Artykuły wg. daty publikacji (kalendarz).

« Styczeń 2019 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Dzieci z gminy Udanin wróciły z kolonii

piątek, 20 lipiec 2018 15:57 Dział: Udanin
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dla dziesięcioro uczniów z terenu gminy Udanin lipiec mijał na kolonii profilaktycznej, podczas której promowano zdrowy styl życia w miejscowości Ostrowo (woj. pomorskie).

- Dzieci podczas pobytu w dniach od 3 lipca do 12 lipca zwiedziły Stare Miasto, Kościół Mariacki, Długi targ i Fontannę Neptuna w Gdańsku, Statek Muzeum Dar Pomorza w Gdyni i Katedrę Oliwską, Park Oliwski i Palmiarnię w trakcie wizyty na Westerplatte, Oliwa. Grupa zwiedziła także Jastrzębią Górę, gdzie mogła spacerować Promenadą Światowida oraz zobaczyć wspaniałe wybrzeże klifowe. Wycieczka do Władysławowa to wizyta w Parku edukacyjnym „Ocean Park” jak również zwiedzanie Domku do góry nogami. Atrakcji nie brakowało również w Cetniewie gdzie grupa z zainteresowaniem przeszła Aleją Gwiazd Sportu. Kolejnymi punktami podróży był Półwysep Helski, Zatoka Pucka oraz Rozewie - informuje Urząd Gminy Udanin.

Dzieci z gminy Udanin miały szansę na integrację z innymi dziećmi z różnych gmin, które również uczestniczyły w zajęciach profilaktycznych. Wspólnie organizowali ognisko, podchody, chrzest kolonijny, wybory Miss i Mistera kolonii oraz wieczorne dyskoteki. Uczestnicy oczywiście mieli czas na plażowanie, opalanie się i kąpiele w Bałtyku, ale nie zabrakło również wielu atrakcji takich jak konkursy czy zawody sportowe.

- Podczas kolonii dzieci przebywały pod opieką wykwalifikowanej kadry wychowawczej, mając zapewnione komfortowe warunki lokalowe, smaczne posiłki oraz opiekę medyczną. Nie bez znaczenia był również transport na wypoczynek i z powrotem w dogodnych warunkach. Wszyscy wypoczęci, z nowymi doświadczeniami i znajomościami wrócili z uśmiechami do domów i mogą cieszyć się dalszą częścią wakacji - czytamy w informacji UG Udanin.

Dzięki wieloletniej współpracy gminy Udanin z firmą Lutur z Lublina, co roku dzieci mają możliwość wyjazdu na kolonie. Koszt wypoczynku to 9 490 zł, a wyjazd został zrealizowany w ramach Programu Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2018 r.

- Jak co roku staramy się zapewnić udział dzieci i młodzieży w wypoczynku letnim. Nie inaczej było i tym razem. Cieszę się, że dzieci mogły przeżyć ten 10-dniowy czas z dala od problemów dnia codziennego - podkreśla wójt gminy Udanin. Teresa Olkiewicz.

(ws) fot. zdj. ilustracyjne

Proponowane artykuły:

Ostatnio zmieniany sobota, 21 lipiec 2018 12:27

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież