody spółki? A burmistrz też przyznawał sobie ten dodatek? Bo po Daszyńskiego autobusy nie jeżdżą, ale z drugiej strony to może do starostwa na pierogi dojeżdzał.
2018-10-08 22:09 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +19 Nioska
Tak sie piecze dwie pieczenie na jednym ogniu nie dosc ze sie przejechal to jeszcze na pierogi starczyło hahhaaaa :lol: :lol: :lol:
2018-10-08 22:14 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink -2 ojciec
Te busy czy autobusy ja zwał sa potrzebne!!!! moje dzieci i wielu znajomych dojeżdżają do szkoły do Wrocławia , baz nich był by poważny problem - dziękuję że j est śkp
2018-10-08 21:46 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +14 ja
A to one do Wrocławia jeżdżą? :D
2018-10-08 23:14 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +19 Jan
No to ile nas ten sztuczny tłum kosztował? Ten człowiek to już nie panuje nad swoim zajobem.
2018-10-08 21:40 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +18 Katarzyna
Tak. To prawda. Kilka miesięcy temu zmuszał pracowników do wyrabiania średzkiej karty mieszkańca. Kazał co chwilę sporządzać listę i sprawdzał, kto jest niepokorny. Za wyrobienie karty sugerował nagrody. A wszystko po to żeby pochwalić się jaki to popularny produkt i żeby do końca czerwca mieć 1000 kart. Nic nie przyjmuje do wiadomości jak się na coś uprze to autuje wszystkich którzy mu się sprzeciwiają.
2018-10-08 21:29 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +15 Gosia
Fantazja nie zna granic...
2018-10-08 21:24 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +3 ttaaqq
Bogus wracaj zrobić porządek
2018-10-08 21:17 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież