Dzięki darczyńcy i strażakom szkoła w Udaninie ma nowe ławki i krzesła

czwartek, 23 maj 2019 07:53 Dział: Udanin
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Ochotnicza Straż Pożarna w Udaninie, od lat prężnie współpracuje z instytucjami na swoim terenie.

- Kiedy do naszej jednostki odezwał się darczyńca, który poprosił o wskazanie placówki oświaty, której przekaże potrzebne doposażenie, od razu pomyśleliśmy o Szkole Podstawowej w Udaninie – mówi prezes OSP Udanin, Tadeusz Brzozowski. - Od wielu lat współpracujemy z dyrektorem szkoły Bożeną Basą. Wspólnie organizujemy akcje charytatywne, warsztaty dla dzieci, a także zabezpieczamy ich liczne imprezy, aby każda przebiegała w miłej i bezpiecznej atmosferze. To właśnie to wspaniałe porozumienie skłoniło nas do wskazania tej placówki – wyjaśniają druhowie.

Dyrektor szkoły poinformowała strażaków co jest potrzebne, proponując wyposażenie sali w nowe ławki i krzesła. W efekcie darczyńca przekazał 13 ławek, 26 krzeseł oraz 1 dodatkowe krzesło, dla nauczyciela.

- Nowe meble wyposażą salę informatyczną. Już we wrześniu uczniowie zasiądą w nowych ławkach. Ogromnie się cieszę, że dzięki pomocy tak wspaniałych ludzi, nasza szkoła jest stale modernizowana. Wygodne i nowe ławki zapewnią komfortowe warunki do nauki – mówiła podczas przekazania mebli  dyrektor Bożena Basa, składając na ręce prezesa OSP podziękowania za długoletnią współpracę i sponsoring.

Zadowolenia nie kryli również strażacy, którzy bardzo cenią sobie współpracę ze szkołą i jak twierdzą, pani dyrektor nigdy nie odmówiła im pomocy.

(kb) / fot. kb

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację