Druga edycja gry miejskiej "Żołnierze Wyklęci"

wtorek, 27 marzec 2018 11:14 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W Powiatowym Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Środzie Śląskiej po raz kolejny uczczono Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.

W bieżącym roku, 1 marca, ruszyła II edycja gry miejskiej „Żołnierze Wyklęci”, w czasie której uczniowie zdobywali wiedzę na temat Żołnierzy Niezłomnych i ich brawurowych akcji oraz odwiedzali najważniejsze instytucje w naszym mieście, gdzie ukryte zostały przeznaczone dla nich pytania.

Konkurs po raz kolejny cieszył się dużym zainteresowaniem, a uczestnicy entuzjastycznie podjęli zdrową rywalizację.

I miejsce zajęły: Paulina Szmit i Natalia Pałaszewska.
II miejsce: Natalia Nowak i Dominika Nowicka.
III miejsce: Wiktoria Cidyło i Aleksandra Marcinowska.

W tegorocznej edycji atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowali: Oddział Instytutu Pamięci Narodowej we Wrocławiu, Starosta Powiatu Średzkiego, Urząd Miejski w Środzie Śląskiej, Dom Kultury w Środzie Śląskiej, Średzki Park Wodny, Gazeta Roland, Muzeum Regionalne w Środzie Śląskiej, IQ Sport Iza Kucza.

Poza tym w pierwszych dniach marca szczególnie zainteresowani historią uczniowie naszej szkoły zapoznali się z filmem „Ofiary średzkiej bezpieki” zrealizowanym przez
TVi Roland przy współpracy z wrocławskim oddziałem IPN, który ukazuje działaczy organizacji Rzeczpospolita Polska Walcząca działającej na terenie Dolnego Śląska w latach 1945 – 1956.

13 marca uczniowie klasy pierwszej i drugiej z rozszerzonym programem nauczania historii uczestniczyli w warsztatach przeprowadzonych przez pracownika Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN we Wrocławiu, panią Monikę Mikuczewską. Warsztaty poświęcone były polskiemu podziemiu antykomunistycznemu.

Wszystkim współpracującym z nami w przygotowaniu i realizacji tego przedsięwzięcia serdecznie dziękujemy.

Organizatorzy: Bianka Pietrzak i Maria Stelmach

Proponowane artykuły:

Ostatnio zmieniany środa, 28 marzec 2018 00:11

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież