Dobre wieści dla kierowców, rowerzystów i pieszych

środa, 14 listopad 2018 18:18
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Przebudowa drogi powiatowej nr 2091D Udanin-Piekary otrzymała dofinansowanie z  „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”.

Wczoraj (13 listopada), na stronie Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego opublikowano wstępną listę rankingową wniosków do dofinansowania w ramach „Program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”. Pośród dwudziestu projektów dotyczących dróg powiatowych na trzecim miejscu uplasował się wniosek Powiatu Średzkiego pn. „Przebudowa i modernizacja drogi powiatowej 2091D od Udanina do Konar wraz z chodnikami i ścieżką bitumiczną Udanin-Piekary (etap I od km 0+000 do km 1+945) oraz  w m. Udanin (etap II od km 0+000 do 0+554)”. 

–  Tak dobre miejsce naszego projektu cieszy podwójnie, ponieważ na etapie oceny formalnej w tym naborze nasz projekt został oceniony negatywnie i dopiero po naszym merytorycznym odwołaniu, komisja oceniająca wnioski rozpatrzyła go ponownie i tym razem pozytywnie – mówi wicestarosta powiatu Grzegorz Pierzchalski.

Projekt obejmuje przebudowę drogi powiatowej 2091D w miejscowości Udanin, na dwóch odcinakach:

I –  od Udanina do Piekar wraz z chodnikami i ścieżką bitumiczną Udanin-Piekary (etap I od km 0+000 do km 1+945)

II – w miejscowości Udanin od skrzyżowania z drogą powiatową nr 2087D do skrzyżowania z drogą 2090D  w kierunku Gościsław-Lasek (etap II od km 0+000 do km 0+554).

Przebudowa tych odcinków w terenie zabudowanym będzie polegać na wykonaniu nakładki bitumicznej na istniejącej jezdni, a poza nim na wykonaniu nawierzchni wraz z wymianą podbudowy. Ponadto w Udaninie pojawią się nowe chodniki, a sama miejscowość zostanie połączona z Piekarami ciągiem rowerowo-pieszym. Projekt przewiduje też budowę elementów infrastruktury drogowej (wpusty, wiaty), przebudowę zjazdów na pola oraz niezbędne prace  konserwacyjne i odtworzeniowe. Łącznie przebudowanych zostanie 2,499 km dróg i  2,083 km chodników. 384 metry będzie liczyć ścieżka rowerowa.

Całkowity koszt tego zadania oszacowano na 3 990 973,08 zł, z czego dofinansowanie z rządowego programu wyniesie 1 995 486 zł. Pozostała kwota zostanie pokryta w 50% przez Powiat Średzki oraz 50% Gminę Udanin.

(rfp)

Proponowane artykuły:

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież