"Dziękuję za pomoc w walce z chorobą mojej córki!"

środa, 07 listopad 2018 13:30 Dział: Środa Śląska
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Karolina Soboniak z Lipnicy w gminie Środa Śląska, to podopieczna fundacji Pomoc Chorym Dzieciom LIVER. Ponad rok temu, dokładnie 30 lipca 2017 r. otrzymała nową wątrobę. Odtąd każdego dnia przyjmuje kilkanaście różnych lekarstw.

- Leki immunosupresyjne minimalizują ryzyko odrzucenia przeszczepionej wątroby. Karolinka dodatkowo choruje na niedokrwistość, ma wadę wzroku oraz celiakię, a dieta bezglutenowa jest bardzo droga. Dlatego też każdy 1% przekazany na subkonto LIVER córki, jest dla nas naprawdę pomocny. Z tego miejsca chciałam serdecznie wszystkim podziękować za 1% przekazany właśnie dla  niej – dziękuje mama dziewczynki, Pani Agnieszka Soboniak.

Zdaniem matki 1% darowany jest w dużym stopniu przez mieszkańców powiatu średzkiego, w przekazach często pojawia się Urząd Skarbowy w Środzie Śląskiej oraz m.in. takie miejscowości jak Legnica, Lubin, Warszawa, Biała Podlaska i inne dalsze miasta.

Problemy ze zdrowiem się nie kończą

Karolka jest już rok po przeszczepie wątroby, ale kłopoty ze zdrowiem się nie kończą. Przeszła porażenie nerwu twarzowego, omdlenie z utratą przytomności, na skutek czego doznała wstrząśnienia mózgu i pękniecie kości czaszki.

- Organizm mojej córki jest naprawdę osłabiony. Operacja i inne zabiegi, to wszystko wiąże się z kosztami wyjazdów do lekarzy, na płatne badania i rehabilitacje. Córka przyjmuje leki immunosupresyjne zapobiegające odrzucaniu przeszczepionego organu, które będzie brała do końca życia. Badanie poziomu leku immunosupresyjnego, które kosztuje 110 złotych, nie jest refundowane i należy je wykonywać we Wrocławiu. Moja córka w ostatnim czasie musiała powtórzyć to badanie trzykrotnie – tłumaczy mama.

Wczoraj mama z córką wyjechały po raz kolejny do Warszawy, gdzie w Centrum Zdrowia Dziecka  Karolinkę czeka  zabieg korekty zeza.

- Prawie codziennie „odwiedzamy” przychodnie i szpitale. Moja córka ostatnio miała badanie EEG głowy we śnie. Jesteśmy już zmęczone ciągłą jazdą. Karolina powoli zaczyna się poddawać, jednak to  wsparcie, które dla nas wiele znaczy, dobre słowa ludzi i "trzymane kciuki" pozwalają nam walczyć  – wyjaśnia mama, która za naszym pośrednictwem jeszcze raz dziękuje wszystkim osobom, które pomagają w ciągłej walce o zdrowie jej córki.

Dziewczynce i jej mamie życzymy dużo siły i wytrwałości. Karolince przede wszystkim dużo zdrowia oraz możliwości spędzania jak największej ilości czasu w domu z bliskimi i koleżankami.

(kb)

Każdy kto zechce wspomóc Karolinę, może przekazać 1 % swojego podatku.

POMOCY MOŻNA UDZIELIĆ TAKŻE POPRZEZ KONTO STOWARZYSZENIA LIVER, KTÓREGO KAROLINA JEST PODOPIECZNĄ

Tytuł wpłaty:

Darowizna na rzecz: Soboniak Karolina

Numer konta

94 1750 0012 0000 0000 2068 7444

tvi003

Proponowane artykuły:

Ostatnio zmieniany środa, 07 listopad 2018 15:30

Komentarze  

Permalink +2 Jadwiga
to jakby dwie Polski - jedna to ta w TVP gdzie politycy rządzący mówią jak u nas jest dobrze, kraj się rozwija, wzrost gospodarczy zachwyca - druga, w której co drugi wpis na stronie to prośba o pomoc, bo NFZ nie refunduje.... bo nikt prócz ludzi dobrej woli nie pomoże. O co tutaj chodzi ??
2018-11-07 20:47 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież