Diesel drożeje, a to dopiero początek podwyżki

poniedziałek, 05 listopad 2018 14:55 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Od kilku lat kierowcy w Polsce zmagają się z podwyżką najbardziej eksploatacyjnego paliwa w naszym kraju.

Kilka lat temu olej napędowy można było kupić za około 3 zł za litr. Natomiast od roku ceny tzw. diesla i benzyny niemal wyrównały się. 

W dniu dzisiejszym benzyna staje się tańsza od ropy, której koszt to około 5,40 za 1l (benzyna jest tańsza o około 21 gr.). Pytając na stacjach paliw, pracownicy informują że to jeszcze nie koniec podwyżki. Ceny cały czas idą w górę.

Cena ta spowodowana jest zapowiadaną podwyżką akcyzy oraz wysokim kursem euro. W przyszłym roku akcyza ma wzrosnąć z 302 do 330 euro za 1000 litrów.

Jednoznaczny staje się fakt, że podwyżkę tę odczujemy wszyscy, ponieważ jest to najczęściej używane paliwo w komunikacji i transporcie.

(kb) / fot. mapy google

Proponowane artykuły:

Komentarze (6)

This comment was minimized by the moderator on the site

Jak się kleru obiecuje złote góry to na muzeom Rydzykowi zabrakło i tak dalej , ściąganie popaprańców za oceanu i płacą za to ze nas obronią tylko nie wiedza przed kim grube miliardy nas to będzie kosztować bogaty kraj fort Tramp to nie 500 plus kler i Amerykanie nas doją świetny gaz z Ameryki którego nikt nie chce dwa razy droższy od Rosyjskiego dobra zmiana nastąpi od nowego roku pol wypłaty na rachunki , i co na to Polacy płacz i plac bo się godzą na wszystko co Pis podniesie już akcyza...

Jak się kleru obiecuje złote góry to na muzeom Rydzykowi zabrakło i tak dalej , ściąganie popaprańców za oceanu i płacą za to ze nas obronią tylko nie wiedza przed kim grube miliardy nas to będzie kosztować bogaty kraj fort Tramp to nie 500 plus kler i Amerykanie nas doją świetny gaz z Ameryki którego nikt nie chce dwa razy droższy od Rosyjskiego dobra zmiana nastąpi od nowego roku pol wypłaty na rachunki , i co na to Polacy płacz i plac bo się godzą na wszystko co Pis podniesie już akcyza na paliwo poszła to podatek ekologiczny kolejny podatek w paliwie i tak dalej aby żyło się nam lepiej

Czytaj więcej
This comment was minimized by the moderator on the site

Płacą wszyscy którzy pracują i mają samochody itd. Utrzymują patolę (+500) do.roboty lenie.....

This comment was minimized by the moderator on the site

O czym wy piszecie, przecież ropa na rynkach tanieje, propaganda na całego...

This comment was minimized by the moderator on the site

jasne jak drożeje transport drożeje wszystko -taka dobra zmiana :sad:

This comment was minimized by the moderator on the site

500 + i dopłaty przecież same z siebie się nie wezmą, biedni co liczą na 500 na dziecko nie zawsze maja samochody, staruszkowie nie jeżdżą, wola chodzic, widać ich bardzo mało na drogach, wiec Ci co mają renty nie zwracają na to uwagi, a dostają podwyżki-no i dobrze, tylko szkoda, ze nam kierowcą każą drożej za to płacić. Taki w Polsce jest system. Ja kiedys dojdę do władzy i postaram się to zmienić.

This comment was minimized by the moderator on the site

Kiedy Ty dojdziesz do władzy to też pewnie będziesz już emerytem...

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację