Artykuły filtrowane wg daty: środa, 23 styczeń 2019 - ROLAND Gazeta średzka
środa, 23 styczeń 2019 17:22

Rozbudowa sieci gazowej w gminie Malczyce

Pierwszym krokiem w kierunku rozbudowy sieci było podpisanie w październiku 2018 roku listu intencyjnego, dotyczącego współpracy gminy Malczyce i G.EN. GAZ Sp. z o. o.

środa, 23 styczeń 2019 17:04

XEOS już działa. Obecnie trwa faza testów

27 września 2017 r. na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej koło Środy Śląskiej wmurowano kamień węgielny pod budowę XEOS - zakładu serwisowania i naprawy najnowszych silników samolotowych.

środa, 23 styczeń 2019 16:21

9 nowych sołtysów w gminie Środa Śląska

21 stycznia br. zakończyły się wybory sołeckie w gminie Środa Śląska na kadencję 2019 – 2024. Tegoroczne spotkania cieszyły się ogromnym powodzeniem i zgromadziły wielu mieszkańców.

Wyjaśnienie dotyczące działań Straży Miejskiej w Środzie Śląskiej w sprawie porzuconych samochodów na terenie gminy Środa Śląska.

Takie pytanie zadaje mieszkanka gminy Środa Śląska, która pomimo wielu prób, nie zdołała dodzwonić się do placówki Poczty Polskiej w naszym mieście.

Rozmawiasz przez telefon lub piszesz wiadomości sms, gdy prowadzisz samochód? A może przeglądasz wtedy strony w Internecie? Stanowisz potencjalne zagrożenie dla siebie, swoich pasażerów oraz innych uczestników ruchu.

25 listopada ub. r. rozpoczęto rozgrywki o Puchar Wójta Gminy Miękinia. Podczas spotkań w hali w Miękini rozegrano mecze halowej piłki nożnej, w których - jak informują organizatorzy, strzelono 448 bramek.