Czytelnik: "Ta sterta jest zbyt blisko zabudowań!"

sobota, 08 wrzesień 2018 13:29 Dział: Listy / opinie
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W miniony wtorek otrzymaliśmy telefoniczną prośbę czytelnika, żeby zająć się niepokojącą sprawą mającą miejsce w miejscowości Brodno.

- Jeden z rolników ułożył stertę słomy na terenie prywatnym, w bardzo bliskim sąsiedztwie zabudowań. Sprawa została zgłoszona na straż miejską - poinformował nas mężczyzna. 

Jak dowiedzieliśmy się w Straży Miejskiej w Środzie Śląskiej oficjalne zgłoszenie nie dotarło do strażników, jednak po naszej informacji udali się we wskazane miejsce.

- Na terenie jednej z posesji zastaliśmy dwie sterty, znajdujące się prawdopodobnie zbyt blisko sąsiedniej nieruchomości. Dopuszczalna odległość pomiędzy granicami działki powinna wynosić 10 m. Niestety, nie udało nam się tego sprawdzić, ponieważ funkcjonariusze nie zostali wpuszczeni na teren posesji - tłumaczy Komendant Straży Miejskiej w Środzie Śląskiej Gustaw Dobosz. - W najbliższy poniedziałek sprawa zostanie przekazana Komandzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej w związku z możliwym zagrożeniem zdrowia oraz życia mieszkańców wsi - dodaje komendant Straży Miejskiej.

(kb) fot. sm / zdj. ilustracyjne

Ostatnio zmieniany sobota, 08 wrzesień 2018 13:32

Komentarze  

Permalink 0 Józek
Mając na miejscu tak silną jednostkę OSP mieszkańcy Brodna jak i całej gminy powinni czuć się bezpiecznie. No chyba że w tym czasie akurat jednostka od zadań specjalnych będzie akurat prowadziła działania przy ratowaniu kwiatów w średzkim rynku lub będzie na planie serialu. Dlaczego nasze podatki idą na wymysły burmistrza i kolesi z Brodna a nie na to sztandarowe bezpieczeństwo w gminie jak to było ogłaszane w trakcie kampanii wyborczej?
2018-09-10 09:11 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +2 ja
Co za prymityw.
Nie znasz realiów działań jednostki to się nie udzielaj.
po pierwsze: kwiaty w rynku i tak mosialby ktoś posdlać, koszt takiej akcji oscyluje w granicach 60zł..... faktycznie, pójdzie gmina z torbami.
Po drugie: z tego co wiem, chłopaki sami złapali kontakt z twórcą serialu i płaci za to producent, a nie gmina, a pieniądze z tej akcji w całości przeznaczają na doposarzenie remizy.
Po trzecie: jedno auto zawsze stoi w gotowości!!!
Dotarło, czy masz za daleko do łba???
2018-09-10 16:42 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink -2 Józek
Realia widoczne są w tym co się dzieje. Wchodzicie w 4 litery bez wazeliny! Co do kosztów to oprócz pieniędzy branych do kieszeni dochodzi paliwo i eksploatacja pojazdu. Podobnie z tym aktorstwem śmiesznym... No ale jak się w rzeczywistości nie uczestniczy w realnych akcjach to chociaż w filmie no i w kwiatki można sobie popsikać wodą. Zobaczymy po wyborach kiedy się to skończy cyrkowanie...
2018-09-10 17:06 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +3 brodno
Pieniądze brałeś chyba Ty w kieszeń znasz to chyba z doświadczenia i myślisz że wszyscy tak robią. Zarabiamy na podlewaniu i serialach w filmach korzystamy z różnych dofinansowań i pomocy Gminy i udało się zakupiliśmy Sprzęt Techniczny Lukas koszt 54 tys.więc chyba se opłacało jak myślisz. Wyjazdów mamy już 33 w tym roku i to nie podlewanie czy jakieś zabezpieczenia imprez tylko ALARMOWE chłopaki poświęcają swój wolny czas żeby nadrobić te stracone wiele wiele lat kolego dotarło . Inwestujemy nie tylko w sprzęt ale i w remont naszej remizy żeby w końcu wyglądała jak remiza . A co ma być po wyborach ludzie już mają oczy otwarte i nie uda się zrobić jakiegoś przekrętu np( węgiel Gminny na prywatnej posesji )CIĘŻKO SIĘ POGODZIĆ WIDZĘ
2018-09-10 21:59 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink 0 brodno
Nie każdy jest czopkiem tak jak Ty kolego znasz to chyba z doświadczenia :D
2018-09-10 22:17 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +2 Marcin
Ty jełopie podziękuj strażakom że im się chce ratować. Roboty mają od groma i zajmują się naprawdę ważnymi sprawami. Wezwania przyjmuje kto inny i to on decyduje co robić dalej!
2018-09-10 19:40 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink 0 brodno
Kolego nie ośmieszaj się bo widzę ze nie wiesz co piszesz zawsze jesteśmy gotowi jak jest wezwanie zamiast pisać głupoty zapraszamy do remizy na prace społeczne to zejdą emocje a pracy jest wiele np malowanie całej remizy wymiana drugich drzwi nowa instalacja a jak coś lżejszego sobie Pan życzy to aktorstwo polecam w SERIALACH
2018-09-10 22:13 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +3 Wiktor
Prawo ma być jednakowe dla wszystkich. Jak coś się stanie i dojdzie do tragedii to wtedy wszyscy oczy zwrócą w kierunku służb że nie reagowały. Oby dziś cała sprawa się zakończyła i nie tylko pouczeniem.
2018-09-10 09:08 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +13 paragraf
czas aby również rolnicy zaczęli stosować się do przepisów -pochwalam i nie wiem czemu odbierane są takie działania jako nagonka przecież prawo dla wszystkich jednakowe/?
2018-09-08 15:08 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +11 Mieszkaniec
Popieram, rolnicy myślą, że ich prawo nie obowiązuje a czasy się zmieniły i trzeba dostosować się do rozwoju cywilizacji :P
2018-09-08 18:54 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +12 mieszkam
No w koncu!!!! moze ktos sie w wreszcie zajmie tą samowolka ktora ci "PAŃSTWO" odstawiają
2018-09-08 14:50 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +2 Elo ju
Którzy to tacy?
2018-09-08 19:52 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +2 ale śmieszne
Pośpiech wskazany przy łapaniu pcheł. W przypadku zagrożenia pożarowego spokojnie można poczekać do przyszłego poniedziałku ;-)
2018-09-08 13:56 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink -9 Mieszkaniec
Ludzie nie ma zajęcia tylko potraficie donosić co ludzie wstyd ale tak to jest jak się nasprowadzają pany z miasta
2018-09-08 13:43 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +9 Stefan
Jakie donoszenie?! Przepis to przepis i tyle a nie samowolka. Jak ma być 10 metrów od zabudowań to tyle i koniec. Jak coś się stanie to wtedy będziecie się dopytywać gdzie były służby.
2018-09-09 10:33 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież