Dla bezrobotnych i nie tylko

piątek, 21 wrzesień 2018 13:57 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Pod patronatem Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, 19 września w sali sportowej Powiatowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Środzie Śląskiej, odbyły się Powiatowe Targi Pracy.

Targi Pracy to jedno z ważniejszych wydarzeń na rynku pracy skierowane do osób bezrobotnych, poszukujących zatrudnienia lub chcących zmienić aktualne miejsce pracy.

Przybyłych powitał Adam Babuśka, wiceprezes LSSE. – Naszym celem jest stwarzanie godnych warunków do pracy i życia. Szukajcie swojego miejsca, a my będziemy starali się swoją ofertę rozszerzać – powiedział na otwarciu.

Starosta powiatu Sebastian Burdzy podkreślił, że to jubileuszowe - 20. spotkanie. Wyraził też nadzieję, że dla wszystkich będzie to pożytecznie spędzony czas.

Na średzkich targach mogą wystawić się firmy różnej branży, o różnej wielkości i formie prawnej. Tym razem było ich aż dwadzieścia  trzy. Najwięcej ofert pracy dotyczyło pracowników produkcji. Poszukiwała ich większość z obecnych firm. Również operator prasy, operator wózka widłowego i magazynier nie mieliby kłopotu ze zmianą pracodawcy.

Z okazji 20 edycji targów urząd pracy przygotował dwa konkursy dla pracodawców. Uczestnicy targów mogli wybrać najciekawsze stoisko oraz najciekawsze stoisko przybliżające zawód deficytowy.

W pierwszej kategorii wygrała Komenda Powiatowa Policji w Środzie Śląskiej. Najciekawiej zawód  deficytowy przybliżył zespół składający się z pracowników Winnic Jaworka oraz uczniów PZSP nr 2.

(rfp) fot. ers

Ostatnio zmieniany piątek, 21 wrzesień 2018 14:46

Komentarze (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

pracy jest w brud a ludzie nie ma taka prawda i żadne targi nie pomogą

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację