Dwa wypadki jednego dnia na zjeździe w Kostomłotach

poniedziałek, 21 styczeń 2019 11:48 Dział: Kostomłoty
Oceń ten artykuł
(1 głos)

W sobotę, na feralnym zjeździe z autostrady A4 w Kostomłotach odnotowano dwa zdarzenia drogowe, w których poszkodowane zostały dwie osoby. 

Do zderzenia dwóch samochodów osobowych marki Opel Insignia oraz Renault Clio doszło o godzinie  10:20. Poszkodowana została jedna osoba, która uskarżała się na ból w okolicach szyi.  

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej i odłączeniu akumulatorów w pojazdach –  informuje Dariusz Domaradzki, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej.

- Kierujący samochodem marki Opel (lat 68), jadąc drogą K5 w kierunku miejscowości Kostomłoty, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej pojazdem marki Renault (lat 31). Kierująca Renault została przetransportowana do szpitala i po diagnostyce zwolniona do domu. Policjanci na kierującego Oplem nałożyli mandat oraz punkty karne - wyjaśnia asp. sztab. Marta Stefanowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej.

Informację o kolejnym wypadku dyżurny średzkiej straży pożarnej otrzymał o godzinie 18:00.

Wskutek niezachowania szczególnej ostrożności oraz niestosowania się do znaków doszło do zderzenia samochodu osobowego marki Volkswagen Golf z samochodem ciężarowym marki Mercedes Atego.

- Poszkodowany został kierowca pojazdu osobowego, który uskarżał się na ból w odcinku szyjnym. Osobie tej udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz ewakuowano ją z samochodu. Działania strażaków polegały również na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia  oraz odłączeniu akumulatorów w samochodach. Starty oszacowano na około 50 tys. złotych – informuje D. Domaradzki.

(kb) / fot. mk

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 21 styczeń 2019 20:13

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację