Dachowanie pojazdu, zderzenie z motocyklem i ulatniający się gaz

poniedziałek, 27 sierpień 2018 12:42 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W miniony weekend średzka straż pożarna otrzymała m.in. wezwania do pożaru transformatora, wypadków drogowych - z udziałem samochodów osobowych i motocykla oraz ulatniającego się gazu...

24 sierpnia o godzinie 17:00 dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej otrzymał zgłoszenie o pożarze transformatora w miejscowości Błonie przy ul. Roberta Kocha.

- Zgłaszający twierdził, że pali się osłona transformatora, która znajduje się na wysokości około 5m. Po przyjeździe zastępów straży pożarnej ze zgłaszanego miejsca widoczne było zadymienie. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie przewodów średniego napięcia. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Dalsze czynności wykonywało pogotowie energetyczne – Informuje rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej Dariusz Domaradzki. 

Tego samego dnia po godzinie 19:00 do KP PSP wpłynęło zgłoszenie o dachowaniu pojazdu pomiędzy miejscowościami Wróblowice – Źródła. 

- Po dojechaniu na miejsce zastępów straży pożarnej, stwierdzono że samochodem osobowym marki Volkswagen Polo podróżował 37-letni mężczyzna, który opuścił samochód o własnych siłach. Poszkodowany, z raną głowy, odmówił pomocy udzielanej przez strażaków. Prawdopodobną przyczyną wypadku było niezachowanie zasad bezpieczeństwa. Straty oszacowano na około 1000 zł – powiadamia rzecznik prasowy KP PSP.

W minioną sobotę, chwilę po godz. 18:00 dyżurny został powiadomiony o wypadku drogowym w gminie Udanin, w miejscowości Lusina na drodze wojewódzkiej nr 345.

- Na miejscu okazało się, że doszło do zderzenia samochodu osobowego marki Audi A3 z motocyklem  typu Cross. 14 – letni chłopiec został ranny. Motocyklista, który wskutek zdarzenia doznał otwartego złamania nogi, po otrzymaniu pierwszej pomocy, został przekazany zespołowi pogotowia ratunkowego. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pierwszej pomocy poszkodowanemu, odłączeniu akumulatorów w pojazdach. Wskutek wypadku zniszczeniu uległ lewy bok samochodu osobowego marki Audi A3 oraz cały Cross  – mówi Dariusz Domaradzki.

25 sierpnia o godzinie 21:30 strażacy otrzymali zgłoszenie o wyczuwalnej woni gazu w jednym z mieszkań w Środzie Śląskiej przy ul. Piastów Śląskich.

- Wszyscy mieszkańcy opuścili lokal, po przeprowadzonym badaniu w mieszkaniu nie stwierdzono zawartości gazu. Natomiast miejsce, w którym była przechowywana butla, wykazało znaczne ilości gazu. Po odłączeniu i ponownym podłączeniu butli czujnik wykazał 0 % zawartości gazu – podkreśla rzecznik KP PSP.

Tego samego dnia około godziny 22:00 do KPP SP w Środzie Śląskiej wpłynęło zawiadomienie o mężczyźnie z dusznościami znajdującym się  w Środzie Śląskiej przy ul. Partyzantów.

- Z powodu braku wolnej karetki na miejsce wysłano straż pożarną. 33-letni mężczyzna znajdował się przed domem i miał problemy z oddechem. Strażacy udzieli choremu pierwszej pomocy. Chwilę później poszkodowanego przekazano zespołowi pogotowia ratunkowego  – dodaje Dariusz Domaradzki.

(kb) fot. wk / zdj. ilustracyjne

Komentarze (5)

This comment was minimized by the moderator on the site

A teraz mam pytanie kto pokryje szkody które powstały po uderzeniu crossa? Rodzice czy ubezpieczalnia o ile cross był zarejestrowany i ubezpieczony? Wie ktoś jak to wygląda?

This comment was minimized by the moderator on the site

Tak wyglądają polskie drogi w weekend czyli na złamanie karku byle szybciej do celu. A jak się rozwali jeden z drugim to co tam mnie obchodzi. Jadą jakby mieli 9 żyć niczym kot

This comment was minimized by the moderator on the site

Ciekawe czy młody miał uprawnienia do zasuwania tym crossem po drodze? może mi ktoś powiedzieć jak to jest w takim przypadku? Trzeba mieć uprawnienia na cross i czy wogole w tym wieku może szaleć po drogach?

This comment was minimized by the moderator on the site

Na obecna chwile wycofane zostalo cos takiego jak karta motorowerowa + 18 lat i jezdzisz motorami do 50m3 teraz niestety lub stety aby jedzic motorem, skuterem i crossem to trzeba posiadac prawo jazdy kategori A, A1, A2 egzamin zdajemy w wordzie.. + jezel byl to cross wymagal dodatkowo homologacji!

This comment was minimized by the moderator on the site

Czyli krótko mowiąc młody będzie miał jeszcze nieprzyjemności z sądem. Ewentualnie jego rodzice jako opiekunowie prawni dostaną po łbie za nieupilnowanie młodziaka.

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację