Artykuły wg. daty publikacji (kalendarz).

« Styczeń 2019 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Czytelnik: Czy ktoś coś z tym zrobi?

piątek, 02 listopad 2018 16:55 Dział: Listy / opinie
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Mieszkaniec Środy Śląskiej zwrócił się do nas z prośbą o zajęcie się prawą ustawień czasu pracy naświetlaczy w centrum miasta. - 25. Października zaniosłem pisemną prośbę do burmistrza Środy Śląskiej. Zapytajcie proszę czy ktoś coś z tym zrobi? – poprosił.

 

W piśmie skierowanym do burmistrza, mężczyzna prosi o zmianę czasu pracy oświetlenia przy przejściach dla pieszych: - O godz. 7 rano jest jeszcze ciemno, a oświetlenie jest już wyłączone (latarnie i doświetlacze). Biorąc pod uwagę padający deszcz jest bardzo niebezpiecznie. Zbliża się sezon zimowy i drogi będą śliskie. Gdy nastąpi zmiana czasu, taka sytuacja będzie się  powtarzała o 6 rano. Na mieście o tej porze jest już duży ruch.(…) Już poprzedniej zimy zaobserwowałem to, że przejścia dla pieszych nie są wtedy oświetlone. Doświetlacze przejść dla pieszych są bardzo dobrym rozwiązaniem, bo pomagają kierowcom i pieszym, jednak dobrze by było by świeciły wtedy, kiedy są najbardziej potrzebne – czytamy w dokumencie.

Kto może to zmienić?

Zapytaliśmy w Urzędzie Miejskim, kto odpowiada za zmianę czasu ustawień oświetlenia ulicznego i czy jest to możliwe w najbliższym terminie. 

- Ustawieniami czasu oświetlenia ulicznego zajmuje się firma Tauron, która reguluje je w ramach umowy eksploatacyjnej z Urzędem Miejskim w Środzie Śląskiej – poinformowała nas Marta Wilczyńska, rzeczniczka prasowa UM.

Co na to Tauron?

- Lampy oświetlające przejścia dla pieszych są zespolone z systemem oświetlenia ulicznego. Godziny pracy oświetlenia ulicznego ustala Urząd Miejski. Jeśli urząd zdecyduje, że mają ulec zmianie godziny pracy oświetlenia ulicznego, to zmiana taka zostanie dokonana – odpowiada rzecznik prasowy firmy Tauron.

Zatem wszystko wskazuje na to, że musimy poczekać na decyzję Urzędu Miejskiego w tej sprawie.

(kb) fot. wk

Ostatnio zmieniany piątek, 02 listopad 2018 16:58

Komentarze  

Permalink +4 mieszkaniec
coraz ciemniej jest -chyba długo nie będziemy czekać ??
2018-11-02 17:12 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +9 wszystko wszystkim
jest po wyborach. Już nie ma pośpiechu
2018-11-02 17:03 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież