Diesel drożeje, a to dopiero początek podwyżki

poniedziałek, 05 listopad 2018 14:55 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Od kilku lat kierowcy w Polsce zmagają się z podwyżką najbardziej eksploatacyjnego paliwa w naszym kraju.

Kilka lat temu olej napędowy można było kupić za około 3 zł za litr. Natomiast od roku ceny tzw. diesla i benzyny niemal wyrównały się. 

W dniu dzisiejszym benzyna staje się tańsza od ropy, której koszt to około 5,40 za 1l (benzyna jest tańsza o około 21 gr.). Pytając na stacjach paliw, pracownicy informują że to jeszcze nie koniec podwyżki. Ceny cały czas idą w górę.

Cena ta spowodowana jest zapowiadaną podwyżką akcyzy oraz wysokim kursem euro. W przyszłym roku akcyza ma wzrosnąć z 302 do 330 euro za 1000 litrów.

Jednoznaczny staje się fakt, że podwyżkę tę odczujemy wszyscy, ponieważ jest to najczęściej używane paliwo w komunikacji i transporcie.

(kb) / fot. mapy google

Proponowane artykuły:

Komentarze  

Permalink +1 zaz
Jak się kleru obiecuje złote góry to na muzeom Rydzykowi zabrakło i tak dalej , ściąganie popaprańców za oceanu i płacą za to ze nas obronią tylko nie wiedza przed kim grube miliardy nas to będzie kosztować bogaty kraj fort Tramp to nie 500 plus kler i Amerykanie nas doją świetny gaz z Ameryki którego nikt nie chce dwa razy droższy od Rosyjskiego dobra zmiana nastąpi od nowego roku pol wypłaty na rachunki , i co na to Polacy płacz i plac bo się godzą na wszystko co Pis podniesie już akcyza na paliwo poszła to podatek ekologiczny kolejny podatek w paliwie i tak dalej aby żyło się nam lepiej
2018-11-06 08:55 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +3 Łysy
Płacą wszyscy którzy pracują i mają samochody itd. Utrzymują patolę (+500) do.roboty lenie.....
2018-11-06 06:57 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +2 Petrol
O czym wy piszecie, przecież ropa na rynkach tanieje, propaganda na całego...
2018-11-05 20:34 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +1 bay
jasne jak drożeje transport drożeje wszystko -taka dobra zmiana :sad:
2018-11-05 15:12 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink 0 Kokosz
500 + i dopłaty przecież same z siebie się nie wezmą, biedni co liczą na 500 na dziecko nie zawsze maja samochody, staruszkowie nie jeżdżą, wola chodzic, widać ich bardzo mało na drogach, wiec Ci co mają renty nie zwracają na to uwagi, a dostają podwyżki-no i dobrze, tylko szkoda, ze nam kierowcą każą drożej za to płacić. Taki w Polsce jest system. Ja kiedys dojdę do władzy i postaram się to zmienić.
2018-11-05 18:08 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +1 Andrzej
Kiedy Ty dojdziesz do władzy to też pewnie będziesz już emerytem... :P
2018-11-06 01:20 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież