Wydrukuj tę stronę


DSR Lower - stowarzyszenie ludzi z pasją

102 Comments



Pewnie wielu z was zauważyło kilka samochodów poruszających się po naszym powiecie z naklejką na szybie DSR Lower. Zastanawiacie się, co oznacza owy tekst? Czy daje jakieś przywileje? Okazuje się, że tak, ale o tym później.



DSR Lower, to grupa osób interesująca się motoryzacją. Została założona w bieżącym roku przez mieszkańca powiatu średzkiego Daniela Balawendera, młodego fana czterech kółek. Do zgrupowania może należeć każdy mieszkaniec powiatu, który ma obniżone auto oraz w które włożył odrobinę serca. Oczywiście każdy pojazd musi być  zarejestrowany w powiecie średzkim oraz legalnie się poruszać po drogach publicznych.

W krótkiej rozmowie z nami Daniel odpowiedział na kilka pytań:

Co skłoniło Cię do założenia stowarzyszenia DSR Lower?

- Skłoniło mnie to, że w każdym mieście wokół Środy Śląskiej ludzie się spotykają ze swoimi autami i spędzają miło czas w dobrym towarzystwie. Środa Śląska posiada naprawdę dużo ładnych i obniżonych aut, wiele ciekawych projektów zasługuje na większe grono zainteresowanych. Jednak do tej pory nie spotkałem się z organizacją  takich "sportów", więc postanowiliśmy to zmienić zakładając stowarzyszenie.  

 Czy podczas tworzenia nowej grupy ktoś Cię wspierał?

- Tak. W realizacji pomysłu pomagało mi czworo przyjaciół, którzy razem ze mną tworzyli grupę DSR Lower, za co jestem im bardzo wdzięczny. Sam zdecydowanie nie dałbym rady.

Dawid Gruszczyński,  to człowiek zajmujący się grafiką oraz  moderator strony na Facebooku.

Jakub Dudek,  to założyciel grupy oraz moderator profilu na Instagramie.

Witek i Wojtek Seredyńscy są założycielami  grupy oraz osobami od promocji i reklamy.

Od jak dawna interesujesz się motoryzacją?

- Motoryzacją interesuje się od 2006 roku, kiedy w wieku 8 lat obejrzałem pierwszy raz film "Szybcy i wściekli". Pomyślałem, że fajnie by było posiadać taką samą grupę przyjaciół, jaką posiadał Paul Walker, filmowy Brian Spillner. A ciekawe projekty z filmu skusiły mnie do własnych modyfikacji.

 Czy w minionym sezonie członkowie stowarzyszenia chętnie brali udział w zjazdach, nie tylko na naszym powiecie?

- Tak. Odwiedziliśmy dużo tego typu imprez m.in. Pod milą, Car night meeting, Vag Nysa z własnymi autami. Można powiedzieć, że byliśmy swego rodzaju wystawcami. Udało nam się również odwiedzić jedną z największych imprez w naszym regionie min. RECEISM event, Czillen am grillen jako zwykli zwiedzający. 

Przejdźmy do konkretów, czy w grupie znajduje się jakieś specjalne „cudo”, którym macie okazję się pochwalić?

- Nie chcemy zdradzać planów na przyszły sezon po prostu bądźcie czujni.

Czego mamy Wam życzyć w nowym sezonie?

- Na pewno większej ilości odbiorców oraz rozwoju ekipy.

Ile osób liczy wasza grupa?

- Do naszej grupy należy około 40 osób z zajawką motoryzacyjną. Każdy z uczestników posiada samochód osobowy, który na miarę możliwości finansowych oraz wedle własnego projektu,  modyfikuje auta w stylu German, USA i Japan. W składzie posiadamy Peugota 306 s16, Seata Toledo VR6,  Seata Leon ARL ,Volkswagena Golfa IV 2.0, Volskwagena Golfa V GTI, Audi 80 Scandinavian Edition , BMW e90 3.0 i wiele innych. Aby być na bieżąco z informacjami odnośnie samochodów, które należą do naszej grupy zapraszamy do polubienia fanpage DSR Lower.

Jakie informacje osoby zainteresowane mogą znaleźć na Waszych stronach?

- To właśnie na jednym z portali społecznościowych można przeczytać  o konkursach, jakie organizujemy oraz o wcześniej wymienianych przywilejach. Uczestników zgrupowania DSR Lower wspierają miejscowe firmy motoryzacyjne. Jedna z nich oferuje rabat na czyszczenie naszych „perełek” oraz sesje zdjęciowe. Serdecznie dziękujemy kolegom z QSS oraz Remigiuszowi Mrozowi, który zajmuje się fotografią.

Jak często się spotykacie i gdzie można Was zobaczyć?

- Od kilku miesięcy prowadzimy wiele spotkań. W tym roku planujemy zorganizować jedno z zakończeń tego sezonu w naszej pięknej i malowniczej Środzie Śląskiej. Nasze spotkanie ma się odbyć 29 września o godzinie 18:00 na parkingu koło handlowca. Na spotkaniach mamy okazję wymienić się opiniami, poznać nowe osoby z innych grup oraz zobaczyć nowe projekty modyfikacji samochodowych. Niezależnie od tego czy posiadasz samochód, czy po prostu jesteś fanem motoryzacji  - zapraszamy. Udział w spotkaniu nie jest zobowiązujący. A w miejscu, które wybraliśmy  jest zakaz "palenia gumy" oraz śmiecenia. Zadbamy o to, aby zapamiętano nas pozytywnie – zaprasza kończąc rozmowę Daniel Balawender.

(kb) fot. DSR Lower





   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )
Nie przegap tych artykułów.