Czytelnik: Jest problem z przewożeniem rowerów w pociągach

czwartek, 12 lipiec 2018 14:18 Dział: Listy / opinie
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Gdy przedstawiciele naszej władzy rozbudowują szlaki rowerowe na terenie powiatu, zachęcając tym samym do korzystania z jednośladów, Koleje Dolnośląskie "idą na przekór"?... Postanowiliśmy to wyjaśnić.

Wczoraj otrzymaliśmy wiadomość od cyklisty z naszego powiatu, który pisze o problemie, który spotka go od jakiegoś czasu podczas podróży koleją lini Środa Śląska -Wrocław.

- Chciałbym poruszyć problem braku możliwości przewożenia rowerów w pociągach PKP ze Środy do Wrocławia. Po zmianie rozkładu jazdy, 10 czerwca, spośród kilkudziesięciu połączeń kolejowych Środa - Wrocław istnieje możliwość przewiezieniu roweru wyłącznie o godz. 6:34 i 22:02. Jednakże, gdy kilka dni temu chciałem zakupić bilet dla 3 rowerzystów na ten jedyny poranny kurs o 6:34 otrzymałem komunikat, że nie jest to możliwe... Dotąd nie było problemu z zakupem biletu z rowerem na każde połączenie na tej trasie... - pisze mężczyzna.

Skontaktowaliśmy się z rzecznikiem Kolei Dolnośląskich i zwróciliśmy z zapytaniem dlaczego sytuacja ta ma miejsce i kto jest odpowiedzialny za wspomnianą zmianę. Oto odpowiedź:

- Faktycznie, w systemie  poznikały oznaczenia dostępności naszych pociągów dla rowerów. Nie zamawialiśmy tego - jest to błąd po stronie operatora wyszukiwarki (zmienione zostały zasady wprowadzania danych - są importowane bezpośrednio z PKP Polskich Linii Kolejowych, jak widać bez pełnego sukcesu). Jesteśmy w trakcie ustaleń z PKP Informatyka, sądzę, że w ciągu kilku dni problem powinien zostać rozwiązany - poinformował nas Bogusław Godlewski, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich S.A.

Wnioskując, podróż z rowerem na trasie Środa Śląska - Wrocław odbywa się na wcześniejszych zasadach. Natomiast możliwość zakupu biletu przez stronę internetową jest chwilowa utrudniona.

(kb) fot. Wiktor Kalita

Proponowane artykuły:

Ostatnio zmieniany wtorek, 17 lipiec 2018 00:09

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież