Czytelnik: Jest problem z przewożeniem rowerów w pociągach

czwartek, 12 lipiec 2018 14:18 Dział: Listy / opinie
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Gdy przedstawiciele naszej władzy rozbudowują szlaki rowerowe na terenie powiatu, zachęcając tym samym do korzystania z jednośladów, Koleje Dolnośląskie "idą na przekór"?... Postanowiliśmy to wyjaśnić.

Wczoraj otrzymaliśmy wiadomość od cyklisty z naszego powiatu, który pisze o problemie, który spotka go od jakiegoś czasu podczas podróży koleją lini Środa Śląska -Wrocław.

- Chciałbym poruszyć problem braku możliwości przewożenia rowerów w pociągach PKP ze Środy do Wrocławia. Po zmianie rozkładu jazdy, 10 czerwca, spośród kilkudziesięciu połączeń kolejowych Środa - Wrocław istnieje możliwość przewiezieniu roweru wyłącznie o godz. 6:34 i 22:02. Jednakże, gdy kilka dni temu chciałem zakupić bilet dla 3 rowerzystów na ten jedyny poranny kurs o 6:34 otrzymałem komunikat, że nie jest to możliwe... Dotąd nie było problemu z zakupem biletu z rowerem na każde połączenie na tej trasie... - pisze mężczyzna.

Skontaktowaliśmy się z rzecznikiem Kolei Dolnośląskich i zwróciliśmy z zapytaniem dlaczego sytuacja ta ma miejsce i kto jest odpowiedzialny za wspomnianą zmianę. Oto odpowiedź:

- Faktycznie, w systemie  poznikały oznaczenia dostępności naszych pociągów dla rowerów. Nie zamawialiśmy tego - jest to błąd po stronie operatora wyszukiwarki (zmienione zostały zasady wprowadzania danych - są importowane bezpośrednio z PKP Polskich Linii Kolejowych, jak widać bez pełnego sukcesu). Jesteśmy w trakcie ustaleń z PKP Informatyka, sądzę, że w ciągu kilku dni problem powinien zostać rozwiązany - poinformował nas Bogusław Godlewski, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich S.A.

Wnioskując, podróż z rowerem na trasie Środa Śląska - Wrocław odbywa się na wcześniejszych zasadach. Natomiast możliwość zakupu biletu przez stronę internetową jest chwilowa utrudniona.

(kb) fot. Wiktor Kalita

Proponowane artykuły:

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację