Dwa wypadki jednego dnia na zjeździe w Kostomłotach

poniedziałek, 21 styczeń 2019 11:48 Dział: Kostomłoty
Oceń ten artykuł
(1 głos)

W sobotę, na feralnym zjeździe z autostrady A4 w Kostomłotach odnotowano dwa zdarzenia drogowe, w których poszkodowane zostały dwie osoby. 

Do zderzenia dwóch samochodów osobowych marki Opel Insignia oraz Renault Clio doszło o godzinie  10:20. Poszkodowana została jedna osoba, która uskarżała się na ból w okolicach szyi.  

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej i odłączeniu akumulatorów w pojazdach –  informuje Dariusz Domaradzki, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej.

- Kierujący samochodem marki Opel (lat 68), jadąc drogą K5 w kierunku miejscowości Kostomłoty, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej pojazdem marki Renault (lat 31). Kierująca Renault została przetransportowana do szpitala i po diagnostyce zwolniona do domu. Policjanci na kierującego Oplem nałożyli mandat oraz punkty karne - wyjaśnia asp. sztab. Marta Stefanowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej.

Informację o kolejnym wypadku dyżurny średzkiej straży pożarnej otrzymał o godzinie 18:00.

Wskutek niezachowania szczególnej ostrożności oraz niestosowania się do znaków doszło do zderzenia samochodu osobowego marki Volkswagen Golf z samochodem ciężarowym marki Mercedes Atego.

- Poszkodowany został kierowca pojazdu osobowego, który uskarżał się na ból w odcinku szyjnym. Osobie tej udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz ewakuowano ją z samochodu. Działania strażaków polegały również na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia  oraz odłączeniu akumulatorów w samochodach. Starty oszacowano na około 50 tys. złotych – informuje D. Domaradzki.

(kb) / fot. mk

Komentarze (2)

This comment was minimized by the moderator on the site

Zmienili kierunek ruchu od 2 lat i ZACZĘŁO SIĘ , nawet strach jechać na CPN. Ja osobiście robię objazd ,aby
nie jechać przez most. Zgroza , wypadek za wypadkiem !!

This comment was minimized by the moderator on the site

Patrz na znaki, patrz na drogę to unikniesz takich zdarzeń.

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację