Dofinansowanie przebudowy ul. 1-go Maja w Malczycach

wtorek, 21 maj 2019 12:00 Dział: Malczyce
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

13 maja w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim, wójt gminy Malczyce Piotr Frankowski podpisał umowę na dofinansowanie przebudowy ul. 1-go Maja.

Dofinansowanie otrzymane w ramach Funduszu Dróg Samorządowych wynosi 416 474 zł.

- W ramach inwestycji planowane jest m.in. wykonanie nawierzchni z mieszanki mineralno-bitumicznej, przygotowanie miejsc postojowych z betonowej kostki brukowej, w tym zatoki autobusowej, modernizacja i wykonanie chodników z betonowej kostki brukowej, wykonanie nowych zjazdów oraz zarurowanie rowu melioracyjnego, zasypanie i utworzenie pasów zieleni. Całkowita wartość inwestycji wynosi 891 363, 90 zł - informują pracownicy UG Malczyce.

Zakończenie prac remontowych zaplanowano na 15 września 2019 r., a ich wykonawcą jest konsorcjum firm z liderem Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Tadeusz Ćwik z Wińska.

(rol/gmal) / fot. ug

Komentarze (4)

This comment was minimized by the moderator on the site

Prace budowlane trwają. Piesi i kierowcy manewrują pomiędzy maszynami i strach chodzić i jeździć tą ulicą. Chodniki niczym arterie, a jezdnia wąziutka. Ciekawe jak pojazdy będą się mijały, wyprzedzał? Auta już teraz zatrzymują się na nowym chodniku, niszcząc go. Zanim zostaną zakończone prace budowlane trzeba będzie chodniki już naprawiać.

This comment was minimized by the moderator on the site

Panie Wojewodo! Z wójtem z zarzutami??? Prawo i Sprawiedliwość?? Na zdjęciu??? Natychmiast proszę się wyciąc.

This comment was minimized by the moderator on the site

Kto zaprojektował remont tej ulicy? Przecież chodnik szerszy od drogi. Jaki jest tego sens? Samochody ciężarowe nie mogą się minąć. KPINA Panie Piotrze!

This comment was minimized by the moderator on the site

Myślałem, że jak już wycinają te drzewa to po to aby poszerzyć jezdnię - aby była taka jak w części ulicy między krzyżówką a Odrą. To taki wyróżnik Malczyc. Niby wieś a z taką wielkomiejską szerokością ulicy. Tymczasem chodnik powstał jak jakaś promenada. Tym bardziej, że drugi na przeciwko tez będzie teraz. Do podziwiania czegoś? Ale czego? Przecież teraz tu jest niebezpiecznie. Jeżdżą tu czasem te wielkie maszyny rolnicze, czy tiry. Weź się...

Myślałem, że jak już wycinają te drzewa to po to aby poszerzyć jezdnię - aby była taka jak w części ulicy między krzyżówką a Odrą. To taki wyróżnik Malczyc. Niby wieś a z taką wielkomiejską szerokością ulicy. Tymczasem chodnik powstał jak jakaś promenada. Tym bardziej, że drugi na przeciwko tez będzie teraz. Do podziwiania czegoś? Ale czego? Przecież teraz tu jest niebezpiecznie. Jeżdżą tu czasem te wielkie maszyny rolnicze, czy tiry. Weź się wymiń z takim teraz. Ja rozumiem, żre jakiś technokrata spoza Malczyc, nie bedac tu nigdy zaprojektował. Ale gdzie jakaś opinia z naszego UG?? Nikomu wyobraźni nie starczyło??

Czytaj więcej
Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację