Dożynki gminne w Kulinie (fotoreportaż)

wtorek, 21 sierpień 2018 15:56 Dział: Środa Śląska
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Jak każde święto dożynkowe, także i gminy Środa Śląska rozpoczęto mszą świętą, która odbyła się tym razem w kościele w Kulinie.

Następnie korowód przeszedł na miejscowe boisko, gdzie uroczyście otwarto gminne Święto Plonów i tradycyjnie dzielono się chlebem. Później kapela ludowa „Kulinianie” rozpoczęła obrzęd dożynkowy.

W międzyczasie przedstawiono wyniki konkursu na Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy. I miejsce przypadło miejscowości Chwalimierz, II natomiast należało do Rakoszyc.  Z kolei III przyznano miejscowości Kryniczno. W tym miejscu gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom kreatywności oraz ogromnego zaangażowania podczas prac związanych z dożynkowymi „cudami”.

Później przyszedł czas na Galę Disco Polo. Po jakimś czasie na scenie pojawił się wyczekiwany przez liczną grupę zespół „Piękni i Młodzi”, który swoimi hitami rozpalił całą publiczność.

W przerwie gali, burmistrz Środy  Śląskiej Adam Ruciński, wręczył nagrody za Najpiękniejsze Stoisko Wiejskie. III miejsce ex aequo otrzymały Koła Gospodyń Wiejskich Michałów oraz Przedmoście. II zaszczytnym miejscem cieszyły się gospodynie z Wrocisławic. I miejsce natomiast, zdaniem jury,  należało się Stowarzyszeniu „Mój Szczepanów”. Serdecznie Gratulujemy! Jednocześnie musimy przyznać, że na każdym stoisku czekała na nas pyszna niespodzianka.

Wkrótce potem chłopaki z zespołu „Skaner” przenieśli wszystkich na ciepłą plażę do Kołobrzegu i  "pyszne lody na patyku".  W kolejnych wieczornych koncertach na scenie można było usłyszeć zespół „Sunset”, a tuż po nim „Crump”. 

Zabawę taneczną do późnych godzin poprowadziła firma „LiveAudio”.

(kb) fot. kb

Komentarze (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

Było wesoło i miło ale się skończyło :lol: Mam nadzieję że podobnych imprez będzie do końca roku jeszcze wiele. Podejrzewam że teraz przed wyborami będzie się dużo działo bo władza będzie się chciała przypodobać wyborcom

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację